loader

Kalıcı Makyaj Nedir? Evde Yapabileceğin Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Favoriye Ekle

Kalıcı makyaj uygulamalarını evde nasıl yapabileceğini biliyor musun? Kirpik liftingi etkisinden, kalıcı kaş makyajına, evde kalıcı makyaj uygulamaları hakkındaki önerilerimizi bir araya getirdik!

Güzellik merkezlerinde yapılan kirpik liftingi, kalıcı kaş makyajı, kirpik bakımı ve kaş laminasyonu gibi uygulamalar uzun süreli güzellik için sık sık başvurulan uygulamalar. Hem zaman hem de bütçe gerektiren bu profesyonel makyaj uygulamalarını evde de yapabileceğini biliyor muydun? Güzellik merkezlerine gitmeden kirpik bakımı, kirpik liftingi etkisi ve kalıcı kaş makyajı görünümü elde edebilmen için bildiğimiz tüm makyaj tüyolarını seninle paylaşıyoruz!

Kalıcı Makyaj Nedir?Kalıcı makyaj nedir?

Kalıcı makyaj yani "mikro-pigment" derinin hemen altına tek kullanımlık iğnelerle uygulanan renklendirme işlemidir. Kalıcı makyajda doğal renklerin kullanılmasına özen gösterilir. Kalıcı makyajda mineralli renklendirme ürünleri kullanılarak işlemin daha naturel görünmesi amaçlanır.

Kalıcı makyaj tıpkı dövme uygulaması gibi kalıcı sonuçlar ortaya çıkarır. Kalıcı makyaj sildirmek de oldukça zor! Bu yüzden biz kalıcılığına güvendiğimiz makyaj malzemeleriyle gün içinde kalıcılık sağlayan görünümleri daha pratik buluyoruz. Kalıcı makyajın en az 12 saat cildinde kusursuz görünmesi bizim için yeterli. Seçtiğimiz en iyi makyaj malzemeleriyle bu görünümü 16 saate kadar çıkardığımız bile oldu!

Sen de kalıcı görünen makyaj yapmak ve dışarıda makyaj tazelemek zorunda kalmak istemiyorsan makyajında su geçirmez makyaj malzemeleri gibi güvendiğin ürünleri kullanmalısın. Peki, kalıcı makyaj nasıl yapılır, hangi ürünler kullanılır? Makalenin devamında bulabilirsin.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj, profesyonel güzellik salonlarında ortalama 3 seansta yapılan bir işlemdir. Kalıcı makyaj seanslarının arası ortalama 3-4 hafta kadar olmalıdır. Kalıcı makyaj fiyatlarını ve harcadığın süreyi de düşünecek olursak bizde evde kalıcı makyaj yapmak çok daha mantıklı!

Evde kalıcı makyaj yapmak için kalıcılığına güvendiğin makyaj malzemelerine ihtiyacın olacak. Uzun saatler kalıcı olabilen, yeme-içmeye ve bulaşmaya dayanıklı makyaj malzemeleri ile kalıcı dudak makyajı, kalıcı allık hatta kalıcı kaş makyajı yapmak bile mümkün! Güzelliğinin kalıcı olması ve dışarıda göz kamaştırıcı görünmek için evde kalıcı makyajın püf noktalarını öğrenmelisin.

Evde Yapabileceğin Kalıcı Makyaj Önerileri

Kalıcı makyaj uygulamalarını evde nasıl yapabileceğini biliyor musun? Kirpik liftingi etkisinden, kalıcı kaş makyajına, evde kalıcı makyaj uygulamaları hakkındaki önerilerimizi burada bulabilirsin.

Güzellik merkezlerinde yapılan kirpik liftingi, kalıcı kaş makyajı, kirpik bakımı ve kaş laminasyonu gibi uygulamalar uzun süreli güzellik için sık sık başvurulan uygulamalar. Hem zaman hem de bütçe gerektiren bu profesyonel makyaj uygulamalarını evde de yapabileceğini biliyor muydun? Güzellik merkezlerine gitmeden kirpik bakımı, kirpik liftingi etkisi ve kalıcı kaş makyajı görünümü elde edebilmen için bildiğimiz tüm makyaj tüyolarını seninle paylaşıyoruz!

Evde kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır?

Evde kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır?

Gelelim kaşlara: Eğer seyrek, ince ve boşlukları olan kaşlara sahipsen, sürekli kaşlarını doldurmak ve sabitlemek seni yoruyor olmalı. Kalıcı kaş makyajı, mikroblading ve kaş laminasyonu da bunun için bir çözüm olsa da, kullanılan kimyasallar kaşlara zarar verebiliyor. Bu yüzden, evde yapacağın kalıcı kaş makyajı ile daha uzun süreli ve sağlıklı bir sonuç alabilirsin.

Maybelline Brow Tattoo Gel Tint kaş jeli, kalıcı kaş makyajı için evde kullanmayı en sevdiğimiz kaş ürünlerimizden. Gel formülü ile kaşlara uygulayıp bekletildiğinde geçici dövme etkisi yaratıyor. Eğer kaş makyajının tüm gün kalıcı olmasını istersen 20 dakika, 3 güne kadar kalıcı olması için de 2 saat bekletebilirsin. Kuruduktan sonra kolayca soyulan bu jel ile istediğin şekilde kaşlara sahip olabilirsin.

Evde kirpik liftingi etkisi

Evde kirpik liftingi etkisi

Gelelim en sevdiğimiz ve vazgeçemediğimiz uygulamaya: Evde kirpik liftingi etkisi elde etmek! Bunun için öyle kirpik liftingi setine de ihtiyacın yok çünkü profesyonel kirpik liftingi uygulamasından yola çıkarak tasarlanmış bir maskara var. Maybelline Falsies Lash Lift Maskara, özel tasarımlı fırçası ile en kısa kirpikleri bile dipten kaldırıp kıvırma özelliğine sahip. Kirpiklere aynı zamanda yoğun hacim de veren bu maskara, kirpik liftingi yaptırmış gibi sonuç veriyor. Üstelik o kirpik liftingi kimyasalları olmadan!

Kalıcı Göz Makyajı

Kalıcı göz makyajı nasıl yapılır?

Kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner uygulamaları çok popüler! Kalıcı eyeliner nasıl yapılır?Merak etme, kalıcı eyeliner işlemi düşündüğün kadar acılı değil. Göz kapağına bölgesel anestezi uygulanarak işlemin acısız olması sağlanıyor. Göz kapağının altına gönderilen renklendirici sayesinde eyeliner çizgisi yaratılır ve kişinin gözlerinin daha büyük görünmesi sağlanır. Kalıcı eyeliner ve dipliner uygulaması 2 yıl boyunca kalıcılık sağlar.

Peki ya evde kalıcı göz makyajı yapmak mümkün mü? Gün boyu kalıcı olan göz makyajı için ihtiyacın olan ilk ürün krem formdaki göz farları. Krem göz farlarının kalıcılığı daha uzun süre devam ettiği için seni yarı yolda bırakmazlar. Maybelline New York Color Tattoo 24H Göz Farı 35 On And On Bronze rengini göz kapağının tamamına uygula. Parmağınla krem farı uygulamak çok daha kolay! Bronz far, göz makyajına doğal bir ışıltı kazandırır ve ıslak bitişiyle modern bir görünüm sağlar. Göz makyajını ortaya çıkarmak ve gözlerini daha büyük göstermek için iki kat maskara sürmelisin. Lancome Lash Idole Maskara, anında hacim ve lifting etkisi kazandırır. Gün boyu kalıcı, hafif formülü ve topaklanma karşıtı özelliği sayesinde göz makyajına kalıcı ve kusursuz bir bitiş verir.

Editörün önerisi: Makyajının tamamlayıcısı olan kaşlarını es geçmemelisin. Maybelline New York Tattoo Brow 36h Kaş Kalemi kaşlarının aralarındaki boşluklara uygula. Yumuşacık uygulama imkanı sağlayan bu kaş kalemi, kaşları kırmıyor ve 36 saate kadar kalıcılık sağlıyor. Kaş makyajını tamamladıktan sonra kaşlarını yukarı doğru tarayarak sabitlemelisin.

Kalıcı Ten Makyajı

kalıcı fondöten

Kalıcı fondöten uygulaması için kişinin cilt tonuna yakın kalıcı serum uygulamaları yapılır. Deri altına uygulanan bu renklendirici, kişinin cildindeki kusurları gizler ve yüze parlaklık kazandırır. Ortalama 40 dakika süren 3 seansta kalıcı fondöten işlemi tamamlanır. Kalıcı fondötenin etkisi genellikle 1 sene sonra kendiliğinden kaybolur.

Bize göre kalıcılığına güvendiğin makyaj malzemeleriyle kusursuz ten görünümü yaratmak daha kolay. Kalıcı ten makyajı için performansına güvendiğin fondöten, kapatıcı ve makyaj bazı gibi ten ürünlerini kullanmalısın. Ten makyajının cildine adeta çift taraflı bantla yapıştırılmış gibi kalmasını istiyorsan L'Oréal Paris Infaillible Super Grip makyaj bazını kullanmanı tavsiye ederiz. Yüzde doğal bir mat görünüm sağlayan bu makyaj bazı, gözeneklerini gizliyor ve aşırı parlamayı kontrol altına alıyor. Makyaj bazından sonra 30 saate kadar kalıcı olan Maybelline New York Super Stay Active Wear fondöteni uygulayabilirsin. Bulaşmaya karşı dayanıklı olan Maybelline Fondöteni özel günlerde veya uzun saatler makyajını tazeleme şansı bulamadığın zamanlarda gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin.

Makyajının kusursuz görünmesi için kapatıcı adımını atlamamalısın. NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop Contour Concealer, yüzündeki tüm kusurları, lekeleri ve izleri kusursuz bir şekilde gizler ve dayanıklı yapısıyla gün boyu cildinde sabit kalır. NYX kapatıcını kullanarak sivilcelerini, göz altındaki koyu halkaları ve güneş lekelerini dengeli bir şekilde kapatabilirsin.

Kalıcı Dudak Makyajı

Kalıcı Dudak Makyajı

Kalıcı dudak makyajında genellikle nude ve kahve alt tonlu renkler tercih edilir. Seçilen renkler tıpkı dövme başlığına benzeyen ince uçlu iğnelerle deri altına gönderilir. Uygulama sonrası dudaklarda kızarıklık ve şişlik olması normal. Kalıcı dudak kontürü ile dudaklarını daha dolgun gösterebilir ve dudak hattını ortaya çıkarabilirsin.

Eğer kalıcı dudak renklendirme yaptırmak yerine Loreal kalıcı ruj gibi kalıcılığına güvendiğin ürünleri kullanmak istersen makyajcom editörlerinin önerilerine kulak vermelisin. Uzun süre kalıcı olan parlak ruj arıyorsan Maybelline New York Uzun Süre Kalıcı Likit Parlak Ruj Vinyl Ink öneririz. 16 saate kadar kalıcı olan parlak Maybelline ruj, yeme-içme ve bulaşmaya dayanıklı formülü ile kalıcı parlak ruj dönemini başlatıyor! Kalıcı dudak makyajı için parlak ve canlı renkler arıyorsan 15 Peachy ve 55 Royal renklerini sana öneririz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler