loader

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri

Favoriye Ekle

Bahar aylarında en sevdiğimiz şeylerden birisi de renkli tırnak görünümlerini denemek! Kış aylarında kullandığımız soğuk renkli ojeleri bir kenara kaldırıyoruz ve rengarenk ojelerin hakkını vermeye başlıyoruz. Evde yapabileceğin pratik nail art önerileri sayesinde eğlenceli bahar manikürünü dakikalar içinde yapabilirsin. Instragram'da gördüğün o kusursuz manikürleri yapmak hiç de zor değil. Oje desenleri ile yapabileceğin tırnak sanatlarıyla arkadaşlarının bakışlarını ellerinde toplayabilirsin. Hazırsan başlıyoruz. Nail art fikirleri konusunda yardıma ihtiyacın varsa buraya tıkla!

Ombre tırnaklar

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri_1

Ombré saçlar, ombré dudaklar derken sıra geldi ombré tırnaklara... Açıktan koyuya doğru giden bu nail art tekniğini yapmak oldukça basit. Öncelikle aynı rengin iki farklı tonunu edinmelisin. Bunların dışında minik bir sünger parçasına da ihtiyacın olacak. Öncelikle temiz bir zemine açık ve koyu renkli ojeni damlat. Daha sonra süngerini bu iki ojenin üzerine tampon hareketlerle bastır. Ojenin süngerin üzerinde kurumasına izin vermeden, süngeri tırnağına ileri geri hareketlerle uygula. Merak etme, ilk denemede tırnağının etrafına da oje taşırabilirsin. Uygulamanın sonunda taşan ojeni temizleyebilirsin.

Bal peteği nail art görünümü

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri_2

Bal peteğini anımsatan bu nail art modelini biz çok sevdik. Sen de uzun tırnak yapısına sahipsen bu modeli rahatlıkla deneyebilirsin. Bu tasarımı illa ki aynı renk tonlarıyla denemene gerek yok. Farklı renkleri karıştırarak farklı ve sana özel bir görünüm yakalayabilirsin. Öncelikle tırnağının tamamını renklendir. Daha sonra siyah veya beyaz ojenle petek görünümünü oluştur. 

Editörün önerisi: Oje fırçalarının nail art için çok kalın geliyorsa makyaj fırçalarından yardım alabilirsin.

Enine çizgiler nail art görünümü

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri_3

Çizgili her şey bu sezon çok moda! E, hal böyle olunca tırnak sanatında da çizgilerden uzak kalamıyoruz. Gördüğümüz en pratik nail art önerilerinden biri bu olsa gerek. Fakat bu görünüm için fan fırçanı feda etmek zorunda kalacaksın. Veya kırtasiyeden boya fırçası alarak da bu nail art modelini yapabilirsin. İlk olarak tırnağını tek bir renge boya. Daha sonra fırçanı farklı renklerle boyayarak, tırnağına ojeni enine hareketlerle sür. Ne kadar çok farklı renkler kullanırsan o kadar başarılı bir sonuç elde edeceksin.

Dalgalı nail art görünüm

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri_4

Tırnaklardaki alacalı görünümü çok seviyorduk ve sonunda nasıl yapıldığını öğrendik. Öncelikle tırnak zeminine tek renk ojeni sür. Dalgalı görünümün belirgin olması için açık renk oje sürmeni öneriyoruz. Ojen iyice kuruduktan sonra tırnağının üzerine bir-iki damla oje damlat. Bu ojeler ister aynı renkte, istersen de farklı renklerde olabilir. Daha sonra ojen kurumadan plastik bir poşeti tırnağının üzerine bastır ve dairesel hareketle döndür. Poşeti kaldırdığında tırnağındaki dalgalı görünümü çok seveceksin. 

Çiçekli nail art görünümü

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri_5

Çiçekli nail art görünümü için baharı en güzel yansıtan renkleri seç. Biz bugünlük tercihimizi mavi, sarı ve beyazdan yana kullanıyoruz. Oje renklerini belirledikten sonra en koyu rengi tırnaklarına baz renk olarak uygula. Daha sonra çiçeklerini dikkatlice çiz ve içlerini doldur.

Tırnak sanatı yaparken yanında mutlaka kulak çubuğu bulundurmalısın. Böylece minik bir hata yaptığında anında temizleyebilir ve daha profesyonel bir görünüm yakalayabilirsin. Nail art yaptıktan sonra bu oje desenini uzun süre tırnaklarında tutmak için koruyucu ojeni sürmeyi unutmamalısın. 

Dalgalı nail art görünümü

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri_6

Ebru sanatını andıran dalgalı oje deseni için ihtiyacın olan tek şey birazcık sabır! ilk bakışta zor görünen bu nail art modelini ilk denemeden sonra daha kolay yapacağına inanıyoruz.

Dalgalı nail art görünümü için öncelikle tırnağına baz renk olarak beyaz veya bej rengini uygula. Daha sonra cam bir kasede mavi ve mor ojeni karıştır. Bu karışımı tırnaklarına ince eyeliner fırçası veya varsa nail art fırçasıyla yavaşça stambing tekniği ile uygula. Tırnak diplerine daha yoğun oje sürmeli, uçlara doğru daha açık tonlar uygulamalısın. Böylece tırnaklarında daha gerçekçi dalgalar elde edebilirsin. 

Eğlenceli nail art görünümleri

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri_7

Yaklaşan bahar ayıyla birlikte eğlenceli nail art modelleri aklımızı çelmeye başlıyor. Tırnak desenlerini seviyorsan bahar aylarında tırnaklarına kolay ve pratik desenler çizerek içlerini renkli ojelerle doldurabilirsin.

Eğlenceli tırnak desenleri için dilersen şablon kullanabilir veya el marifetini konuşturabilirsin. Öncelikle tırnağına açık baz rengi ojeni sür. Daha sonra mavi, kırmızı veya pembe gibi canlı renklerle farklı desenler çiz ve bunları renklendir. Eğer çizim konusunda kendine güvenmiyorsan sadece noktalar koyabilir veya harfler çizebilirsin. Yaratıcı nail art fikilrleri için sınır tanımamalısın. 

Farklı nail art görünümü

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri_8

Klasik nail art stillerinden sıkıldıysan kimsede olmayan farklı tırnak sanatı modellerine bakmalısın. Oldukça basit ve dikkat çekici görünen bu modelleri 10 dakika içinde yapabilirsin. 

Eğer uzun tırnakların varsa tırnaklarının diplerine ve uçlarına renkli ojeler sürerek farklı bir stil yakalayabilirsin. Nail art yaparken kullandığın renklerin birbiri ile uyumlu olmasına dikkat etmelisin. Çok fazla rengi karıştırmak yerine 3-4 farklı renk kullanmak daha risksiz görünecek. Eğer kısa yapılı tırnakların varsa bu modeli sadece tırnak uçlarına veya tırnak dibine denemelisin. 

Geometrik nail art görünümü

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri_9

Tırnak sanatı derken biz gerçekten sanatten bahsediyorduk. Ne kadar ciddi olduğumuzu geometrik tırnak sanatı modelinden anlayabilirsin. 

Kabul ediyoruz, geometrik tırnak sanatı yapmak çok kolay değil ama bir iki denemeden sonra ustalaşacağına eminiz. Geometrik tırnak sanatı için yapışkanlı bantalarla tırnaklarını geometrik şekillere böl ve her bir şekli farklı oje rengine boya. Bir tırnağında ortalama 6 hatta 7 farklı şekil çizerek hepsini farklı renge boyamalısın. Geometrik tırnak sanatının ilk günden bozulmaması için koruyucu oje sürmeyi unutma.

Kolay tırnak sanatı

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri_10

Tırnak sanatı konusunda kendini acemi görüyorsan kolay nail art görünümlerinden başlamalısın. Tırnak uçlarına çizeceğin küçük bulutlar, dalgalı şekiller hem tırnaklarına bambaşka bir hava katacak hem de pratik uygulaması sayesinde kendine olan güvenini arttıracak. 

Kolay nail art modeli için tırnak uçlarına üç farklı renkli bulut çizebilir bunları birbirine uyumlu renklerle boyayabilirsin. Küçük bir ipucu: Mavi, beyaz ve turuncu renklerinin uyumuna biz bayılıyoruz.

Meyveli nail art görünümü

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri_11

Yaz ayının en sevdiğimiz yanlarından biri kuşkusuz lezzetli meyveler oluyor. En sevdiğimiz meyveleri tırnak sanatına taşıyarak renkli ve eğlenceli nail art modeli yakalıyoruz.

Sen de tırnaklarında rengarenk bi görünüm yakalamak için yazın en özlenen meyvesi karpuz desenini kullanabilirsin. Karpuz dilimlerini tırnaklarına taşıdıktan sonra ellerine bakan bir daha bakacak. Eğer karpuzlu nail art konusunda kendine güvenmiyorsan tırnaklarına sadece kırmızı oje sürüp ve siyah noktalar ekleyerek karpuz dilimi görünümünü elde edebilirsin. Bu konuda ilerledikten sonra daha profesyonel karpuz figürü çizeceğine eminiz.

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri_12

Sade ve elegan nail art modellerini seviyorsan bu model tam sana göre! 

Sade tırnak sanatı için açık renkli baz oje rengi seç ve tırnaklarına sür. İki kat ojeni sürdükten sonra tırnaklarının diplerine birer nokta kondur veya dümdüz çizgi çiz. Tek bir parmağına tırnak sanatı yaptıktan sonra ilk bakışta sana biraz garip gelebilir ama bu modeli bütün parmaklarına yaptığında çok beğeneceğine eminiz. Zarif tırnak sanatını seviyorsan siyah beyaz veya kırmızı beyaz gibi renkleri tercih etmelisin. Çılgın modelleri seviyorsan renkli ojelerden ilham almak serbest.

Pratik nail art görünümü

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri_13

Nail art yapmak istiyor ama zamanının darlığından şikayet ediyorsan yapışkanlı bantlardan yardım alabilirsin.

Tırnaklarına öncelikle yıldız şeklini çiz ve etrafını yapışkanlı bantla çevrile. Daha sonra yıldızın içini glitter oje ile boya. Daha sonra bantları kaldır ve pratik geometrik tırnak deseninin keyfini çıkar. Bu modeli diğer oje renkleriyle kombinleyerek iddialı görünümleri kısa sürede elde edebilirsin. 

Yarım ay tırnak sanatı

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri_14

Modern tırnak sanatı stillerini seviyorsan yarım ay modelini incelemelisin. Yarım ay modelinin en sevdiğimiz kısmı tırnakları olduğundan daha uzun göstermesi.

Tırnaklarının kısalığından şikayetçiysen yarım ay tırnak sanatı modeliyle tırnaklarına uzun bir görünüm katabilir, pratik nail art modeliyle dikkat çekebilirsin. Yarım ay nail art modeli en çok kırmızı, lacivert ve bej renkleriyle uygulanıyor. 

En kolay tırnak sanatı

Evde Yapılabilecek 15 Nail Art Fikri_15

'Tırnak sanatı yapacak vaktim yok' veya 'çok beceriksizim' diyorsan en kolay tırnak sanatıyla seni tanıştıralım. 

  • İlk adım: Tırnaklarına şeffaf parlatıcı sür.
  • İkinci adım: Siyah ojeyi ince uçlu eyeliner fırçasıyla tırnaklarının ortasına uygula. Dilersen sadece güleryüz çizebilir veya klasik göz figürü çizebilirsin.

İşte bu kadar! Nail art hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön