loader

Ezgi Fındık ile Yeşilçam Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle
Ezgi Fındık ile Yeşilçam Makyajı Nasıl Yapılır?

Yeşilçam filmleriyle büyüyenler kimler? Sabah uyanır uyanmaz televizyonu açıp, yeşilçam filmleriyle büyülenen bir jenerasyon olarak ben eski Türk filmlerini çok özledim! 

'Nayır, nolamaz!' replikleriyle büyüyenler için bugün harika bir makyaj hazırlıyorum. Yeşilçam filmlerinde gördüğün aydınlık, ışıltılı biraz da abartılı makyajı günümüze uyarladım. Eski Türk filmlerinde görüp hayran kaldığım hacimli kirpikleri, dolgun dudakları tıpkı film yıldızları gibi yapmaya çalışıyorum. Özellikle gözlerini büyük göstermek isteyenlerin "gözleri büyük gösteren makyaj" olarak da uygulayabileceği bir makyaj yeşilçam makyajı için, videomuzu izle ve tüm detayları öğren!

Türk filmlerinin kusursuz ten makyajı nasıl yapılıyor?

Yeşilçam filmlerinde capcanlı, aydınlık ve kusursuz ten makyajları yapılıyordu. Porselen görünümlü makyajlar ise göz alıcı duruyor. Ben de bu parlak görünümlü ten makyajı için öncelikle cildime Lancôme Advanced Genifique Serum uyguluyorum. Makyaja başlamadan önce cildime parlatan ve sağlıkla ışıldamasını sağlayan bu serum sayesinde cildim tıpkı yeşilçam starları gibi kadife bir görünüme kavuşuyor.

Fondöten olarak Yves Saint Laurent Touche Éclat All-In-One Glow fondöteni tercih ediyorum. Işıltılı ten makyajını elde etmeme yardımcı olacak bu fondöteni makyaj fırçasıyla tüm yüzüme eşit bir şekilde dağıtıyorum.

Yeşilçam yıldızlarının porselen görünümlü makyajlarının sırrı kusursuz göz altları oluyor. Ben göz altımı ve cilt kusurlarımı Yves Saint Laurent All Hours Concealer ile gizliyorum. 24 saate kadar kapatıcılık sağlayan bu concealer sayesinde göz altı koyuluklarıma 'elveda' diyorum.

Makyajımı nasıl sabitliyorum?: Likit ürünlerle yaptığım ten makyajımı sabitlemek için hiç zaman kaybetmeden Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless pudrayı tüm yüzüme sürüyorum. Kapatıcının çizgilere dolmasıın engelleyen ve aynı zamanda makyajıma göz alıcı bir efekt katan bu pudrayı çok seviyorum!

Yeşilçam yıldızlarının dramatik göz makyajı

Yeşilçam filmlerinde gördüğümüz iddialı ve dramatik göz makyajını senin için deniyorum! Küçük gözlerimi tıpkı film yıldızları için büyük gösterecek ipuçlarını merak ediyorsan bu kısıma iyice odaklan.

Küçük gözlerimi büyük göstermek için öncelikle Maybelline New York The Nudes Far Paletindeki mat ten rengi farı tüm göz kapağıma uygulayarak baz rengini oluşturuyorum. Daha sonra aynı paletteki mat gri rengi göz kapağımın katlanma bölgesine sürerek gölge oluşturuyorum ve boş bir fırça ile karıştırıyorum. Göz makyajımı derinleştirmek için katlanma çizgisine L'Oréal Paris Infallibe Gel Crayon Back to Black göz kalemini ince bir çizgi halinde sürüyorum ve cut crease etkisi yaratıyorum. Daha sonra sert bir far fırçasıyla bu çizgiyi dağıtarak buğulu bir görünüm veriyorum. 

Göz makyajımın ön plana çıkması için L'Oreal Paris Superliner Gel Intenza ile kirpik dibime dramatik bir eyeliner çekiyorum. Yoğun siyah kuyruklu eyeliner için bu ürün doğru bir tercih olacak! Gözlerini daha büyük göstermek için alt kirpiklerinin altına da (kirpik dibine değil) aynı eyelinerı sürmelisin. Gözlerimi daha aydınlık göstermek için NYX Professional Makeup Jumbo göz kalemlerinden beyaz rengini gözlerimin içine uyguluyorum. 

Yeşilçam makyajının olmazsa olmazı tabii ki takma kirpikler! İddialı göz makyajımı tamamlamak için NYX Professional Makeup Wicked Lashes Takma Kirpik kullanıyorum. Takma kirpiği kendi kirpik boyuma göre ayarlayıp kirpik diplerime yapıştıyorum. Takma kirpiklerim daha yoğun göstermek için L'Oréal Paris Superstar XFiber Xtreme Resist Maskara ile kirpiklerin üzerinden geçiyorum. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yüz hatlarını nasıl ön plana çıkarabilirsin?

Yeşilçam filmlerinde gördüğümüz belirgin yüz hatlarına sahip olmak için kontür tekniğinden yardım alıyorum. Kontür uygulaması sayesinde yüz hatlarımı daha belirgin ve iddialı gösteriyorum.

Kontür için favori ürünüm olan NYX Professional Makeup Highlight & Contour Cream Pro Palet yardımıyla elmacık kemiklerimin altına soğuk tonlu bir kontür uygulaması yapıyorum. 

Ten makyajımın daha aydınlık ve ışıltılı görünmesi için NYX Professional Makeup Born To Glow Aydınlatıcı Paleti'ndeki pembe tonlarını gülümsediğimde ortaya çıkan yanaklarımın üzerine sürüyorum. Böylece tam yeşilçam ışıltısını yakalamış oluyorum. 

Kaşlarını şekillendirmeyi unutma!

Yeşilçam filmlerinde genellikle incecik kaşları görüyoruz. İnce kaşlar günümüzde hayatta yapmam dediğimiz makyaj hataları olarak hatırlansa da o yıllarda oldukça popülerdi!

Kaşlarımı inceltmeden, aralarındaki boşlukları doldurarak yeşilçam makyajıma devam ediyorum. Kaşlarımı ince kaş kalemiyle doldurarak daha doğal bir sonuç almayı hedefliyorum. Bunun için Maybelline New York Brow Precise Micro Pencil Deep Brown kaş kalemini kullanıyorum. İncecik ucu sayesinde kaşlarımın doğal havasını bozmadan kusursuz bir görünüm sağlayabiliyorum. 

Dolgun ve mat dudaklar

Eski Türk filmlerinde açık kahverengi - nude tonlu rujları görüyoruz. Ben de bu görünümü yakalamak için Maybelline New York Color Sensational Vivid Matte 50 Nude Thril kullanıyorum. Dudaklarıma rujumu sürüyorum ve ta taam... 80'li yıllara ışınlamaya hazırım!

Yeşilçam makyajımı beğendiysen Makyajcom Youtube sayfasındaki videomuzu beğenmeyi ve kanala üye olmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön