üye ol
Makyaj.com’a hoş geldin!

E-Posta adresindeki linke tıklayarak giriş yapıp devam edebilirsin.

Festivallerde deneyebileceğin birbirinden havalı makyaj stilleri

Favoriye Ekle
Festivallerde deneyebileceğin birbirinden havalı makyaj stilleri

Havaların ısınmasıyla birlikte değişim yalnızca gardırobumuzda değil, katıldığımız sosyal etkinliklerde de yaşanmaya başladı. Kışın kasvetini üzerimizden atmamızla birlikte her gün başka bir etkinlik için arkadaşlarımızla sözleşir olduk. En heyecan verici olanı ise bahar müzik festivalleri! Açık havada gerçekleşen bu etkinlikler, hem biraz eğlenmek, hem sosyalleşmek hem de stilimizi gösterebilmek için harika birer fırsat.

Yakınlarda katılacağın müzik festivali için ne giyeceğine karar verdiysen, seni artık makyaj aynanın başına alalım! 

İddialı

İddialı bir makyajın hakkını festivallerden başka nerede verebilirsin ki! Normalde sana makyajında tek bir odak noktası olması gerektiğini söylesek de bu sefer iddiayı hem göz makyajına hem de dudaklarına taşıyabilirsin!

Bu görünüm için, siyah eyelinerınla gözlerini çerçevele, kirpiklerinin iç kısımlarını da unutma! Mat ve iddialı göz farını göz kapaklarına ve göz altlarına uygulayarak dumanlı bir görünüm yakala. Bolca siyah maskara uygulayarak göz makyajını tamamla. Ekstra uzunluk ve hacim istersen L’Oréal Paris Superstar eXtra Fiber Siyah maskarayı kullanabilirsin. Kahve tonlarda retro bir dudak makyajıyla festival makyajını tamamla. 

Vamp

 

Tercihini vamp ve çekici bir makyajdan kullanmaya ne dersin? Barbara Palvin’in bu çarpıcı makyajından ilham alabilirsin. Yüz hatlarını kontur uygulamasıyla ortaya çıkar. Bunun için elmacık kemiklerinin altına, şakaklarına, burnunun yan kısımlarına ve çene kemiğine kontur ürününü uygula. Ten makyajının ardından füme göz farını göz kapaklarına dağıt, göz pınarlarını ise aydınlatmayı unutma. Cömertçe siyah maskaranı uygula ve kaşlarını kaş kalemin yardımıyla belirginleştir. Son olarak dudaklarına mat kırmızı veya bordo rujunu sürerek vamp festival makyajını tamamla. L’Oréal Paris Color Riche Matte Addiction serisinden 430 Mon Jules rengini kullanabilirsin. 

Doğal

Festivallerde bile tarzımdan ödün vermem, romantik ve doğal bir makyaj tercih ediyorum diyorsan bu makyaj tam sana göre. Pembe tonlarında aydınlık bir makyaj için önce ten rengini fondötenin yardımıyla eşitlemeli ardından elmacık kemiklerinin üst kısımlarına aydınlatıcını uygulamalısın. Göz makyajın için ince bir eyeliner ve siyah maskara yeterli olacaktır. Gül pembesi tonlarındaki rujunu dudaklarına sürdükten sonra yine gül tonlarındaki allığınla cildine sıcaklık vermeyi unutma. L’Oréal Paris Infaillible Blush Paint allık paletinin Pinks rengini kullanabilirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön