loader

Eyeliner acemilerine özel: 4 adımda kusursuz kedi gözü makyajı

Favoriye Ekle

Kedi gözü makyajı ve kedi gözü eyeliner hakkında bilmen gereken her şeyi adım adım anlatıyoruz!

Eyeliner asla modası geçmeyecek klasik makyaj stillerinden. Grafik, retro, modern... Onlarca seçenek arasında ünlüleri en çok kırmızı halıda kedi bakışlarıyla görüyoruz. Kuşkusuz, en zor bulunan makyaj tekniklerinden biri olan "kuyruklu eyelinerlar" için biraz el alışkanlığına da ihtiyacın var! Ancak zamanla ve birkaç ipucuyla sen de profesyoneller gibi kuyruklu eyeliner çekebilirsin!

Kedi gözü makyajı nasıl yapılır? Kedi gözü eyeliner nasıl çekilir? öğrenmek için doğru yerdesin!

1. Baz ile başla

1- Baz oluştur

Eyeliner uygulamak için ilk önce doğru bazı elde ederek makyaja başlamalısın. Göz kapaklarına önce nude tonlarda göz farı uygulayarak göz makyajının uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsin. Biz far bazı olarak Maybelline New York Color Tattoo nude renklerini tercih ediyoruz. Maybelline New York Color Tattoo 24H Creamy Mattes Göz Farı No: 93 Creme De Nude göz kapağındaki renk eşitsizliğini dengeliyor ve göz kapağının daha pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. Böylece kuyruklu eyelinerın çok daha profesyonel görünecek.

Krem farı her zaman parmaklarınla uygulamanı öneriyoruz. Parmaklarının ısısıyla Maybeline krem far çok daha kolay ve eşit uygulanabiliyor. Hem de makyaj fırçanı kirletmemiş oluyorsun:)

2. Eyeliner çekmeye dış köşelerden başla

2- Eyeliner çekmeye dış köşelerden başla

Siyah eyelinerını gözlerinin dış köşelerinden başlayıp içlere doğru gidecek şekilde uygulamalısın. Eyelinerın kuyruk bölümünden başlamak her zaman daha kolay bir uygulama imkanı sağlar.

Kolay bir uygulama için eyeliner tekniği kadar kullandığın eyeliner da çok önemli! Eyeliner çekmeye yeni başlıyorsan yumuşak ve esnek uçlu eyelinerları tercih etmelisin. Bize göre kullanımı en kolay eyelinerların başında Maybelline Tattoo Liner likit eyeliner geliyor. Bu eyelinerın esnek ucu sayesinde eyelinerını tek seferde kolayca çekebilirsin. Maybelline eyeliner 36 saate kadar* kalıcı olduğu için gün içinde eyelierının akması veya bulaşması gibi bir sorun yaşamazsın, üstelik son derece kolay da temizleniyor.

Maybelline Tattoo Liner ile önce kuyruk bölümünü oluştur, sonra kirpik dibini takip ederek göz pınarlarına doğru ilerle. İlk başlarda tek adımda eyeliner çekmek zor olabilir ama birkaç deneme sonrasında hızlandığını görebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

3. Eyelinerını belirginleştir

Eyelinerını belirginleştir

Kuyruklu eyeliner görünümü için gözlerinin iç kısımlarından orta noktaya gelerek eyeliner çizgisini tamamla. Kuyruk ve kirpik bölümündeki eyelinerını tamamladıktan sonra sıra geldi eyelinerını ortaya çıkarmaya... Eyelinerının daha düzgün görünmesi için göz çevresine Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı uygulamalısın. Hafif nemli ve pürüzsüz bir yapısı olan bu kapatıcı, göz çevresindeki renk eşitsizliğini dengeleyecek ve göz altındaki koyu halkaları gizleyecek. Maybelline kapatıcıyı dilersen makyaj fırçasıyla veya parmaklarınla dağıtabilirsin.

Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'nın en sevdiğimiz özelliği, özel formülüyle göz çevresindeki yorgunluk izlerini gizlemesi ve kusurları kapatması. Nemli bitişi göz çevresinin daha fresh ve sağlıklı görünmesini sağlıyor ve hassas derimizi kurutup matlaştırmıyor.

4. Göz pınarlarına eyeliner uygula

4. Göz pınarlarına eyeliner uygula

Kedi gözü eyelinerın en önemli aşaması, göz pınarlarına eyeliner uygulamak. Göz pınarlarına üçgen şekilde eyeliner uyguladığında, göz şeklinin daha çekik olmasını sağlayarak tam bir kedi gözü görünümü elde edebilirsin.

5. Belirgin kirpikleri unutma

belirgin kirpikler

Kusursuz eyeliner çektikten sonra kirpiklerini belirginleştirerek göz makyajını tamamlayabilirsin. Maybelline New York Sky High Maskara, esnek fırçası sayesinde kirpiklerini tamamen kavrayarak upuzun görünmesini sağlıyor. Gökyüzüne kadar uzanan kirpiklerinle tüm bakışlar göz makyajında olacak. En küçük kirpiklerde bile etkili olan bu Maybelline maskarayı bütün makyaj acemileri için tavsiye ederiz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/