loader

Fondöteninin 'yok gibi' durmasını nasıl sağlarsın?

Favoriye Ekle

Makyaj konusunda ne kadar deneyimli ve uzman olduğunu tahmin etmemize gerek yok. Yalnızca son fondöten uygulaman kadar profesyonelsin. Şu anda aynada fondötenine mi bakıyorsun? Eğer solgunluk, leke gibi cilt sorunların ortadaysa, uygulama rutininde bir yanlışlık olmalı. Bu hazırlık aşaması, fondöten uygulama tekniğin ya da uygulamada kullandığın araçlarda yaptığın bir hata olabilir. Kusursuz fondöten uygulamasında sonuç 'yok gibi' olmalı. Yani cildinde fondöten olduğu belli belirsiz durmalı ve cildin doğal bir şekilde kusursuz görünmeli. Bu sonuca nasıl ulaşacağını seninle paylaşıyoruz.

Fondöten öncesi hazırlık

Fondöten öncesi hazırlık

Kusursuz bir ten görünümü için fondötenini ve kapatıcını çok yoğun bir şekilde uyguluyorsan, orada durmalısın! Fondöteninin "yok gibi" görünmesine engel olacak bu uygulama şekli yerine sana daha doğal ve farklı bir önerimiz var:

İlk adımda, cildindeki kusurları ve göz altındaki koyu halkaları kapatıcı ile gizlediğinde fondötenin yükünü hafifletecek ve daha kusursuz bir sonuç elde edeceksin. En sevdiğimiz kapatıcılardan biri olan Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, ten makyajında tam da istediğin 'yok gibi' etkiyi yaratmana yardımcı olur. Hafif bir yapısı olduğu için göz altında ağırlık yapmaz. Kapatıcını cildindeki lekelerin ve kusurların üzerine uyguladıktan sonra hafifçe dağıtabilirsin. Şimdiden daha aydınlık ve dinlenmiş görünmeye başladın bile!

Hatta istersen Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'nın 149 Deep Bronze rengiyle kontür yaparak yüzünü boyutlandırabilirsin.

Doğru fondöteni keşfet

Doğru fondöteni keşfet

Sıra fondöten uygulamasına geldiğinde yapman gereken tek şey cildin için doğru fondöteni bulmak. Yok gibi görünen ten makyajı yapmak istediğinde ince yapılı ve doğal sonuç veren fondötenleri tercih etmelisin, tıpkı Maybelline New York Fit Me fondöten gibi. Fit Me fondöten orta dereceli bir kapatıcılığa sahip ve ciltle mükemmel bir uyum yakalıyor. Cildindeki kusurları gizlerken, incecik yapısı sayesinde ağırlık yapmıyor ve cildinde sahte bir görünüm oluşturmuyor. Ayrıca kil içeren formülü sayesinde gün içerisinde cildindeki parlamayı da kontrol altına alarak doğal-mat bir bitiş sağlıyor.

İlk adımda cildindeki görünen kusurları kapatıcıyla gizlediğin için çok fazla fondöten uygulamana gerek kalmayacak. Fit Me fondöteni yüzünün ortasından dış kısımlara doğru ince bir katman halinde uygulayarak cilt tonunun eşitlenmesini sağlayabilirsin.

Transparan pudra tavsiyesi

Transparan pudra tavsiyesi

Yok gibi görünen ten makyajının gün boyu sabit kalması için transparan pudra ile tanışmalısın. Transparan pudra, ten makyajının renk değiştirmeden daha kalıcı ve mat görünmesini sağlar. Makyaj.com editörlerinin favorisi olan Maybelline Fit Me Transparan Pudra, cildinde yağlanma yapmadan makyajının daha uzun süre kalıcı mat görünmesini sağlıyor. Diğer transparan pudraların aksine, makyajının yok gibi görünümünü destekler ve donuk bir görünüme engel olur.

Transparan pudranı yoğun olarak T bölgesine, süngerde kalan ürünü de cildinin geri kalanına uygulamalısın. Pudra uygulamasını her zaman tampon hareketlerle yapmalı, yayarak pudra sürmekten kaçınmalısın. Yayarak pudra sürdüğünde fondöteninin ilk anki gibi pürüzsüz görünmediğini fark edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler