loader

Evde Makyaj Yapman İçin 5 Neden

Favoriye Ekle

Evde makyaj yapman için 5 nedeni bir araya getirdik!

Son bir yılımız, hiç beklemediğimiz bir şekilde ağırlıklı olarak evde geçti. Sosyal mesafeyi olabildiğince azalttığımız bu dönemde, online eğitime ve evden çalışma sistemine geçtik. Durum böyle olunca da bir anda, her gün kullandığımız makyaj malzemelerimizi artık kullanmaz olduk. Peki sen bu dönemde makyaj yapmayı tamamen bırakanlardan mı oldun, yoksa az da olsa evde makyaj yapmaya devam ettin mi? Cevap hangisi olursa olsun, evde makyaj yapman için 5 iyi nedeni bir araya getirdik! Evde makyaj yapmanın tahmin etmeyeceğin etkileri olabilir, hazırsan başlıyoruz!

Kendini iyi hissedersin

Kendini iyi hissedersin

“Kadınlar, erkeklere güzel görünmek için makyaj yaparlar.” düşüncesi, hepimizin çok iyi bildiği üzere tamamen bir uydurmaca. Makyajı kendimizi daha iyi hissetmek, daha bakımlı ve güzel hissetmek için, kısacası “kendimiz” için yapıyoruz. Sırf dışarı eskisi gibi sık çıkmıyoruz diye, bize iyi gelen bir şeyden vazgeçecek değiliz! Cilt tonumuzu eşitleyecek bir fondöten, hafif bir allık ve maskara ile evde kendimizi harika hissedebiliriz. Eğer uzun süredir makyaj malzemelerine dokunmadıysan, bizce özlem gidermenin tam zamanı!

Canlılık verecek allık önerisi: L’Oréal Paris Melon Dollar Baby Allık

Online görüşmelere her zaman hazır olursun

Online görüşmelere her zaman hazır olursun

Online dersler, görüntülü toplantılar, arkadaş sohbetleri… Artık videolu görüşmeler hepimizin hayatında önemli bir yere sahip. Böyle durumlarda, yani aniden görüntülü görüşme yapman gereken anlar geldiğinde, kamerayı açarken bakımsız hissettiğin oluyor mu? İşte evde hafif bir makyaj yapman için bir neden daha! Bir renkli nemlendirici, doğal bir kapatıcı, belirgin kaş görünümü ve bronzer. İşte görüntülü görüşmelere hazırsın!

Renkli nemlendirici önerisi: L’Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici

Bol bol selfie çekersin

Bol bol selfie çekersin

Makyaj yapmayı özlediysen, sen de tahminen bizim gibi sık sık makyaj malzemelerini açıp inceliyor, bazen swatchlıyor ve geri yerine bırakıyor olabilirsin. Peki şöyle dışarı çıkacakmış gibi güzel ve gösterişli bir makyaj yapmaya ne dersin? Bunca emek de asla boşa gitmeyecek, sonunda harika selfieler çekip Instagram’da paylaşabilirsin. Bundan başka ne daha iyi gelebilir ki?

Bol like garantili maskara önerisi: L’Oréal Paris Air Volume Mega Maskara

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Cildine bakım yapmış olursun

Cildine bakım yapmış olursun

Evde makyaj yapmayıp, cildinin temiz kalmasını istiyor olabilirsin. Hatta bir çoğumuz gibi bu dönemde kendini cilt bakımına da vermiş olabilirsin. Peki ya sana makyaj yaparken aynı zamanda da cilt bakımı yapabileceğini söylesek? Cilde bakım yapan makyaj malzemeleriyle hem cildin kusursuz görünebilir, hem de bakım etkisi elde edebilirsin. Böylece Evde olduğun sürede cildinde makyaj varken, cilt bakım rutininden de ödün vermemiş olursun!

Cilde bakım yapan fondöten ve kapatıcı önerisi: L’Oréal Paris True Match Fondöten ve True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı 2’si 1 Arada

Makyaj bir terapidir!

Makyaj bir terapidir!

Kim ne derse desin, makyaj en güzel terapilerden biri! Şöyle bol renkli farlar kullandığımız, porselen gibi bir cilt yarattığımız, en mat ve kalıcı likit mat rujumuzu sürüp kirpiklerimize devasa hacim verdiğimiz makyajlar, resmen bir terapi gibi. Evde en çok sıkıldığın ve bunaldığını hissettiğin zamanlarda, makyaj masanın başına geç ve Youtube’da izlediğin o makyajı yapmayı dene! Bittiğinde kafanın ne kadar dağıldığını ve modunun yükseldiğini fark edeceksin!

Porselen ten makyajı için fondöten önerisi: L’Oréal Paris Infaillible Matte Cover Fondöten

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler