Eyeliner rehberi: Doğru uygulama için hangi formülü kullanmalı?

Eyeliner rehberi: Doğru uygulama için hangi formülü kullanmalı?

Eyelinersız bir dünya mı? Düşünemiyoruz bile! Bizimle aynı fikirde olduğuna eminiz, bu yüzden favori güzellik ürünümüzü hep beraber incelemeye karar verdik. Kalem, jel veya likit; istediğin göz makyajını elde edebilmek için elinde oldukça seçenek var. Endişelenme; bugün sana bu seçenekler arasında kaybolmaman için yol gösterip, eyelinerlarla ilgili bilmen gereken her şeyi açıklayacağız.

Kalem eyeliner:

Her kadının makyaj çantasında basit bir göz kalemi bulunmalı, çünkü göz kalemleri hem çok yönlü hem de uygulaması oldukça kolay. Kalem eyelinerı üst ve alt kirpiklere belirginlik vermek için veya dağıtarak dramatik dumanlı göz etkisi yaratmak için kullanabilirsin. Kirpik çizgisine olabildiğince yakın bir uygulama için kaleminin ucunun açık olması önemli. Yumuşak bir kalem ince göz derinin zarar görmesini önleyecek.

Editörün önerisi: En yumuşak uygulama için, göz kaleminin ucunu parmakların yardımıyla ısıt ve kısa hareketlerle uygula.

Ürün seçimi: L'Oréal Paris Khol Contour Eyeliner

Krem ve Jel Eyeliner

Krem ve jel eyeliner, likit eyeliner'a harika birer alternatif. Uygulama esnasında ellerin titriyorsa hata yapma riskini azaltacaklar. İkisi de düzgün çekilen eyeliner uygulaması için birebir. "Cat eye" tarzı bir eyeliner uygulaması için açılı bir fırça kullan, daha ince bir çizgi istiyorsan, daha ince bir fırça tercih et. Krem ve jel formüller, ince bir uygulama için de idealdir çünkü fırçalar rengi tam olarak kirpik hizanda sürmene yardımcı olur. Nasıl bir göz makyajı tercih ediyorsan et, uzun süre dayanıklı bir formül seçmeyi unutma.

Ürün seçimi: Maybelline Eye Studio Lasting Drama Gel Eyeliner 24H

Likit Eyeliner

Birçoğumuzun gıpta ettiği uzun kuyruklu eyeliner uygulamasını tüm formüllerle elde edebilsen de, en belirgin ve en düzgün çekim için ihtiyacın olan likit formüller. Likit eyeliner, göz kapakları düşük ve yağlı ciltlerin favorisi, çünkü uygularken sıvı olsalar bile, kuruduktan sonra dağılmıyorlar. Bunu akılda tutarak, elinin altında temiz kulak çubukları bulundur, böylece hata yaparsan kolaylıkla düzeltebilirsin. Seçeceğin ürünün fırçasının, küçük ve ince olmasına özen göster. Böylece uygulamayı daha kontrollü yapabilirsin. Eğer daha kalın bir çizgi istiyorsan, fırçaya daha fazla baskı uygulayarak sür ya da çektiğin çizginin üzerine birkaç kat daha geç.

Ürün seçimi: Maybelline Master Duo Glossy Liquid Liner

Ne dersin, eyeliner uygulaması sandığın kadar karmaşık değilmiş, değil mi?BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'Oréal Paris - Superliner Göz Kalemi Intense Black

L'Oréal Paris - Superliner Göz Kalemi Intense Black

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'Oréal Paris - Superliner Göz Kalemi Intense Black

L'Oréal Paris - Superliner Göz Kalemi Intense Black