loader

Fondöten Nasıl Uygulanmalı?

Favoriye Ekle

İnanması zor ama kırmızı halıda gördüğün ünlüler bile kusursuz bir tene sahip değil. Neyse ki, doğru fondöten ve doğru uygulama teknikleri ile ünlü yıldızların kırmızı halı performansına hiç de uzak değiliz.

Söz konusu makyaj olunca herkesin kendine özel teknikleri ve kendi favori ürünleri olduğunu biliyoruz. Peki kusursuz bir ten makyajı için bizim ipuçlarımızı öğrenmeye ne dersin?

Cildini Hazırla

Makyaja başlamadan önce, kusursuz sonuçlar alabilmek için cildinin temiz ve nemli olmasına dikkat et. Nemlendiricin tam olarak emildiğinde ten makyajına başlayabilirsin, eğer nemlendiricinin tam olarak emilmesini sağlamazsan cildinin yüzeyi yağlı kalacaktır.

Fondöteni uygula

Maybelline New York (@maybelline)`in paylaştığı bir gönderi (12 Ağu 2015, 13:06 PDT)

Öncelikle fondötenin cilt tonunla birebir uyumlu olduğundan emin olmalısın. Bunun için fondöteninin rengini boynunda ve mutlaka gün ışığında kontrol et. Boyun bölgesi yüzüne en yakın tona sahip olduğundan en yakın tonu bulmanı sağlar. Banyo ışığı veya karanlık ortamlarsa yanılmana neden olabilir, gün ışığı en doğru sonuçları verir.

Uygulamaya başlamadan önce cildin için en doğru formülü de bulman gerek. Biz, su bazlı, ince yapıda, pudramsı bitişe sahip fondötenlere bayılıyoruz. Bu nedenle bugün sana önereceğimiz fondöten kapatıcılığıyla da gönlümüze taht kuran Maybelline New York Affinitone Fondötenler.

Başlarken, elinin üzerine küçük bir miktar fondöteni al ve parmakların yardımıyla tüm yüzüne ve boynuna noktalar halinde uygula. Daha sonra, parmakların yardımıyla fondöteni, tüm yüzüne eşit bir şekilde dağıt.  

Sabitle

Maybelline New York (@maybelline)`in paylaştığı bir gönderi (4 Haz 2015, 15:48 PDT)

Makyajını sabitlemek ve dayanıklılığını artırmak için pudra harika bir tercih. Pudranı, geniş bir makyaj fırçasıyla özellikle yağlanmaya müsait T-bölgene uygulayarak, hem yağlanmayı kontrol altına al hem de makyajının kalıcılığını arttır. Seçtiğin fondötenle uyum yakalamanı sağlayacak Maybelline New York Master Fix pudrayı deneyebilirsin.

Aydınlat

Maybelline New York (@maybelline)`in paylaştığı bir gönderi (8 Tem 2016, 06:53 PDT)

Son olarak, aydınlık bir bitiş istersen aydınlatıcı uygulamasına geçebilirsin. Tercihine göre likit veya stick aydınlatıcını, yüzünün yüksek noktaları olan kaş ve burun kemiğine, dudak üstüne ve elmacık kemiklerinin yüksek noktalarına uygula.

İşte bu kadar basit! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler