loader

Favori makyaj malzemesi: Aydınlatıcıların süper özellikleri

Favoriye Ekle
Favori makyaj malzemesi: Aydınlatıcıların süper özellikleri

Yoksa henüz aydınlatıcıların ''ışıltılı'' dünyasına adım atmadın mı? Strobing, kontur, non-touring derken, aydınlatıcılar makyaj çantamıza yepyeni bir soluk getirdi! Parlak ve ışıldayan bir görünüm kazanmamızı sağlayan aydınlatıcılar sayesinde artık cildimiz daha canlı görünüyor. Peki bu makyaj malzemesinin en sevdiğimiz diğer özellikleri neler?


1.Daha genç görünüm

Aydınlatıcıların birçok özelliği olsa da en sevdiğimiz özelliklerinden biri kesinlikle bizi olduğumuzdan daha genç göstermesidir. Sadece birazcık aydınlatıcıyı elmacık kemiklerine uygulamak bile daha genç bir görünüm için yetebilir.

2.Koyu halkaları engellemek

Aydınlatıcılar kapatıcı gibi kusurlu noktaları gizlemek için kullanılmamalı. Bunun yerine, gözaltına kapatıcı uyguladıktan sonra göz pınarına ve kaş kemiğine aydınlatıcı uygulayarak daha canlı bir görünüm elde edebilirsin.

3.Daha dolgun dudaklar

Üst dudağının birleşme noktasına bir miktar aydınlatıcı uyguladığında dudakların daha dolgun görünür. Dudaklarıyla meşhur Kylie Jenner'ın da en büyük makyaj hilelerinden biri bizce bu!

4.Canlı görünüm

Aydınlatıcıyla görünümünü bir anda canlandırabilirsin. Aydınlatıcı uygulayabileceğin birçok nokta olmasına rağmen özellikle yanaklarına, alnına ve çene çizgin boyunca uygulayarak makyajına ''fresh'' bir dokunuş katabilirsin!

5.Daha kalkık kaşlar

Kaşının etrafına aydınlatıcı uygulayarak kaş şeklini vurgulayabilirsin. Tabii ki bu işlemi kaşlarını kaş kalemi ya da pudrasıyla belirginleştirdikten sonra yapmalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön