loader

Evde kendi profesyonel makyajını yapmak için bilmen gereken ipuçları

Favoriye Ekle

Ne zaman özel bir davete katılman gerekse, düğünler veya mezuniyetler gibi, birçok kadın profesyonel makyaj uygulamalarına yönelmek ister. Kuşkusuz, birkaç ipucuyla sen de tıpkı bir profesyonel gibi makyaj uygulamasını öğrenebilirsin!

Cildini hazırla

Makyaja başlamadan önce cildinin temizlenmiş, toniklenmiş ve nemlendirişmiş olması makyaj görünümünü de kusursuzlaştıracaktır. Bir sonraki adımsa primer uygulaması olmalı, böylece cilt görünümünü kusursuzlaştırırken tenini makyaja da hazırlamış olacaksın.

Aydınlık dokunuş

Cildine natürel bir ışık ve canlı bir görünüm kazandırmak istiyorsan aydınlatıcı uygulamasından yardım al. Bu sıralar defilelerin de favorisi olan aydınlatıcı uygulamasının püf noktası ise onu yüzünün yüksekte kalan kısımlarına uygulamak; elmacık kemiklerinin üzeri gibi...

Kaşlara ve kirpiklere özen göster

Yüzün en önemli yerinde olan kaşlarını doğal bir biçimde belirginleştir. Eğer kaşların yeterince kalınsa fazla tüyleri almak ve taramak yeterli olacaktır, kalem uygulamasına gerek yok. Ancak kaşların kalınsa kaşların arasındaki boşlukları

kaş kaleminle

doldurabilirsin.

Kalıcı dudak makyajı

Rujunu uygulamadan önce dudaklarını mutlaka bir nemlendirici balm yardımıyla nemlendir. Dudakların da cildin gibi nem desteği ile makyaja hazırlanması gerekir. Kalıcı bir ruj seçerek dudak makyajının kalıcılığını sağlamalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön