loader

Fatmanur Öztekin ile Hızlı ve Kolay Pazar Günü Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Hızlı, kolay ve aynı zamanda da harika görünen bir Pazar günü makyajı yapmaya ne dersin?

Haftanın en sevdiğim günlerinden biri Pazar! Öyle evde tembellik yaparken, kızlardan bir anda gelen telefonla hemen hazırlanmaya başlanır ya hani, evden hemen çıkıp kahvaltıya yetişmek durumundasındır ama makyajsız da çıkmak istemezsin. İşte tam böyle durumlar için son derece hızlı ve kolay bir makyaj yapacağız birlikte! Böylece, haftanın resmi dinlenme gününde, minimum eforla harika bir makyaja sahip olabileceksin! Hazırsan, kiremit ve gül kurusu gibi doğal renkler kullanarak yaptığım Pazar Günü Makyajımın tüyolarını vermeye başlıyorum!

Canlı ve kusursuz ten makyajı

Fatmanur Öztekin ile Hızlı ve Kolay Pazar Günü Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Evden çıkmak için çok az zamanın olabilir, hatta arkadaşlarına makyaj bile yapmadan çıkacağını da söylemiş olabilirsin ama hızlıca bir fondöten sürerek canlı ve kusursuz bir ten görünümü elde edebilirsin! Bunun için hem uygulaması kolay hem de kapatıcılığı yüksek bir fondöten seçiyorum. Urban Decay’in All Nighter fondöteni zaten yüksek kapatıcılığı ve kalıcılığı ile bilinen bir fondöten. Yüzüme hızlıca uygulayıp dağıtıyorum, verdiği canlı ve kusursuz ten görünümü bence harika!

Göz altlarım geldiğimde de en az fondötenim kadar kalıcı ve kapatıcı bir ürün seçiyorum: Lancôme’un Effacernes Longue Tenue kapatıcısını parmaklarımı kullanarak uyguluyorum. Böylece hem göz altlarımdaki koyu halkalardan kurtuluyorum hem de parmaklarımda kalan ürünü göz kapaklarıma da uygulayarak eşitliyorum.

Ten makyajımı sabitlemek, parlamayı azaltmak ve gözenek görünümünü gizlemek için de ince yapılı bir pudra tercih ediyorum. Maybelline New York’un Fit Me! Matte + Poreless pudrasını yüzümün T bölgesine uygulayarak ten makyajımı bitiriyorum.

Editörün Önerisi: Pudrayı aynı zamanda göz kapaklarımın üzerine de uygulayarak, sonrasında kullanacağım göz farı için yumuşak ve eşit bir zemin oluşturuyorum.

Sıcak tonlarda hızlı göz makyajı

Fatmanur Öztekin ile Hızlı ve Kolay Pazar Günü Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Göz makyajımda mat ve sıcak renkler kullanacağım. Göze kolay uygulanan, kolay karışan ve rengini iyi veren bir far paleti seçtim: NYX Professional Makeup’ın Lingerie far paleti! Bu paletteki en açık krem rengini bir baz oluşturmak için göz kapağıma uyguluyorum.

Sonrasında paletteki göz alıcı kiremit rengini göz kapaklarıma uyguluyor ve biraz da katlanma bölgesine gelerek karıştırıyorum. Güzel ve yumuşak bir geçiş elde etmek için göz kapaklarımda far görünümünün biraz daha yoğun olmasını istiyorum ve yassı bir far fırçasıyla göz kapaklarımın alt kısmına biraz daha far uyguluyorum. Geçişi devam ettirmek için kaş altlarıma da aynı krem farı karıştırarak uyguluyorum.

Gözlerimde kullandığım kiremit farı, bir bütünlük elde etmek için alt kirpik diplerime de hafifçe uyguluyorum. Daha sonra paletteki biraz daha koyu bir tonda olan kahverengi farı yine alt kirpik diplerime uygulayarak “kızarmış” görünümün önüne geçiyorum. Koyu kahverengi farı dış köşelere çok hafif bir şekilde uygulayıp, kiremit far ile birlikte dağıtarak çok hafif bir gölge vermiş oluyorum.

Simsiyah ve hacimli kirpikler

Fatmanur Öztekin ile Hızlı ve Kolay Pazar Günü Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kirpiklerde simsiyah ve hacimli bir etki yakalamak bazen uzun vakitler alabiliyor ama benim Pazar Günü makyajımda fazla zamanım yok, o yüzden etkisini hızlı bir şekilde görebildiğim Urban Decay’in Troublemaker maskarasını tercih ediyorum.

Pratik, belirgin ve doğal kaşlar

Fatmanur Öztekin ile Hızlı ve Kolay Pazar Günü Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Evet hızlı bir makyaj yapıyoruz ama kaş makyajı adımını da atlarsak olmaz! Bu yüzden uygulaması son derece pratik ve doğal bir görünüm veren L’Oréal Paris’in Paradise kaş pomadını uyguluyorum. Eğimli fırçası sayesinde kaşlarımdaki boşlukları doldurup belirginleştiriyorum.

Gül kurusu ve mat dudaklar

Fatmanur Öztekin ile Hızlı ve Kolay Pazar Günü Makyajı Nasıl Yapılır?_5

Pazar günü makyajımda hem belirgin hem de güzel bir ton ile dudaklarım dikkat çeksin istiyorum. Bunun için de L’Oréal Paris Color Riche Matte Addiction serisinden 636 Mahogany Studs rujunu tercih ediyorum. Bu ruj hem mat hem de yumuşak yapılı olduğu için çok kolay bir şekilde uygulanıyor ve gün boyu da dudakları kurutmuyor. Renginin güzelliğine de diyecek yok açıkçası!

Makyajı sabitleme aşaması

Fatmanur Öztekin ile Hızlı ve Kolay Pazar Günü Makyajı Nasıl Yapılır?_6

Son olarak, hızlıca yaptığım bu makyajı sabitliyorum. Makyaj sabitleme spreyi için NYX Professional Makeup’ın mat bitişli spreyini kullanıyorum. Böylece sabitlediğim ten makyajım Pazar günü boyunca yağlanıp parlamayacak ve beni rahat ettirecek!

Ve hazırım! Benim sıcak tonlar kullanarak yaptığım hızlı ve kolay Pazar Günü makyajım bu şekildeydi! 5-10 dakika süren ama aynı zamanda hiç de bu kadar hızlı yapılmış gibi görünmeyen bu makyajımdaki tüyoları yararlı bulup bu videoyu beğendiysen, Makyajcom’un Youtube kanalına üye olmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler