loader

Filtre Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Kusursuz güzelliğe giden yolda, denediğimiz tüm makyaj hilelerini bir araya getirdik ve “Filtre Makyajı Nasıl Yapılır?” Sorusunu bu yazımızda cevaplıyoruz!

Sosyal medyanın her geçen gün hayatımızdaki varlığını arttırdığı bir gerçek. Artık hepimiz, günümüzden kesitleri takipçilerimizle paylaşıyoruz, hatta bazılarımız bu konuda epey büyük bir kitleye bile hitap ediyor. Durum böyle olunca, koyduğumuz her fotoğraf için en iyi filtreyi bulmak için hatrı sayılır bir zaman harcıyor, özellikle de bir selfie koyacaksak bizi daha güzel gösteren filtrelere ihtiyaç duyuyoruz. İşte bugün, bu filtrelerin görevini devralıyor, filtrelere ihtiyaç duymadan muhteşem selfieler çekmenin yollarını açıklıyoruz!

Filtre Makyajı Nasıl Yapılır?

Filtre Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Güzel bir selfie çektin diyelim, ki muhtemelen bizim gibi, en iyi kareyi yakalayana kadar defalarca tekrarladın ve sonunda tamam: en güzelini seçtin. Hepimizin bildiği o malum uygulamayı açmak niyetindesin çünkü makyajın o kadar da kusursuz görünmüyor, düzeltmen gereken yerler olduğunu düşünüyorsun. Şimdi yavaşça telefonunu bırak ve bize kulak ver: Filtrelere ihtiyaç duymadan, birkaç makyaj hilesi ile fotoğraflarda harika görünmenin yollarını anlatmaya başlıyoruz.

Makyaj Bazı ile Başla

Kiehl`s Türkiye (@kiehlsturkiye)`in paylaştığı bir gönderi (20 Haz 2017, 10:38 PDT)

Makyaj bazının, kusursuz ten makyajına giden yolda ilk ve en önemli adımlardan biri olduğunu aklından çıkarmamalısın. Gözenek ve ince çizgilerin görünümünü azaltan, cilde nem veren ve fondöteni cildine çok daha kolay ve eşit bir şekilde uygulamanı sağlayacak bir baz tercih edebilirsin. Sana bunun için harika bir ürün tavsiye ediyoruz: Kiehl’s Micro-Blur Skin Perfector, hem anında cildini pürüzsüzleştirip, gözenek görünümünü azaltırken, uzun vadede düzenli kullanımda gözenekleri de sıkılaştırıyor. Kısacası bu makyaj bazı tam bir sihirli değnek!

Doğal ve Kusursuz Bir Ten Makyajı

Filtre Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Ten makyajına geldiğimizde, muhtemelen sen de bizim gibi, kapatıcılığı yüksek bir fondöten ile cildindeki tüm eşitsizlikleri gidermek isteyeceksin. Kapatıcılık arttıkça da doğal görünümden aynı oranda uzaklaşabiliyoruz, işte bu noktada fondöten seçimi iyice önemli bir hale geliyor. Cildinle ve cilt tonunla güzel bir uyum sağlayacak, aynı zamanda kapatıcılığı yeterli düzeyde olup, yüzünce yokmuş gibi bir fondöten bulmak hayal değil. Eğer bunun imkansız olduğunu düşünüyorsan, henüz L’Oréal Paris True Match fondöteni denemedin demektir. Hem cilt eşitsizliklerini gideren, hem ciltle harika bir uyum sağlayan hem de çok doğal duran bu fondöten, seni selfielerinde muhteşem gösterecek!

Editörün Önerisi: Son zamanlarda çok sık uyguladığımız bir ipucunu söylemezsek olmaz! L’Oréal Paris’in Merry Metals serisindeki likit aydınlatıcısı Glow Drops’u fondötenimize karıştırmayı çok seviyoruz. İçindeki pembe yansımalar fondöten ile karıştığında cilde çok doğal ve güzel bir aydınlık veriyor!

Kapatıcı adımında ise kamuflaj paletlerden yardım alabilirsin. Maybelline’in Master Camo kamuflaj paletideki somon renkli kapatıcı ile ilk olarak göz altı halkalarını nötrledikten sonra, tenine uygun tondaki kapatıcıyı göz altlarına ters üçgen şeklinde uygulamayı unutmamalısın. Böylece cildine doğal bir aydınlık vererek, çok daha kusursuz görünebilirsin.

Doğal Kontür Uygulaması ile Yüzünü Boyutlandır

Filtre Makyajı Nasıl Yapılır?_3
Kontürün uygulamasının en sevdiğimiz makyaj hilelerinden olduğunu mutlaka biliyorsundur. Doğal bir şekilde uygulandığında gerçekten sihirli bir dokunuş elde etmek mümkün. Bunun için de, elmacık kemiklerinin altına, şakaklarına, çene çizgine ve eğer gerekli olduğunu düşünüyorsan burnunun kenarlarına hafifçe uygulamalısın. Bunu yaparken fırçayı yuvarlak hareketlerle uygularsan en doğal sonucu elde etmiş olursun, unutma! Her tene uygun farklı tonlarda bronzer renklerini bir arada bulabileceğin Maybelline Master Bronze palet bu iş için son derece pratik.

Allık adımına geldiğinde, ten rengine uygun allığını, sadece gülümsediğinde çıkan, yanaklarının en üst kısımlarına hafifçe uygulayabilirsin. Master Blush allık paletindeki pembe, şeftali veya mürdüm tonları bu sezonun en favori renkleri ama dilersen renkleri birbirine karıştırarak kendine has bir renk elde edebilirsin. Aynı zamanda, paletteki şampanya tonlu aydınlatıcıyı da yüzünün yüksek kesimlerine yelpaze fırça ile uygulayarak doğal bir ışıltı elde edebilirisin.

Doğal ve Belirgin Bir Göz Makyajı

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (9 Eki 2017, 06:36 PDT)

Gözlerine anlamlı bir derinlik vermek için, yoğun bir göz makyajı yapmak yerine, ten tonlarında farlarla gözlerini boyutlandırabilirsin. Bunun için Maybelline The Nudes far paleti muhteşem bir seçenek ama far paleti kullanmak yerine başka bir alternatif istersen, Master Bronze paletindeki bronzlerlardan birini gözünün katlanma bölgesine uygulayabilirsin. Ufak bir ipucu daha: Aydınlatıcını göz pınarlarına da uygulayarak daha aydınlık bakışlar elde edebilirsin.

Gelelim kirpiklere: Hacimli, dolgun ve kıvrık kirpikler ile bakışlarını çarpıcı bir hale getirmelisin. Bunu yaparken dikkat etmen gereken nokta ise, maskaranın fırçasını kirpik diplerine oturttuktan sonra zigzag hareketlerle yukarı çekmelisin. Böylece kirpiklerine kökten uca hacim verirken aynı zamanda birbirlerine yapışmalarına da engel olacaksın. Harika kıvrılmış hacimli kirpikler için sana önerimiz, tabii ki en sevdiğimiz maskaralardan L’Oréal Paris Paradise maskara. Uyguladıktan sonra kirpiklerindeki değişime inanamayacaksın.

Kaşlarına da doğal bir dokunuş eklemek için ister renkli maskara ile yukarı doğru tarayabilir, istersen de boşlukları doğal bir şekilde doldurup sabitlemek için kaş pomadlarını deneyebilirsin. Burada tek dikkat etmen gereken konu abartmamak! Biliyorsun bu sezon doğal ve belirgin kaşlar moda.

Nude ve Mat Dudaklar

Maybelline New York (@maybelline)`in paylaştığı bir gönderi (25 Eyl 2017, 06:28 PDT)

Dudak makyajında nude tonların ve mat görünümlerin modası asla geçmeyecek bize göre! Hem doğal tonlarda hem de süper mat ve kalıcı dudaklar için sana en sevdiğimiz likit mat rujlardan birini tavsiye ediyoruz: Maybelline New York Superstay Matte Ink’lerden 05 Loyalist rengi. Dudakta çok doğal durduğu ve inanılmaz kalıcı olduğu için, defalarca selfie çeksen de asla seni yarı yolda bırakmayacak bu ruju sen de bizim gibi favorilerine ekleyeceksin, buna eminiz!

İşte şimdi o harika selfieyi çekmeye hazırsın! Gün ışığını direk yüzüne alabileceğin bir nokta seç, doğru açıyı bul ve işlem tamam! Fotoğrafına baktığına, filtre kullanmaya ihtiyacın kalmadığını göreceksin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler