loader

Far Fırçalarının Birbirinden Farkı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Favoriye Ekle

Karıştırma ve gölgelendirme fırçası gibi göz fırçası çeşitlerini nasıl kullanacağını bilemiyorsan, seni far fırçaları ve işlevleri rehberimize davet ediyoruz!

Kusursuz bir göz makyajı için iyi ve kaliteli makyaj malzemeleri yeterli değil, aynı zamanda doğru far fırçalarını seçmeli ve uygulama tekniklerini de öğrenmelisin. TikTok gibi platformlarda izlediğin makyaj videolarında hangi fırçaların kullanıldığını anlayamıyor olman çok normal. Biz de bu nedenle, işini bir nebze kolaylaştırmak için sana makyaj çantanda bulunması gereken far fırçası önerileri hazırladık! Hadi, far fırçaları ve işlevlerine yakından bakalım!

Far Hangi Fırçayla Sürülür?

Far Hangi Fırçayla Sürülür?

Farı gözlere uygulamak için yoğun kıllı ve hafif yelpaze veya yuvarlak uçlu göz farı fırçalarını kullanabilirsin. Yumuşak kıllara sahip yuvarlak fırçalarla açık ve orta tonlardaki farları ideal bir şekilde sürebilirsin. Göz kapağına yumuşak dokunuşlar yapabileceğin far uygulama fırçasıyla toz, krem ve likit farları da rahatlıkla kullanabilirsin. 

Far sürmek için fırça çeşitleri arasında kararsız kalıyorsan, bizce makyaj çantanda mutlaka bulunması gereken göz farı fırçası NYX Professional Makeup Pro Shading Brush! Bu ekstra yumuşak göz farı ve karıştırma fırçası sayesinde göz makyajındaki iki farklı adımı tek fırçayla uygulayabilir ve dilediğin makyajı kolayca yapabilirsin.

Far Fırçası Çeşitleri Nelerdir? Birbirinden Nasıl Ayrılır?

Far Fırçası Çeşitleri Nelerdir? Birbirinden Nasıl Ayrılır?

  • Göz farı fırçası: Orta-kısa kıllı, oval uçlu ve genellikle yassı yapılıdır. 
  • Far karıştırma fırçası: Orta-uzun kıllı, düz ya da oval uçlu ve yuvarlak yapılır. 
  • Far gölgelendirme fırçası: Kısa kıllı, düz ya da oval uçlu ve yassı yapılıdır.

Temel olarak bu üç fırçaya sahip olursan pek çok göz makyaj stilini kolaylıkla uygulayabilirsin. Bir de far fırçaları nasıl kullanılır sorusunu yanıtlayalım ki aklında soru işareti kalmasın!

Göz Farı Fırçası Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Göz Farı Fırçası Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Klasik göz farı fırçası için aslında “far yerleştirme fırçası” tanımını da yapmak mümkün. Bu temel fırça çeşidiyle dilediğin renkteki ve yapıdaki farı göz kapağına uygulayabilirsin. Özellikle göz makyajında parmaklarını kullanıyorsan far uygulaması sırasında birtakım hatalar yapıyor olman muhtemel. Tüm bu hataları ortadan kaldırmak için hafif yelpaze uçlu ve sentetik kıllı göz farı fırçalarını tercih edebilirsin. 

Biz farı göz kapağına eşit bir şekilde yerleştirmek için NYX Professional Makeup Pro All Over Shadow Brush göz farı fırçasını tavsiye ediyoruz. Tercih ettiğin göz farının yapısı ne olursa olsun NYX Professional Makeup göz farı fırçası, ekstra yumuşak sentetik kılları sayesinde far uygulamasını rahatlıkla yapmayı sağlıyor. Hafif yelpaze ucu sayesinde de göz kapağının her noktasına ulaşabiliyor.

Far Karıştırma Fırçası Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Far Karıştırma Fırçası Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Far karıştırma fırçası sayesinde daha derin ve etkileyici bir göz makyajı yapabilirsin. En cesur renkleri bile tam olması gerektiği gibi karıştırarak farlar arasında ideal bir renk geçişi oluşturman mümkün. Bu sayede hem doğal hem de yoğun makyajlarda çok rahat bir şekilde dikkat çekici sonuçlar elde edebilirsin. 

Her makyaj stilinde kullanabileceğin far dağıtma fırçası arıyorsan NYX Professional Makeup Pro Blending Brush far karıştırma fırçasına göz atmanı öneririz. Bu far karıştırma fırçası yumuşak sentetik kılları ve yuvarlak formu sayesinde farları pürüzsüz bir şekilde karıştırmayı sağlıyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Far Gölgelendirme Fırçası Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Far Gölgelendirme Fırçası Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Dumanlı göz makyajlarını bir türlü arzu ettiğin şekilde yapamıyorsan bu söyleyeceklerimize kulak ver! Daha kısa ve sık kıllara sahip olan far gölgelendirme fırçası, smokey eye makyajı gibi göz kapağını boyutlandıran teknikleri uygulamak için ideal. Far gölgelendirme fırçasıyla sürdüğün farları göz kapağı çizgisi ve göz bitimine yoğun şekilde uygulayarak dumanlı bir görünüme ulaştırabilirsin.

Hem koyu renkli far uygulaması yapmak hem de göz kalemini dağıtmak için bizim favori far gölgelendirme fırçamız NYX Professional Makeup Pro Smudger Brush! Yoğun ve kısa kıllı yapısıyla gözleri zahmetsizce belirginleştirmeyi sağlayan NYX Professional Makeup gölgelendirme fırçası, farı dağıtmadan daha dumanlı bir görünüme ulaştırıyor. Koyu renkli farlarla kirpik diplerini renklendirmeyi ve gölgelendirmeyi sağlayan bu fırçayı dumanlı göz makyaj stilinde sen de mutlaka denemelisin.


Far fırçalarının kullanımını öğrendiğine göre şimdi, kendi makyaj stiline göre bir far fırçası seti hazırlamaya hemen başlayabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/