loader

Far Sürme Teknikleri

Favoriye Ekle

İşte hangi farı nasıl uygulayacağın konusundaki soru işaretlerini ortadan kaldıracak far sürme teknikleri!

Kırmızı ruj mu sürmek daha zor yoksa renkler arası geçişleri muhteşem bir göz makyajı yapmak mı diye düşünme! Çünkü bir makyaj.com takipçisi olarak senin için her ikisi de bebek işi! Şimdi işini daha da kolaylaştıracak göz farı sürme teknikleri ile tanışmaya ne dersin?

Toz far uygulamadan önce mutlaka faz bazı uygula! 

Göz makyajının gün boyu kalıcı olmasını istiyorsan toz farları uygulamadan önce göz kapaklarını makyaj için hazırlaman şart. Bunun için tek adres tabii ki far bazı. Makyajının dağılıp bozulmasını engelleyecek Urban Decay Eyeshadow Primer Potion’u göz kapaklarına uyguladıktan sonra parmak uçların yardımıyla hafifçe dağıt. Günün sonunda sabah nasıl yaptıysan aynı şekilde duran makyajını aynada görünce sen de şaşıracaksın! 

Renkler arası geçiş için iyice karıştır! 

Far Sürme Teknikleri _1

Toz far uygulamasında kullanılan farın pigmentli ve tozu dumana katmayan bir far olması da çok önemli. Yoğun pigmentli yapısını çok sevdiğimiz far paleti Maybelline New York The 24K Nudes paletinde bulunan koyu kahverengini far fırçası ile alıp yuvarlak hareketlerle göz kapaklarına uygula. Sonrasında altın sarısı rengini parmak ucunla alarak tam göz bebeğinin üzerine gelecek şekilde uygula ve karıştır. Böylelikle kahverengi far ile bütünlük sağlamış olacaksın. İşte toz far uygulaması bu kadar basit!

Kirpiklerde fiber etkiyi yakala! 

Far Sürme Teknikleri _2

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Göz makyajı için son dokunuşunu da L’Orêal Paris False Lash Superstar X Fiber maskara ile yap. Fiber uygulaması önce göz korkutsa da kirpiklerde hiç yapay bir etki bırakmıyor.  Kirpikleri ekstra uzun gösteren bu maskaranın fiber maskara tarafının da siyah olması da ekstra güzel. Daha ne olsun?

Likit farları keşfet! 

Far Sürme Teknikleri _3

Diğer bir göz farı çeşidi olan likit far uygulaması için Giorgio Armani Eye Tint likit farı göz kapaklarına doğrudan uygulayarak yine far fırçası ile yuvarlak hareketlerle dağıt. Göz kapağına iyice yedirdiğine emin olana kadar fırçayla dağıtmanda fayda var. Eye Tint’in ince ve kolay dağılan yapısı zaten bu konuda sana çok yardımcı olacaktır. Sonrasında yine Giorgio Armani’nin altın rengi yaldızları olan başka bir rengini tam göz bebeğinin hizasına parmak ucunla uygula ve kahverengi farla bütünleşmesi için yine parmak uçlarınla dağıt. L’Orêal Paris False Lash Superstar X Fiber maskarayı da uyguladıktan sonra göreceksin ki doğru uygulama ile aynı sonucu elde edebileceğin birçok yöntem ve ürün var!

Artık hangi farı nasıl uygulayacağını biliyorsun! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler