loader

French Oje (French Manikür) Rehberi

Favoriye Ekle

French oje modelleri ve French oje nasıl yapılır? sorusunun cevabı bu yazımızda!

French Manikür yüz yıllardır bakımlı kadının olmazsa olmazı. Kusursuzluğa giden elegan manikür hem doğal görünümünü korumana hem göz alıcı görünmene yardımcı oluyor. Bu şık manikür tırnağının kendi tonlarını vurgularken cilt rengini vurgulamana yardımcı oluyor. Her kadın, kaç yaşında olursa olsun vazgeçmeden yapabilir. Bu nedenle zamansız ve her zevke hitap ediyor. Kadınların en vazgeçilmez French oje stilini senin için mercek altına aldık. French tırnak modellerine baktıktan sonra sen de bu stili denemek için sabırsızlanacaksın. 

French oje nedir?

French oje nedir?

Fransız manikürü tırnakların uçlarının beyaz çizgi şeklide, tırnağın geri kalanının da saydam beyaz veya nude tonlarına boyandığı manikür stiline verilen isim.

Frencj oje modelleri 90'lı yılların başlarında popüler oldu ve o günden beri de şık ve zarif görünümün simgesi haline geldi. Fransız oje görünümlü tırnaklar, her tırnak boyuna çok yakışıyor ama uzun tırnaklarda daha elegan göründüğünü söyleyebiliriz.

French oje sürmesi ilk bakışta zor gelse de klasik Fransız manikürünü yapmak aslında hiç de öyle zor değil.

Frencch oje nasıl sürülür merak ediyorsan, adım adım anlatıyoruz!

French oje nasıl yapılır?

French manikür nasıl yapılır?

French oje konusunda acemiysen, French tırnak bantlarından ve French oje setlerinden yardım alabilirsin.

1. Törpüle: Öncelikle törpü yardımıyla tırnaklarını küt törpüle ve pürüzsüz görünmelerini sağla bunun için tırnağın yüzeyini de törpüyelen 4 aşamalı törpüleri kullanabilirsin. Beyaz kısım çok ön planda olduğu için kusursuz ve tüm tırnakların simetrik törpülenmesi önemli!

2. Oje bazı uygula: Tırnağına oje bazı sür ve kurumasını bekle. Oje bazı sayesinde French ojenin çok daha kalıcı olduğunu göreceksin.

3. French adımı: Opak beyaz ojeyi, tırnaklarının ucuna bir çizgi olacak şekilde uygula. Çizginin ucunu tırnağının uzun kısmı kadar yapabilir veya ince bir görünüm için sadece uç kısma uyguayabilirsin.

4. Saydam oje: Beyaz opak ojenin hafifçe kurumasını bekledikten sonra, tırnağının tamamına saydam beyaz veya nude renkli oje sür.

5. Top coat uygula: French ojenin uzun süre kalıcı olması ve uçlardan çıkmamasını sağlamak için son adımda top coat oje uygulayabilirsin.

French manikür nasıl yapılır?

  • İnce French oje için klasik French ojeden farklı olarak tırnak uçlarının tamamına değil, incecik bir sırasına beyaz oje sürmelisin. Eğer tırnaklarını uzatamamaktan şikayetçiysen bu manikür stili tam sana göre. 
  • Kalın French oje için tırnak uçlarına sürdüğün beyaz ojeyi bir tık kalınlaştırmanı öneriyoruz. Klasik French oje modelinde, tırnakların sadece uzayan kısımlarına beyaz oje sürülüyor. Bu kısmı biraz daha kalın göstermek için tırnaklarının uzun kısmına sürdüğün beyaz ojeyi biraz kalınlaştırman yeterli olacak.
  • French manikür için en iyi oje seçeneklerinden biri saydam beyaz renkli Maybelline Super Stay Oje 71 Pure White rengi. French manikürde çok iyi duran bu beyaz oje, 7 güne kadar kalıcı ve tırnaklara jel parlaklığı veriyor. Son adımda da üzerine Maybelline Super Stay Quick Dry Top Coat uygularsan, French manikürünün çok uzun süre kalıcı olmasını garantileyebilirsin.

French oje modelleriFrench manikür türleri

French oje modellerine baktığımızda klasik oje modellerinin yanı sıra glitter tırnakları da görüyoruz. Eğer daha sıra dışı ve renkli French oje modellerini denemek istersen, yaratıcılığını kullanman yeterli!

Aşağıda en popüler ve sevilen French oje modellerini bulabilirsin...

1- Neon french oje modeli

French manikür tipleri 2

Tırnaklarının ucuna beyaz french oje sürmek yerine, neon ve parlak renkler kullanabilirsin. Tırnağının tamamına ise nude oje sürebilirsin.

2- Frencj oje nail art modeli

2- Frencj oje nail art modeli

Klasik French oje modeli yerine, yine beyaz opak oje ile daha kıvrımlı çizgilerle french ojeni nail arta dönüştürebilirsin.

3- Gökkuşağı French oje modeli

3- Gökkuşağı French oje modeli

Tırnak uçlarına beyaz oje sürmek yerine, renkli opak ojeleri sürerek renkli French oje modelini deneyebilirsin. Hatta çizgilerin biraz asimetrik olmasını sağlayarak çok daha belirgin bir görünüm elde edebilirsin.

4- Gold French oje modeli

4- Gold French oje modeli

Eğer glitter ojeleri seviyorsan, french ojeni altın rengi oje veya altın renkli glitter oje kullanarak da yapabilirsin.

5- Ombre Frencj oje modeli

5- Ombre Frencj oje modeli

Tırnak uçlarına düz bir çizgi çekmek yerine, saydam nude oje ile uçlara sürülen opak beyaz oje arasında yumuşak bir geçiş elde ederek ombre French oje modeli yapabilirsin.

6- Çift French oje modeli

6- Çift French oje modeli

Bu modeli denemek için tırnak uçlarına French yaptıktan sonra, tırnak diplerindeki yarım daire kısmına da beyaz oje uygulayabilirsin.

7- Siyah French oje modeli

7- Siyah French oje modeli

Eğer daha sıra dışı ve özgün oje modellerini seviyorsan, Frencj oje sürerken beyaz opak oje yerine siyah oje de kullanabilirsin.

8- Glitterlı French oje modeli

8- Glitterlı French oje modeli

French oje modeline biraz ışıltı katmak için gümüş veya altın renkli glitter ojeleri uygulayabilirsin. Birkaç tırnağının ucuna veya dibine yapacağın bu nail art ile çok şık görünebilirsin. Bu French oje modelleri genellikle gelinler tarafından sık sık tercih ediliyor.

9- Yarım French oje modeli

Yaratıcı French Manikür Önerileri

Daha farklı bir French oje modeli denemek istersen, koyu renkli ojeni tırnaklarının ucuna uygulamak yerine orta kısımdan itibaren uygulayabilirsin. Hatta bu French oje modelini, ince gold çizgilerle daha hareketli bir hale getirebilirsin.

10- Renkli French oje modeli

10- Renkli French oje modeli

Renkli ojeler kullanmayı seviyorsan, her tırnağında farklı renkler kullanarak renkli French oje modelini deneyebilirsin. Tırnağın tamamında açık, ucunda daha koyu renk kullanarak renkli bir konstrast yaratabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler