loader

Fondöten alırken aklında bulundurman gereken 6 şey

Favoriye Ekle
Fondöten alırken aklında bulundurman gereken 6 şey

Fondötenler pürüzsüz ten makyajı için olmazsa olmaz. Peki hangi fondötenin senin için doğru olduğuna nasıl karar veriyorsun? En önemlisi fondötenini nasıl uyguluyorsun?
İşte aklında bulundurmanı istediğimiz önerilerimiz:

1. Cilt tipini göz önünde bulundur. T bölgeni incele. Yağlı bir cildin mi var? Eğer öyleyse, yağlı ciltlere uygun bir fondöten tercih et. Daha mat bir cildin varsa, cildini kurutmamak için cilt tipine uygun ürünlere yönel. Eğer karma bir cildin varsa, endişelenme, karma ciltler için de birçok ürün mevcut.

2. Değişen mevsimlerle birlikte cildin de değişiyor. Kışa doğru cilt rengin solabilir. Fondötenini de değişen cilt tonunla birlikte değiştirmeyi unutma.

3. Fondöteni asla tüm yüzünü kaplamak için kullanmamalısın. Bunun yerine fondötenini, kızarıklıkları ve cilt kusurlarını kapamak için kullanmalısın. Doğallık, anahtar kelimemiz.

4. Fondöten rengini burnunun üzerinde dene. Eğer burnunla uyum sağlarsa, tüm yüzünle de uyum sağlayacaktır.

5. Fondötenini tüm yüzüne uygulamak zorunda değilsin. Sorunlu olduğunu düşündüğün bölgelere dağıtman yeterli olacak. Bir parça göz altı morluklarını kapamak için bir parça ise burnunun üzerine uygula. Temiz bir makyaj fırçasıyla tüm cildine dağıt.

6. Son olarak, cildini nemlendirdiğinden emin ol. Yağlı ciltli insanlar bile, kuruluktan şikayetçi olabilir. BB kremler, hem fondöten hem nemlendirme sağlamasıyla, tüm ihtiyaçlarımızı karşılıyor.

Artık, fondötenini seçmeye ve uygulamaya hazırsın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön