loader

Fondöten Yerine Ne Kullanılabilir?

Favoriye Ekle

Fondöten kullanmak yerine yeni bir makyaj malzemesi denemeye hazır mısın? Ten makyajı için fondöten her zaman şart değildir. Fondöten yerine kullanacağın makyaj malzemeleriyle de pürüzsüz, porselen ve doğal görünen bir cilde sahip olabilirsin. Peki ama nasıl?

Evde fondötenin bittiğinde veya fondöten kullanmak istemediğinde farklı makyaj malzemeleriyle aynı görünümü yakalayabilirsin. Fondöten yerine kullanılabilen makyaj malzemelerini seninle paylaşıyoruz.

1. Pudra

1. Pudra

Evde güzel bir pudran varsa makyajını kusursuz göstermen çok kolay! Fondöten yerine biz en çok pudra kullanmayı seviyoruz. Pudrayı dilersen fondöteni sabitlemek için veya fondöten yerine tek başına da kullanabilirsin.

Fondöten yerine kullanılabilecek en iyi pudra önerisi bize göre Loreal Paris Infaillible Pudra fondöten! Fondöten kapatıcılığı ile pudra matlığını birleştiren bu Tiktok virali pudra, gerçekten de daha ilk sürüşte büyük fark yaratıyor. Tek seferde yüksek kapatıcılık vererek ciltteki tüm izleri ve renk eşitsizliklerini gideriyor. Ayrıca 24 saate kadar kalıcı ve suya, tere, neme, transfere de dayanıklı. Sen de fondöten yerine kullanabileceğin uzun süre kalıcı bir pudra arıyorsan Infaillible Pudra ile tanışmalısın.

2. Kapatıcı

2. Kapatıcı

Kapatıcılar da fondöten yerine kullanılabiliyor. Tüm yüze uygulanan kapatıcılar, fondöten gibi ciltteki bütün kusurları gizliyor ve yüze ipeksi bir yumuşaklık kazandırıyor.

Kapatıcını tüm yüze uygularken mutlaka ince bir yapısı olan ve kolay yayılabilen kapatıcıları tercih etmelisin. Kapatıcını, ıslak makyaj süngeriyle cildine yayarak daha doğal bir sonuç elde edebilirsin.

Editörün önerisi: Fondöten yerine kapatıcı kullanırken stick kapatıcılar yerine likit veya pudra formdaki kullanmanı öneririz. Stick kapatıcı, cildinde maske gibi bir görünüm bırakabilir.

3. Renkli nemlendirici

3. Renkli nemlendirici

Renkli nemlendiricileri kullanmayı çok seviyoruz. Fondötenin altına da uygulanan renkli nemlendiriciler tek başına fondöten görevi de görebiliyorlar. Orta veya az kapatıcılığı olan nemlendiricileri sürerek cildinde naturel ve canlı bir bitiş sağlayabilirsin.

Özellikle kuru ve normal cilde sahip olanlar için günlük makyajda renkli nemlendirici kullanmalarını öneririz. Renkli nemlendiriciler cildine adeta filtre etkisi kazandırıyor ve daha sağlıklı görünmesini sağlıyor. İnce bir bitiş sağlayarak cildinin ferah ve fresh bit ifade veren renkli nemlendiriciyi tek başına maskarayla tamamlayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler