0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Farklı Göz Makyajları İçin Kullanabileceğin 4 Farklı Ürün

Favoriye Ekle
Farklı Göz Makyajları İçin Kullanabileceğin 4 Farklı Ürün

Sonbaharın göz makyajı trendlerini masaya yatırdığımız bu yazımızda, sana 4 farklı ürünle yapabileceğin harika göz makyajı önerilerimiz var!

2018 sonbahar makyaj trendleri yazı aratmayacak kadar renkli ve hareketli! Özellikle göz makyajları her zamankinden daha iddialı ve aynı zamanda da günlük makyajlarda kullanılabilir cinsten. Biz de bu trendleri incelerken, farklı makyaj malzemeleri ile günlük makyajımıza adapte etmenin yollarını bulduk ve seninle paylaşmaya geldik!

Göz kalemi ile renkli eyeliner görünümü

Renkli eyeliner makyajı bu sonbaharın en popüler görünümlerinden. Bu trendi denemek için illa ki renkli bir eyeliner kullanmak zorunda değilsin, sevdiğin renkteki göz kalemlerinden de yardım alabilirsin. Kızıl toprak tonlarındaki eyeliner makyajları, 2018 New York Fashion Week podyumlarında görüp çok beğendiğimiz bir makyaj oldu ve bu görünümü günlük makyajımıza uyarlamak için Maybelline New York’un Lasting Drama Carbon Matte göz kalemlerinden 830 Rusty Terracotta rengini kullandık. İncecik ucu, yumuşak sürümü sayesinde eyeliner şeklini vermek bu göz kalemleriyle son derece kolay. Bir de uyguladıktan sonra hızla sabitleniyor ve gün boyu akmadan, bulaşmadan ilk sürdüğümüz andaki gibi kalıyor.

Islak göz makyajı

Bir makyaj malzemesini esas amacı dışında kullanmak her zaman ilgimizi çekmiştir, sen ne dersin? Yine moda haftası podyumlarından gördüğümüz değişik bir kullanımdan bahsedeceğiz: Lip balmı göz makyajında kullanarak ıslak bir bitiş elde etmek. Bu trendi uygulamak için göz makyajında tek renk bir far kullandıktan sonra üzerine Maybelline New York Baby Lips lip balmını uygulayabilirsin. Bizim önerimiz, Lemonade Craze far paletindeki sarı, turuncu ve pembe renkleri bu yöntemle ıslak bir görünüme kavuşturmak çok iyi sonuç verecek. Lip balmı aynı zamanda elmacık kemiklerinin üzerine uygulayarak aynı zamanda ıslak bitişli bir aydınlatıcı da elde edebilirsin.

Editörün Önerisi: Lip balmı göz makyajında nasıl kullanacağını düşünüyorsan, far uygulamadan önce lip balmını parmaklarınla göz kapaklarına uygulayabilir, sonrasında yassı bir far fırçası ile üzerine farı dağıtabilirsin. Eğer farı uyguladıktan sonra lip balm uygulamak istersen de, lip balmı parmaklarınla tampon hareketlerle uygulayabilirsin, böylece farın dağılmasına da engel olabilirsin.

Cesur grafik göz makyajı

Grafik göz makyajları, bu sonbahar ve önümüzdeki ilkbahar-yaz gündemimizde olacaklar hem de yoğun bir şekilde. Eğer sen de klasik eyeliner görünümlerine biraz ara verip, cesur göz makyajları denemek istersen, bir siyah göz kaleminin olması yeter de artar bile. Eyeliner görünümüne biraz daha cesur bir ifade vermek için kalınlaştırıp kuyruğunu iddialı bir hale getirebilir, kontrast çizgilerle de gece ve parti makyajlarına dönüştürebilirsin. Kolay ve yumuşak bir şekilde uygulanan ve sabitlendikten sonra da bulaşma yapmayan Maybelline New York The Colossal Kajal Argan Yağlı Extra Black göz kalemi, bu makyaj için en iyi seçeneklerden.

Göz makyajında likit mat etki!

Yine bir makyaj malzemesini amacı dışında kullanabileceğimiz bir öneriyle karşındayız: Likit mat rujunu göz makyajında kullanmaya ne dersin? Hem süper mat bir bitiş, yoğun etki, hem de gün boyu kalıcı bir göz makyajı için Maybelline New York’un Super Stay Matte Ink likit mat rujlarını göz makyajında kullanabilirsin. Şeyda Erdoğan’ın Makyaj Şehirde Youtube kanalındaki Makeup Hits 3 videosunda yaptığı makyajdan ilham alarak biz de sana Super Stay Matte Ink rujlardan 20 Pioneer rengini öneriyoruz!

Işıltılı göz makyajı

Göz makyajında ışıltılı ve aydınlık bir etki veren görünümler de yükselen trendler arasında. Alp Kavasoğlu’nun RaisaVanessa defilesinde uyguladığı beyaz metalik eyeliner makyajı henüz hafızalarımızda canlıyken, günlük makyajımızda bu görünümü elde etmek için Maybelline New York Master Drama Lightliner göz kalemlerinden 35 White’ı kullandık. Verdiği parlak aydınlık görünüm gerçekten insana hiç olmadığı kadar enerjik bir hava katıyor!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön