loader

Fırtınayla baş et: Yağmurlu günler için güzellik önerileri

Favoriye Ekle

Yağmurlu günlerin güzelliğine düşman olduğunu da kim söyledi? Tam da şimdi, bahar yağmurlarının tadını çıkarmak ve mis gibi toprak kokusunu rahat rahat içine çekebilmen için yağmura dayanıklı makyaj önerilerimizle karşındayız.

Hepimizin başına gelmiştir: Harika bir makyaj ve saçla evden çıkıyorsun ve çıkar çıkmaz yağmurla karşılaşıyorsun! Havayı kontrol edemeyiz belki ama güzelliğimizi yağmurdan koruyabiliriz. Hazırladığımız rehber sayesinde yağmurun altında bile harika görüneceksin. Şimdi fırtınalı günler düşünsün!

Ne kadar az o kadar iyi

Ne kadar az o kadar iyi

Havanın güvenilmez göründüğü günlerde, daha natürel makyajlara yönel. Örneğin, dumanlı göz makyajı yerine, daha hafif ve basit bir göz makyajı tercih edebilirsin.

Çantanı hazırla!

Çantanı hazırla!

Makyaj çantana, yağmurlu günlere özel birkaç pratik kurtarıcı eklemeyi unutma. Islak mendiller, makyaj süngerleri ve kulak çubukları, yağmurlu günlerde makyajını rötüşlayabilmen için imdadına yetişecek.

Hafif ten makyajı

Hafif ten makyajı

Dışarıda şakır şakır yağmur yağarken, sonradan toparlaması daha kolay olması için ten makyajını hafif tutabilirsin. Doğal bitişli, gün içinde tazelerken pratik olan ve seni her an taze gösterecek bir fondöteni tercih edebilirsin. Bizim sana önerimiz Maybelline New York Affinitone fondöten. İçerisindeki doğal pigmentlerle cildini kusursuz gösterecek.

Su geçirmeyen bakışlar

su geçirmez maskara

Yağmurlu gün makyajında su geçirmeyen bir maskara ve göz kalemi kullanmalısın. İki ürünün de dayanıklılığı yağmur altında göz makyajının akmasına engel olacak. Püf nokta ise, ıslandığı zaman gözlerini ovuşturmamak. Kirpikleri tek tek ayıran, yoğun ve dolgun bir görünüm veren, aynı zamanda da suya dayanıklı olan Maybelline New York Lash Sensational Maskara Waterproof, seni bahar yağmurlarına karşı koruyacak.

Fırtınayla baş et: Yağmurlu günler için güzellik önerileri_1

Gelelim göz makyajına: 24 saat boyunca yerinden kıpırdamadığı gibi, terlemeye, suya dayanıklı, asla akmayan, bulaşmayan bir göz kalemi, yağmurlu günlerde kalkanın olacak. Maybelline New York'un Tattoo Liner jel göz kalemleri tam da bahsettiğimiz dövme etkisine sahip. Üstelik sadece siyah göz kalemi değil, mor, rose gold, yeşil gibi birbirinden canlı renklerini de tercih edebilirsin!

Fırtınayla baş et: Yağmurlu günler için güzellik önerileri_2

Belirgin ve doğal görünen bir kaş görünümü elde etmek istersen, yağmur bunun önünde bir engel değil. Tek ihtiyacın olan şey dövme etkili kaş ürüleri. Maybelline New York Tattoo Brow Micro Pen kaş kalemi, 4'lü aplikatörü ile doğal kaş kılları çizmeni çok kolaylaştıracak. Aynı zamanda dövme etkili kalıcılığıyla da yağmurlu günlerde seni yarı yolda bırakmayacak.

Kalıcı, mat dudaklar

Fırtınayla baş et: Yağmurlu günler için güzellik önerileri_3

Tabii ki, yağmur yağarken bir de ruj tazelemenin ve düzeltmenin derdine düşmemelisin. İşte bu noktada kalıcı likit mat rujlar imdadına yetişecek. Maybelline New York'un Super Stay Matte Ink likit mat rujları, 16 saate varan kalıcılıkları, birbirinden trend renkleri ve süper mat bitişleri ile bizim en sevdiğimiz likit mat rujlardan. İsterse yağmur bardaktan boşanırcasına yağsın, rujun bir milimetre bile kıpırdamayacak!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler