loader

Evde kendi profesyonel makyajını yapmak için bilmen gereken ipuçları

Favoriye Ekle

Profesyonel makyaj nasıl yapılır? Profesyonel makyaj malzemesi önerilerimizi keşfet!

Makyaj artistleri gibi makyaj yapmayı hangimiz istemeyiz? Pürüzsüz bir cilt, göz alıcı bir göz makyajı, tüm gün kalıcı, kusursuz bir makyaj için sadece iyi makyaj yapmayı bilmek yetmeyebilir. Profesyonel sonuç veren makyaj malzemeleri ile bu konuda acemi de olsan, biraz denemeyle de mükemmel sonuç alabilirsin.

Peki profesyonel makyaj nasıl yapılır? Yüksek performans gösteren profesyonel makyaj malzemeleri hangileri? Makyaj artistleri gibi göz alıcı ve hatasız makyaj yapmak için bilmen gereken tüm makyaj tüyolarını paylaşıyoruz! Bu verdiğimiz profesyonel makyaj tüyoları sayesinde özel davetler, düğünler ve mezuniyet gibi önemli etkinlikler senin için çocuk oyuncağı gibi olacak!

Profesyonel makyaj nasıl yapılır?

profesyonel makyaj nasıl yapılır

Profesyonel makyaj aslında sandığın kadar zor olmayabilir. Eğer makyajının bir makyaj artistinin elinden çıkmış gibi kusursuz görünmesini istiyorsan, kendin kullanabileceğin ve yüksek verim alacağın bazı makyaj malzemesi önerilerimiz var. NYX Professional Makeup, geniş ürün ve renk seçenekleri ile en iyi seçeneklerden biri. Profesyonel makyaj artistleri ile birlikte hazırlanan formüller, yüksek performans gösteriyor, yoğun pigmentasyon sağlıyor ve kalıcılıkları da çok yüksek. Sen daha bu farı nasıl dağıtacağım derken, bir bakmışsın göz makyajın kusursuz görünüyor! İşte NYX Professional Makeup makyaj malzemeleri böyle uygulaması çok pratik ve profesyonel sonuç veriyorlar.

1. Cildini hazırlayarak başla

1. Cildini hazırlayarak başla

Makyaj artistlerinin en önem verdiği adımlardan biri, cildi makyaja hazırlamak. İyi nemlendirilmiş bir cilt, kusursuz ten makyajı için olmazsa olmazlardan. NYX Professional Makeup Marshmellow Makyaj Bazı, tek seferde 10 etki sunarak cildi kusursuz bir hale getiriyor. Cildi nemlendiriyor, pürüzsüzleştiriyor, cilt tonunu eşitliyor, makyajın kalıcılığını artırıyor, gözeneklerin gizlenmesini sağlıyor, cildi makyaja hazırlıyor ve canlı bir görünüm veriyor.

2. Kusursuz Kapatıcılık

2. Kusursuz Kapatıcılık

Cildinin kusursuz ama bir o kadar da doğal görünmesi için iyi bir kapatıcıya ihtiyacın var. Ağırlık yaratmayacak, ama yüksek kapatıcılığı sayesinde de göz altı morluklarını gizleyecek, kızarıklıkları yok edecek bir kapatıcı, profesyonel cilt makyajı görünümünü elde etmeni sağlayacak.

NYX Professional Makeup Bare With Me Concealer Serum, yüksek kapatıcılığı ile tek seferde ciltteki kusurları gizliyor, aynı zamanda da Tremella mantarı, Cica ve yeşil çay özü içeren formülüyle cilde bakım yapıyor. Çok doğal bitişli bu kapatıcı, cildin kusursuz görünmesini sağlıyor.

3. Tüm gün sabit kaşlar

brow glue şeffaf kaş sabitleyici

Yüzün en önemli yerinde olan kaşlarını doğal bir biçimde belirginleştir. Kaşlarını yukarı doğru tarayarak yüzünde lifting etkisi elde edebilirsin. Bunun için NYX Professional Makeup Brow Glue Şeffaf Kaş Sabitleyici'den profesyonel bir sonuç alabilirsin. Yapışkan his bırakmayan bu şeffaf kaş sabitleyici, kaşlarının 16 saate kadar kalıcı olmasını sağlıyor. Eğer kaşlarının arasında boşluklar varsa, ince uçlu Lift & Snitch Kaş Kalemi ile kaşlarını doldurabilirsin. Bu iki ürünü kullandıktan sonra aynaya baktığında, karşında profesyonel bir kaş makyajı bulacaksın.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


4. Profesyonel eyeliner nasıl çekilir?

profesyonel eyeliner nasıl çekilir?

Bir makyaj artisti gibi kusursuz eyeliner çekmeyi istemez miydin? İnan eyeliner çekmek hiç de zor değil. Sadece hata yapmana izin vermeyecek, kolay eyelinerı bulman gerek. NYX Professional Makeup Epic Ink Liner, bugüne kadar kullandığımız en iyi eyelinerların başında geliyor. Yüksek pigmentasyonu sayesinde tek seferde rengini veriyor, esnek ve ince ucu ile en keskin eyeliner kuyruklarını hatasız bir şekilde çekebilirken, suya dayanıklı formülü sayesinde eyelinerımız gün boyu bozulmadan kalıyor. Epic Ink Eyeliner ile profesyonal eyeliner çekmek resmen çocuk işi.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


5. Profesyonel göz makyajı nasıl yapılır?

profesyonel göz makyajı nasıl yapılır?

İşte geldik hepimizin en zorlandığı noktaya: Buğulu göz makyajı! Makyaj artistlerin yaptığı göz makyajı her zaman mükemmel görünüyor ama kendimiz denemeye kalktığımızda elimize yüzümüze bulaştırabiliyoruz. İşte bu yüzden seni, profesyonel göz makyajı yapabileceğin bir far paleti ile tanıştırmak istiyoruz: NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Palettes - Warm Neutrals far paleti, yüksek pigmentasyonlu yumuşacık farları ile makyaj artistleri gibi bir göz makyajı yapmanı sağlayacak.

Bu farlar hem sürer sürmez renklerini veriyorlar, hem de o kadar kolay dağılıyorlar ki en acemi olanlar bile harika bir sonuç elde ediyor. Toprak tonlarında iyi bir dumanlı göz makyajı yapmak için yukarıdaki adımları takip edebilirsin. Görceksin, birkaç dakikada makyaj videolarında gördüğün dumanlı göz makyajını elde etmiş olacaksın.

6. Mükemmel mat dudaklar

6. Mükemmel mat dudaklar

Profesyonel makyajın en son adımı ise mükemmel mat ve nude dudaklar. Bunu elde etmek için hem ince yapılı, hem ultra mat hem de gün boyu kalıcı bir likit mat ruja ihtiyacın var. NYX Professional Makeup Lip Lingerie XXL Likit Mat Rujlar, 16 saate kadar kalıcı formülü, geniş nude renk seçenekleri, hafif ve lüks yapısıyla profesyonel bir sonuç veriyor. Bu likit mat rujların en güzel tarafı ise ince uçlu aplikatörleri ile kusursuz bir şekilde uygulanabiliyor olmaları.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler