loader

Fatmanur Öztekin ile İkizler Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

İkizler burcu denilince aklımıza hep enerji dolu, keyifli ve konuşkan karakterler gelir. Bugün ben de bu enerjik burcun temsilcisi olarak, Hande Kazanova'nın bu burca özel makyaj önerileriyle sizlere tanıtmaya çalışacağım.

Ünlü astrolog Hande Kazanova’nın bana gönderdiği İkizler burcu makyaj önerileri mektubunda, bu burcun hareketli, sürekli değişken ve kararsız olduğunu öğrenmiş olduk. Pratik, doğal bitişli ve abartıdan uzak makyaj tarzı ile bu makyaj beni çok heyecanlandırıyor, eğer hazırsanız başlayalım!

Hande Kazanova’nın İkizler Burcu için Fatmanur Öztekine gönderdiği mektubu tüm detayları ile paylaşıyoruz:

"Sevgili Fatmanur,

Hava elementinin ilk burcu İkizler burcunu en iyi şekilde yansıtabilmen

için ilhamını İLETİŞİMİN MERKEZİ ŞEHİRLERDEN alman gerekiyor.

Sana İkizler’in hikayesini anlatıyorum; Yavaşladığımız ve doğanın tadını

çıkardığımız dönemi geride bırakıp, yavaş yavaş yazın gelmesiyle, canlanan

ruhumuzun merak ihtiyaçlarını gidermeye başlıyoruz. Hareketli olan ikizler

insanı, yüzeysel yanıyla aldığı veya ele geçirdiği bilgiyi, diğer tarafa yaymak

için inanılmaz bir istek duyar. İletişim onun en büyük silahıdır. Değişken ve

kararsız olduğu için o günkü ruh haline göre hareket etmeyi çok sever.

Konuşmakta, yazmakta, sözcüklerle oynamakta, laf ebeliği yapmakta, bulmaca

ve problem çözmekte oldukça maharetlidirler. Hızlı bir düşünür olarak sorunlara

hemen çözümler getirmesi herkesi şaşırtabilir. Bu çok yönlü kadın açık sarı,

turuncu, açık ve orta ton maviler, yeşiller ve kendi elementi olan CIVA nın gri

tonlarına bayılır.

Merkür’den aldıkları etkiyle sarı veya kırmızıya çalan beyaz benizli, güzel kaşlı,

yuvarlak bir çehreye sahiptirler. Zihinsel faaliyetleri yüksek olduğu için kaliteli

bir uyku çekmeleri ciltleri için önemlidir. Denemeyi çok severler, el becerileri

yüksektir ama odaklanma sorunları vardır. Bu yüzden hızlı makyaj daha fazla

ilgilerini çeker.

Ellerini çok kullanan bu kadın, yüzüyle çok oynar. Bu yüzden gün içinde

makyaj yüzünde uzun süre kalmaz. Cildi yağlı olabilir, pudralı fondötenleri

tercih edebilirler. Yine waterproof rimeller olmazsa olmazlarındandır. Çok fazla

far ve allık sevmezler. Yine kolay makyaj için hem allık, hem ruj olarak

kullanılan kremsi allıklar çantalarından eksik olmamalıdır. Konuşkan oldukları

için mimikleri ve dudakları hemen dikkat çeker. İnce dudaklı olduklarından,

dudak dolgunluğunu arttıran rujlar, doğal parlatıcılar onlara çok yakışır.

Rengarenk, albenili, neşeli, cıvıltılı İkizler kadını, Akik, lal, sarı kehribar a

bayılır. Bir İkizler kadınını ellerini kullanma şeklinden, saçıyla oynamasından,

hızlı, telaşlı ve küçük adımlarla yürümesinden, gözlerinin meraklı meraklı etrafa

bakmasından anlayabilirsiniz.

2018 yılında, işinizle ilgili konularda şansınızın iyi çalıştığını göreceksiniz.

Hareketliliğiniz yüksek olabilir, yaptığınız işlerde takdir görmek, derine gitmek

isteyebilirsiniz. Bu sene seyahatleriniz artarken, eksik kaldığınız eğitim

alanlarınızda kendinizi tamamlayacaksınız sevgili İkizler."

Mat ve tüm gün kalıcı ten makyajı

Fatmanur Öztekin ile İkizler Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_1


Hande Kazanova'dan öğrendiğimize göre İkizler burcu çok fazla makyaj malzemesine ve makyaj yapmaya zaman ayırmıyor. Bunun yerine daha pratik ürünleri kullanarak, hızlı ve etkili makyaj stillerini tercih ediyor. Cilt yapıları karmadan yağlıya dönük olduğu için genelde de pudralı fondötenleri tercih ederek yağlanmayı kontrol altına almayı tercih ediyorlar.

Makyajıma başlamadan önce en önemli adımı atlamam imkansız. Cildimi nemlendirmek için Aloe Vera özleri içeren L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu'nu cildime uyguluyorum. Böylece makyajım çok doğal görünecek.

İkizler burcu makyajımda en sevdiğim ve en pratik bulduğum fondötenlerden biri olan Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless fondötenin 104 rengini kullanacağım. Bu fondöten gözenekleri gizleyip mat bir görünüm sağladığı için hem cilde doğal ve kusursuz bir görünüm veriyor hem de içerisindeki mikro pudra taneleriyle gün içinde parlamasına engel oluyor.

Ten makyajıma bir başka pratik makyaj ürünüyle devam ediyorum. Maybelline New York Instant Anti Age Eraser kapatıcıyı tek bir dokunuşla uygulayabiliyorum! Süngerli aplikatörü sayesinde kolay bir uygulama sunan bu kapatıcıyı göz altıma ve biraz da göz kapaklarıma uyguluyorum.

Hande Kazanova'nın altını çizdiği gibi İkizler burcu kadını konuşurken mimik yapmayı çok seviyor, bu yüzden de ten makyajımızı sabitleyip çizgilere dolmasını engellemek için incecik yapıda bir transparan pudra kullanacağım. Maybelline New York'un Master Fix transparan sabitleme pudrasını kapatıcımı uyguladığım bölgelere sürüyorum ve makyajımı sabitliyorum.

Editörün önerisi: Kapatıcımı biraz da göz kapaklarıma bir baz olarak uyguluyorum, böylece farın gözümde daha etkili görünmesini sağlıyor ve göz kapağımdaki renk farklılığını yok ediyorum. 

Doğal kaş makyajı

Fatmanur Öztekin ile İkizler Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_2


Hande Kazanova, İkizler burcu kadınlarının kaşlarına çok düşkün olduğunu söylüyor. Ben de İkizler burcu makyajında maskaralarından yardım alıyorum.

Maybelline New York Brow Drama kaş maskarasının kıvrımlı fırçası sayesinde kaşlarıma doğal dokunuşlar yapabiliyorum. Bu kaş maskarası kaşlarımı hem çok doğal bir şekilde dolduruyor hem de tarayarak sabitlediği için gün boyunca kusursuz görünmelerini sağlıyor. Eğer kaş boyama hakkında bilgi almak ve kaşlarına göre doğru rengi nasıl seçebileceğin

i

öğrenmek istersen, bu yazımızı okumayı unutma!

Ten makyajında doğal sıcaklık

Fatmanur Öztekin ile İkizler Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_3


Hande Kazanova'nın mektubunda da bahsettiği gibi İkizler burcu kadını makyajında yoğun görünümlerden kaçınıp doğal bitişleri tercih ediyor. Bu yüzden ben de yüzümü ısıtmak için mat ve doğal bitişli ürünler tercih ediyorum.

Yüzümü hafifçe boyutlandırmak ve biraz da ısıtmak için, çok doğal bitişli bir bronzer kullanıyorum: L'Oréal Paris'in Back To Bronze bronzlaştırıcı pudrasını elmacık kemiklerimin altına, şakaklarıma ve alnıma uygulayıp güzelce dağıtıyorum.

Allık olarak da şeftali tonu ile yüzüme çok doğal bir sıcaklık veriyorum. L'Oréal Paris'in mis gibi şeftali kokulu Life's A Peach allığını gülümseyerek yanaklarıma uyguluyorum ve daha da doğal görünmesi için bronzerımla karıştırıyorum.

Bana sorarsanız her burç aydınlatıcıyı çok sever, ben de doğal bir ışıltı elde etmek için aydınlatıcı adımından elimi korkak alıştırmayacağım. L'Oréal Paris'in Wake Up & Glow ailesinin en sevdiğim üyelerinden bir diğeri ile devam ediyrum: La Vie En Glow aydınlatıcı paletinin Cool Glow rengini elmacık kemiklerimin üzerine, burun kemerime ve biraz da dudaklarım üzerine uyguluyorum.

Pratik göz makyajı

Fatmanur Öztekin ile İkizler Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_4


Hande Kazanova'nın söylediği gibi İkizler burcu kadını yoğun göz makyajlarını sevmiyor, pratik bir veya iki ürünle göz makyajını tamamlamayı seviyor. Bunun için ben de göz makyajımda kremsi bir far kullanarak pratik bir etki elde edeceğim. Maybelline New York'un Color Tattoo krem farlarından 50 Eternal Silver rengini göz kapağıma uygulayarak başlıyorum. Kremsi ve kalıcı yapısıyla bu far favorilerimden! 

Sonraki adımda ise L'Oréal Paris'in La Petite Palette far paletlerinden, içerisindeki gri tonlarıyla çok beğendiğim Fetishist rengindeki açık iki tonu alarak, krem farı uyguladığım bölgeyi sabitliyorum. Gözlerime biraz daha boyut vermek için paletteki daha koyu metalik gri farı da karıştırma fırçasıyla gözlerimin dış köşelerine uyguluyorum. İşte bu kadar, sadece iki ton farla harika bir göz makyajı elde etmiş olduk!

Gözlerde hafif dramatik ve buğulu bir etki elde etmek için gözlerimin iç kısmında siyah bir göz kalemi kullanacağım. Hem yoğun siyah etkili, hem de gün boyu akmayan ve bulaşmayan Maybelline New York Master Drama Khol Liner göz kalemini gözümün iç kısmına uyguluyorum. Buğulu etki elde etmek için de alt kirpik dibimdeki kalemi fırça ile karıştırıp biraz dağıtıyorum.

Su geçirmez kirpikler

Fatmanur Öztekin ile İkizler Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_5


İkizler burcu kadının makyajında en önem verdiği noktayı öğrendik: Kalıcılık. Hande Kazanova da bize bunun tüyosunu vermişti: İkizler burcu kadını waterproof maskaraları tercih ediyorlar.

Kirpiklere harika bir hacim veren, tek tek ayıran ve aynı zamanda da suya dayanıklı L'Oréal Paris Paradise Waterproof maskaradan başkasını sanırım tercih edemezdim! Bu maskaranın kirpiklerime verdiği yoğun görünüme gerçekten tek kelimeyle bayılıyorum!

Doğal ve parlak dudaklar

Fatmanur Öztekin ile İkizler Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?_6


İkizler burcu kadınının dudakları biraz ince olduğu için lip glosslarla hem çekici hem de dolgun bir görünüm elde etmeyi seviyor. Ben de bunun için dudakları doğal bir şekilde nemlendiren bir ürün kullanacağım.

Lancôme'un Jelly Flower Tint'i dudaklara çok hoş pembe bir renk ve parlak bir bitiş veriyor. İçerisinde gerçek gül yaprakları içeren bu ürün, dudaklarda yapışkan bir his de bırakmadığı için ben çok sevdim!

Hande Kazanova'nın önerileriyle hazırladığımız İkizler burcu makyajını nasıl buldun? Tüm Burç Makyajı Serimizi izlemek ve makyaj hakkında tüm videolarımıza göz atmak için Makyaj.com Youtube Kanalımıza üye olmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön