loader

Fondöten Dosyası: Kışın Cildinle En İyi Anlaşacak Fondötenler

Favoriye Ekle

Havalar soğumaya başladı ve biz ten makyajımızda cildimiz için en konforlu ve kusursuz fondötenlerin peşine düştük. Kışın cildinle en iyi anlaşacak fondötenleri merak ediyorsan, bu yazımız tam sana göre!

Kış demek bizim için porselen ten makyajları demek. Cildi hem kusursuz ve pürüzsüz gösterecek ama aynı zamanda zorlu hava şartlarının kurutucu ve hassaslaştırıcı etkisine karşı koyan fondötenler kış aylarında en yakın dostlarımız. Özellikle son dönemde cildin nefes almasını sağlayan, bir yandan da ikinci ten hissi yaratan fondötenleri dikkatimizi çekerken, Armani Beauty’nin kış aylarında cildinle en iyi anlaşacak fondötenlerini bir araya getirdik!

Editörün Notu: Armani Beauty’nin tüm ürünlerini artık seçili Sephora mağazalarında bulabileceğini ilk bizden duy istedik! Eğer Armani Beauty’den hangi fondötenleri denenmeli merak ediyorsan, kış için özel önerilerimizi kaçırma!

Armani Beauty Maestro Fondöten

Fondöten Dosyası: Kışın Cildinle En İyi Anlaşacak Fondötenler_1

Armani Beauty’nin en sevilen fondötenlerinden biri Maestro. İncecik, su gibi yapısına rağmen cildi çok güzel bir şekilde eşitleyen bu fondöten resmen yokmuş hissi veriyor. Yarı mat bitişli ve cilde çok taze bir görünüm veren bu Armani Beauty Maestro fondöten aynı zamanda cildin nefes almasını da sağlıyor. Eğer kış aylarında ince yapılı, hafif ama aynı zamanda da seni kusursuz gösterecek bir fondöten arıyorsan, mutlaka denemelisin.

Armani Beauty Luminous Silk fondöten

Fondöten Dosyası: Kışın Cildinle En İyi Anlaşacak Fondötenler_2

En lüks kumaşlardan ilham alarak hazırlanan Armani Beauty Luminous Silk fondöten, en popüler kış fondötenlerinden biri. Ortadan yükseğe kapatıcılığı, aydınlık bitişi ve yumuşacık dokusu sayesinde kış mevsiminde bile içten gelen bir ışıltı sağlıyor. Cilt kusurlarına blur etkisi verişi ve geniş renk seçeneği ile bu kış bu fondöteni çok severek kullanacağına eminiz.

Armani Beauty Power Fabric Fondöten

Fondöten Dosyası: Kışın Cildinle En İyi Anlaşacak Fondötenler_3

Yüksek kapatıcılığa hiçbirimiz hayır diyemeyiz, hele bir de işin içinde hafif yapısına rağmen kadife gibi bir ten etkisi yaratan bir fondöten varsa! Armani Beauty’nin Power Fabric fondöteni, tam kışlık porselen ten makyajları için birebir. Mat bitişli, ikinci ten hissi yaratan ve ciltteki tüm kusursuzlukları harika bir şekilde gizliyor. En güzel tarafı da cilde uygularken sanki kayıp gidiyor. Eğer ten makyajında yüksek kapatıcılık peşindeysen mutlaka denemelisin!

Armani Beauty Face Fabric Fondöten

Fondöten Dosyası: Kışın Cildinle En İyi Anlaşacak Fondötenler_4

İkinci ten etkisi yaratan, yani ciltte hiç hissedilmeyen ama aynı zamanda da çok iyi kapatıcılık sağlayan Armani Beauty Face Fabric fondöten son zamanlarda en sevdiklerimizden. Cildin nefes almasını sağlarken, tüm kusurları ustaca gizleyen, gözeneklere blur etkisi veren, pudramsı mat bitişiyle tam kış makyajlarının aranan fondöteni Face Fabric. Tüm cilt tiplerine uygun mousse yapısı ile daha sürerken ciltte eriyip gidiyor ve varlığını unutturuyor. Kadife cilt etkisini sevenlerin çok seveceğine eminiz!

Kusursuz bir kapatıcı ile ten makyajını tamamla

Fondöten Dosyası: Kışın Cildinle En İyi Anlaşacak Fondötenler_5

Armani Beauty’nin tüm bu fondötenleri bir yana, eğer göz altlarında air brush etkisi elde etmek ve morlukları ve sivilce izlerini tamamen gizlemek istersen, High Precision Retouch kapatıcısını mutlaka denemelisin. İncecik yapısına rağmen hem üstün bir kapatıcılık sağlıyor, hem de asla ağırlık yapmıyor. Bu kapatıcının etkisi gerçekten sihirli gibi!

Biraz ışıltıya ne dersin?

Fondöten Dosyası: Kışın Cildinle En İyi Anlaşacak Fondötenler_6

Kış makyajları tabii ki tamamen mat değiller, hatta içten gelen doğal ışıltı her zaman seni çok daha enerjik ve canlı gösterecek. Bunun için Armani Beauty’nin Fluid Sheer likit aydınlatıcısı yardımına koşacak. Aydınlık bir görünüm için fondötenden önce makyaj bazı olarak kullanabileceğin gibi, fondöteninin içinde birkaç damla karıştırabilir, son adımda da aydınlatıcı olarak yüzünün yüksek bölgelerine uygulayabilirsin. Aynı zamanda Fluid Sheer’in koyu tonunu bronzer olarak, mercan tonunu da likit allık olarak kullanabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler