loader

Ezgi Fındık ile Aslan Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

En sevilen makyaj serimizle karşındayız: Hande Kazanova’nın önerileriyle bugün Aslan Burcu makyajı yapıyoruz!

Ünlü astrolog Hande Kazanova’nın önerileriyle hazırladığımız burç makyajı serimizin bugünkü başrolü Aslan burcu! Ağustos ayının burcu Aslan, tahmin edileceği gibi makyajda ilhamını güneşin ışıltısından alıyor. Dışa dönük, doğuştan lider, yaratıcı, sahne ışıkları ile parlayan Aslan burcu kadınının makyajını öğrenmek için videomuzu izlemeli, tüyoları kapmak için de yazımızı mutlaka okumalısın!

İlk önce seninle Hande Kazanova'nın aslan burçları için yazdığı mektubu paylaşmak istiyorum;

"Sevgili Ezgi,

ATEŞ elementinin sabit burcu Aslan’ı en iyi şekilde yansıtabilmen için ilhamını yazın en sıcak, en gösterişli gün ve gecelerinden alman gerekiyor. Sana Aslan’ın hikayesini anlatıyorum; Oldukça cömert, hareketli geçen sıcak yaz gününün ardından azıcık serinleyen akşam zamanlarında artık sahneye çıkmanın vakti gelmiştir. İçe dönüklükten, dışa vuruma geçme zamanıdır. Güneşin ışığını üstünde hisseden ve kendine güvenle ilerleyen aslan kadını, yaratıcılığını ortaya çıkaracak sahneyi arar. O bir kraliçedir ve sanatını en gösterişli bir biçimde insanlara sunmalıdır.

Güneş’in kadınları yüce gönüllülükleri, cömertlikleri ve yardımseverlikleriyle bilinirler. Hareketliliği yüksektir, problem çözmede ustadır, içi dışı birdir, iki yüzlülüğü sevmezler. Dikkat çekmeyi seven bu sahne kadını sonsuz hayatın simgesi olan Altın sarısına, koyu sarı, yağ sarısı, portakal kırmızısı ve kırmızının tonlarına bayılırlar. Pırıltılı ve ışıltılı olan herşeyi severler.

Güneş’ten aldıkları etkiyle sarıya çalan beyaz ya da yanık tenli, iri burunlu, geniş ağızlıdırlar. Baş döndürücü albenileriyle girdikleri ortamlarda bakışları üzerilerine çekerler. Ciltleri lekelenmelere açıktır. Bu etkileri ortadan kaldıracak, kapatıcılar vazgeçilmezleridir. Aslan ihtişamını arttıracak kuyruklu eye linerlar, takma kirpikler kedi bakışlarını derinleştirir. Simli farlar, parlak göz kalemleri, sıcak, altın ve bronz tonlarında allık ve high lighterlar çekici kemik yapılarına çok yakışır. Cesur dudakların hafif makyajlarda öne çıkarılmaya ihtiyacı olabilir. Her zaman dramatik olmayı seven Aslanlar, kullandıkları ürünlerin kalıcılıklarına ve zenginliklerine önem verirler.

Tutku ve yaratıcılığın kol kola gezdiği bu kadının taşı Elmas, Pırlanta, Yakut ve Mavi topaz dır. Dolu dolu yaşamayı seven bu kadını ben bilirim tavrından, dikkat çekmesinden, çevresinde yaratacağı baskın duruştan anlamak hiç de zor olmayacaktır.

2018 yılında istediğiniz ve aradığınız huzuru, mutluluğu aile ortamlarında bulacaksınız sevgili Aslanlar. Gezin, dolaşın, dış ortamlarda kendinizi gösterin. Yorulduğunuzu hissettiğiniz an, kül kedisi misali sizi bekleyen sevdiklerinizi unutmayın. Özel hayatınızla ilgili vereceğiniz kararlar yaz aylarında daha görünür hale gelebilir."

Nemlenmiş, doğal ve ışıltılı bir cilt

Ezgi Fındık ile Aslan Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Aslan burcu kadını doğal güzelliğini ön plana çıkarıp bununla takdir toplamayı sever. Bunun için ilk olarak cildime nemlenmesi ve sağlıkla ışıldaması için L’Oréal Paris’in Nem Terapisi Aloe Vera Suyu’nu uyguluyorum. Cildimi iyice nemlendirdikten sonra hemen ten makyajımın ilk adımına geçiyorum. Doğal bir bitişi olan ama aynı zamanda da cildin enerjiyle ışıldamasını sağlayan L’Oréal Paris Bonjour Nudista renkli nemlendiricisini uyguluyorum. Kapatıcı olarak tercihim dövme bile kapatacak kadar başarılı ve kalıcı bir kapatıcı: Urban Decay All Nighter kapatıcı!

İddialı, çekici ve dumanlı gözler

Ezgi Fındık ile Aslan Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Hande Kazanova’nın dediği gibi güneşten ilham alan Aslan burçlarının en önemli özelliklerinden biri de bronz tenli olmaları. Bunun için hem ten makyajımda hem de gözlerimde bronz-altın tonlarına ağırlık vereceğim. Gözlerime ilk olarak L’Oréal Paris’in La Vie En Glow - Warm Glow aydınlatıcı paletindeki altın renkle bir baz veriyorum. Daha sürer sürmez ışıl ışıl bir görüntü elde ettim ama tabii ki bu Aslan kadınına yetmez, ışıltıyı arttırmalıyız! Paletteki açık rengi ise göz pınarlarıma uygulayarak biraz daha aydınlık bir etki elde ediyorum.

Sıra geldi gözlere biraz derinlik vermeye. Bunun için Urban Decay Distortion paletteki metalik kahverengini alıp gözlerimin dış köşelerine uygulayarak dağıtıyorum. Biraz daha belirginleştirmek için de bronz rengi katlanma bölgesine uyguluyorum. Distortion paletteki siyah mat farı gözlerimin en dış köşelerine uygulayarak dumanlı etkiyi artırıyorum.

Ezgi Fındık ile Aslan Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Aslan burcu kadının göz makyajı eyelinersız olmaz. O aradığımız kedi bakışlarını elde etmek için Maybelline New York’un Master Ink Matte Black eyelinerı uyguluyorum. Son derece yoğun mat etkisi olan bu eyeliner aynı zamanda da çok kalıcı. Eyeliner sonrası gözlerimdeki derinliği eşitlemek için siyah mat farı tekrar uygulayıp dağıtıyorum. Maybelline New York Master Drama Khol Liner ultra siyah göz kalemini alt kirpiklerime uygulayıp dağıtıyorum. Bu dumanlı etki tam Aslan burcu kadınına göre! Işıltıyı biraz daha artırmak için Maybelline New York Master Ink eyelinerının altın glitter rengini ve Urban Decay Razor Sharp likit eyeliner Goldrush renginden yardım alıyorum.

Yoğun ve ışıltılı kirpik görünümü

Ezgi Fındık ile Aslan Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Böyle dumanlı ve çekici bir göz makyajını yine iddialı kirpik görünümüyle tamamlamalıyız. Bunun için L’Oréal Paris’in Superstar False Lash X Fiber maskarasını kullanıyorum İlk katı uyguladıktan sonra, fiber tüyler içeren ikinci tarafıyla da kirpiklerime harika bir hacim kazandırıyorum. Kirpiklerime de biraz daha altın ışıltısı eklemek için YSL Beauty’nin Vinyl maskaralarından altın rengini alt kirpiklerime uyguluyorum.

Kaşlarımın da bu belirgin göz makyajına uyum sağlaması için, Maybelline New York’un Tattoo Brow Pen Tint’i ile belirginleştiriyorum.

Bronz ten makyajına devam!

Ezgi Fındık ile Aslan Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_5

Göz makyajımı bitirdikten sonra ten makyajıma geri dönüyorum. Aslan burcu kadının sevdiği o bronz ve ışıl ışıl görünümü elde etmek için L’Oréal Paris’in yeni Wake Up & Glow ailesindeki Back To Bronze bronzlaştırıcı pudrasını uyguluyorum. Bu bronzerı hem yüzümün hatlarını bleirginleştirmek hem de biraz daha bronz görünmesini sağlamak için kullanıyorum. Kesik uçlu bir kontür fırçasıyla elmacık kemiklerimin altına, çene çizgime ve alnımın köşelerine uyguluyorum.

Ten makyajıma güneş ışıltısı eklemek için de L’Oréal Paris’in Glow Mon Amour likit aydınlatıcısının 02 Loving Peach’i elmacık kemiklerime, alnıma, burnumun üzerine ve çeneme uyguluyorum. Doğal bronz görünüm için de, L’Oréal Paris Life’s a Peach allığı elmacık kemiklerimin ve burnumun üzerine uyguluyorum. Bu allığın şeftali kokusu bir harika!

Nude ve mat dudaklar

Ezgi Fındık ile Aslan Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_6

Geldik dudaklara. Aslan burcu kadını yüzündeki tüm hatların belirgin olmasını sevdiği için ben de rujdan önce bir dudak kalemi ile dudaklarımı belirginleştiriyorum. Bunun için Lancôme’un Le Lip Liner’larından 326 Natural Mauve rengini tercih ediyorum. Gözlerde ışılıtılı ve dumanlı bir makyaj yaptığımız için dudaklarda mat ve nude bir ruj tercih ediyorum. Maybelline New York’un Super Stay Matte Ink likit mat rujlarından 55 Driver rengini uyguluyorum.

Hande Kazanova’nın önerileriyle hazırladığımız Aslan burcu makyajını beğendin mi? Eğer beğendiysen videomuzun altına yorum olarak bırakmayı, daha fazla video için de Makyajcom Youtube kanalımıza üye olmayı unutma!

Photo Pinterest, Google

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön