loader

Fondöten fırçası mı fondöten süngeri mi?

Favoriye Ekle

Makyaja olan ilgi arttıkça makyaj aksesuarları da günden güne önem kazanıyor. Kendine göre en iyi fondöteni, allığı seçiyorsun; peki ya nasıl uygulayacağını biliyor musun? Kullandığın makyaj ürünleri kadar, neyle uyguladığın da çok önemlidir. Aynı fondöteni fırçayla veya süngerle uyguladığında bambaşka sonuçlar alabilirsin... Kafan hiç karışmasın! Melis Deniz ile birlikte, desteğe geliyoruz. Bakalım hangi ürünler makyaj süngeriyle, hangi ürünler fırçayla uygulanır?

Makyaj fırçası

Fondöten fırçası mı fondöten süngeri mi?_1


İlk olarak "Makyaj fırçası ile makyaj süngeri arasındaki fark nedir?" "Fondöten fırçası ile nasıl sonuç alınır?" gibi soruların cevabını verelim: Makyaj fırçası, daha az ürün emdiği için uygulanan fondötenden daha kapatıcı bir sonuç alınmasını sağlıyor. Daha fazla ürünü cilde yerleştiren fondöten fırçaları, yüksek kapatıcılık beklentilerini makyaj süngerlerine göre daha fazla karşılıyor.

Fırça seçimine gelecek olursak, sık kıllı kabuki fırçalarla fondötenini kolaylıkla uygulayabilirsin. Tampon hareketlerle fondöten sürmek, cildindeki sorunları daha kolay gizlemene yardımcı olur.

L'Oréal Paris'in True Match fondötenini fondöten fırçasıyla uyguladığında hem doğal hem de kapatıcı bir sonuç elde edebilirsin. İkinci ten etkisi veren ve ciltle birebir uyum sağlayan bu fondöten, cildinde yokmuş gibi duracak.

Fondöten fırçası için de önerimiz: NYX Professional Makeup'ın Can't Stop Won't Stop fondöten fırçası. Eğimli formu ve sık kılları ile tüm fondötenlerden hem yüksek kapatıcılık hem de doğal bitiş elde etmene yardımcı olacak.

Fırçalar hakkında daha detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsin.

Makyaj Süngeri

Fondöten fırçası mı fondöten süngeri mi?_2


Son zamanlarda makyaj süngerlerini her yerde görür olduk. Bloggerların elinden düşürmediği makyaj süngerleri, özellikle kalın yapılı fondötenlerle birlikte mükemmel bir uyum sağlıyor. Yoğun yapılı fondötenlerin en sevmediğimiz yanı ciltte tabaka gibi görünmesidir. İşte nemli makyaj süngeri bu görüntüyü alıp, doğal ama kapatıcılığı yüksek bir ten makyajına dönüştürüyor. Kuru bir cildin varsa makyaj fırçasıyla fondöten sürmek yerine makyaj süngerleri cildinin daha canlı görünmesine yardımcı olacaktır.

Makyaj süngerini nasıl kullanacağına gelecek olursak, kesinlikle bu ürünleri ıslatıp, suyunu sıktıktan sonra kullanmalısın. Yani ne kuru, ne de çok ıslak haldeyken kullanmanı önermiyoruz. Nemli makyaj süngeri, cildinin daha aydınlık ve ışıltılı görünmesine yardımcı olacaktır. Yani doğal ve ıslak bitiş arıyorsan tercihini süngerden yana kullanmalısın.

Kesik ve sivri ucu ile en dar bölgelere bile kolay uygulama sağlayan, yumuşak ve likit ürünleri emmeyen NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop makyaj süngeri önerimiz. Fondöten olarak da, ister fırça ile istersen de sünger ile uygula, kapatıcılığından ve doğallığından ödün vermeyen Lancôme Teint Idole Ultra Wear fondöten. 24 saat boyunca konforlu bir kullanım istiyorsan, bu fondöteni mutlaka denemelisin!

Editörün önerisi: Eğer ten makyajında fondöten fırçası kullanmaya alışıksan ve son adımda tamamen doğal bir bitiş elde etmek istiyorsan, fondöten fırçası ile uyguladığın fondöteninin, son adımda üzerinden nemli makyaj süngeri ile geçerek daha doğal durmasını sağlayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler