loader

Far Nasıl Sürülür: Göz Şekline Göre Öneriler

Favoriye Ekle

En sevdiğimiz şeylerden biri yeni far paletlerini denemek. Ayna karşısında uzun uzun göz makyajı yapmaya bayılıyoruz. Peki, far sürmeyi biliyor musun? Daha doğrusu, göz şekline uygun nasıl far sürmen gerektiğini biliyor musun?

Evet, şaşırdın değil mi! Far sürmek, sandığın kadar kolay bir işlem değil. Göz yapını daha açık, daha belirgin göstermek için göz şekline uygun olacak far tekniklerini öğrenmelisin. Şimdi ayna karşısına geç ve göz yapını keşfet. Daha sonra aşağıdaki yazıda kendi göz şeklini bul ve far sürme tekniklerini adım adım uygula.

Badem gözler

badem gözler

Badem gözler en şanslı göz şekillerinin başında geliyor. Badem göz şekli hafif yukarıya doğru kalkık, tıpkı badem gibi ne büyük ne de küçük bir göz yapısıdır.

Badem gözlerini aydınlık ve göz kapağını biraz daha açık göstermeyi hedeflemelisin. Bunun için Maybelline New York The Nudes far paletindeki en açık ışıltılı nude farı al ve göz kapağının tam üzerine uygula. Sonrasında aynı far paletindeki sütlü kahve rengini al ve göz kapağının katlanma bölgesine ve dış köşelere doğru iyice farını karıştır. Karıştırma işlemini temiz far fırçasıyla yapmayı unutma. Badem gözlüler, çok koyu far renklerinden uzak durmalılardır. Sütlü kahve ve benzeri tonlardan daha koyu olan renkleri kullanmanı önermiyoruz.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yuvarlak gözler

yuvarlak göz

Yuvarlak göz şekli, makyaj hatası yapmaya en müsait göz şekillerinden birisidir. Yuvarlak gözlere sahip olanlar göz makyajı yaparken, gözlerini kontürleyerek daha geniş göstermeyi hedeflemelilerdir.

Göz makyajı yaparken odak noktasını gözlerinin tam ortası yapmalısın. Maybelline New York The Blushed Nudes Far paletindeki koyu kahve rengini göz kapağının ortasına yerleştir. Daha sonra aynı far paletindeki daha açık olan nude farı göz kapağının iç ve dış köşelerine doğru dağıt. Göz makyajının ortası en koyu, sağı ve solu daha açık, aydınlık görünmeli. Bu görüntüyü elde ettikten sonra gözlerin daha asimetrik görünecektir.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Düşük gözler

düşük göz

Düşük gözlerin göz makyajı yaparken dikkat etmesi gereken iki nokta vardır.

Birincisi, göz makyajı yaparken katlanma çizgisinin üzerine geçmemelisin. Farını çok yukarı doğru dağıttığında göz makyajın çok dağınık ve düzensiz görünecektir. Bizim tavsiyemiz, farını sadece göz kapağının üzerinde, katlanma çizgisinin altına uygulamalısın.

Dikkat etmen gereken ikinci nokta ise, koyu renkli göz farlarından uzak dur. Koyu renkler yerine kremsi yapıdaki açık ve ışıltılı göz farlarını kullanmalısın. Maybelline New York Color Tattoo farlar senin göz yapın için harika bir seçenek. Color Tattoo On and On Bronze rengini göz kapağının ortasından başlayarak dış köşelerine doğru parmağınla yayarak ideal göz makyajı oluşturabilirsin.

Düşük gözleri nasıl anlarsın?: Gözlerinin en dış köşesi aşağı doğru eğik görünüyorsa düşük göz yapısına sahipsin demektir. Düşük gözlerini daha kalkık göstermek için kuyruklu eyeliner çekebilirsin.

Göz kapağı düşük olanlar

düşük göz kapağı

Bazı kadınların göz yapısı büyük olsa dahi göz kapağı düşük olduğu için gözleri daha küçük görünebilir. Bu durumda göz makyajı yapmak çok zor bir hal alabiliyor. Düşük göz kapağına sahipsen, göz kapağını daha geniş göstermek için farını kaş kemiğine kadar yaymalısın. Maybelline New York The Burgundy Bar Far paleti gibi canlı renklere sahip olan paletleri kullanmalısın. Bronz ve kızıl far rengini karıştırarak göz kapağına uygula. Açık bronz rengini kaş kemiğine kadar yayarak gözlerinde aydınlık bir görünüm yakala.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler