loader

French Oje (French Manikür) Rehberi

Favoriye Ekle

French oje modelleri ve French oje nasıl yapılır? sorusunun cevabı bu yazımızda!

French Manikür yüz yıllardır bakımlı kadının olmazsa olmazı. Kusursuzluğa giden elegan manikür hem doğal görünümünü korumana hem göz alıcı görünmene yardımcı oluyor. Bu şık manikür tırnağının kendi tonlarını vurgularken cilt rengini vurgulamana yardımcı oluyor. Her kadın, kaç yaşında olursa olsun vazgeçmeden yapabilir. Bu nedenle zamansız ve her zevke hitap ediyor. Kadınların en vazgeçilmez French oje stilini senin için mercek altına aldık. French tırnak modellerine baktıktan sonra sen de bu stili denemek için sabırsızlanacaksın. 

French oje nedir?

French oje nedir?

Fransız manikürü tırnakların uçlarının beyaz geri kalanın ise açık nude tonlarına boyandığı manikür stiline verilen isim. 90'lı yılların başlarında popüler oldu ve o günden beri de şık ve zarif görünümün simgesi haline geldi. Fransız oje görünümlü tırnaklar, her tırnak boyuna çok yakışıyor ama uzun tırnaklarda daha elegan göründüğünü söyleyebiliriz. İlk bakışta zor gelse de klasik Fransız manikürünü yapmak aslında hiç de öyle zor değil. Nasıl yapıldığını merak ediyorsan okumaya devam et!

French manikür tipleri

French manikür tipleri

French oje modellerine baktığımızda klasik oje modellerinin yanı sıra glitter tırnakları da görüyoruz. Bu manikür tarzına modern bir dokunuş eklemek için yüzük parmağına toz pembe glitter oje sürebilirsin. Özel davetlerde veya düğün, nişan gibi etkinliklerde Fransız oje manikür stili dikkat çekici görünecek. 

Fransız oje modellerinde karşımıza genelde ince & kalın French manikür, beyaz top coat veya pembe top coat tercihleri çıkıyor. 

İnce French manikürde tırnağının ucuna sürdüğün beyaz oje incecik bir çizgi halinde görünüyor. Elleri olduğundan daha zarif gösteren bu manikür stili temiz ve sade bir hava sunuyor. Düğünlerde de en çok tercih edilen manikür stili ince French ojedir. 

Kalın French manikür ise tırnak uçlarına daha kalın bir şerit şeklinde beyaz oje sürülmesiyle meydana geliyor. Genellikle uzun tırnaklarda bu manikür stili kullanılıyor.

Saydam beyaz top coat sürülen French manikürü aslında orjinal Fransız manikürü stilinden geliyor. Fransız manikürü ilk çıktığı zaman da saydam beyaz tonlarında top coat uygulanıyordu. Elleri temiz ve göz alıcı gösteren bu manikür stilini biz çok seviyoruz. 

Pembe top coat ise son yıllarda popüler olan French manikür modeli. Pembe top coat seçerken en açık pembe tonlarına yönelmeli ve saydam pembe oje seçmelisin. 

French manikür tipleri 2

Klasik Fransız maniküründen vazgeçmek istemeyenler kusursuz bir görünüm için şimdiden tırnaklarını uzatmaya başlamalı. Tırnaklarını uzatırken küt törpülemeni öneriyoruz. Her ne kadar geçtiğimiz yıllarda yuvarlak ve badem tırnaklar popüler olsa da French oje modası hiçbir zaman geçmeyecek bir stile sahip. Son dönemlerde badem tırnaklarda renkli French oje modelleri görüyoruz ve bu modern görünüm gerçekten de harika görünüyor!

French manikür nasıl yapılır?

French manikür nasıl yapılır?

French manikür konusunda acemiysen mutlaka yapışkanlı bantlardan yardım almalısın. Sadece 10 dakikada French manikür yapabilirsin. Klasik Fransız manikür yapımını öğrenmek için aşağıdaki adımları takip et.

1. Adım: Öncelikle törpü yardımıyla tırnaklarını küt törpüle ve pürüzsüz görünmelerini sağla bunun için tırnağın yüzeyini de törpüyelen 4 aşamalı törpüleri kullanabilirsin. Üzerine süreceğin yarı şeffaf oje tırnağının rengini göstereceği için bu kısımında mükemmel pürüzsüzlükte olmasını atlamamalısın. Beyaz kısım çok ön planda olduğu için kusursuz ve tüm tırnakların simetrik törpülenmesi önemli!

2. Adım: Tırnağına oje koruyucusu sür ve kurumasını bekle. Oje bazı sayesinde Fransız manikürünün daha kalıcı olduğunu göreceksin.

3. Adım: Tırnak ucunu açıkta bırakacak şekilde bant yapıştır ve tırnak ucuna beyaz ojeni iki kat uygula.

4. Adım: Beyaz ojen kuruduktan sonra bantı çıkar ve tırnağının tamamına tekrar şeffaf oje veya nude ojeni sür.

French manikür nasıl yapılır?

  • İnce French manikür için klasik French maniküründen farklı olarak tırnak uçlarının tamamına değil, incecik bir sırasına beyaz oje sürmelisin. Eğer tırnaklarını uzatamamaktan şikayetçiysen bu manikür stili tam sana göre. 
  • Kalın French manikür için tırnak uçlarına sürdüğün beyaz ojeyi bir tık kalınlaştırmanı öneriyoruz. Klasik French maniküründe tırnakların sadece uzayan kısımlarına beyaz oje sürülüyor. Bu kısmı biraz daha kalın göstermek için tırnaklarının uzun kısmına sürdüğün beyaz ojeyi biraz kalınlaştırman yeterli olacak.
  • Top coat seçimlerine gelince, manikürünün daha klasik görünmesi için beyaz top coat seçebilirsin. Tırnak rengine yakın pembe top coat ise tırnaklarına daha modern ve aynı zamanda doğal bir hava katacak.
  • French manikür için en iyi oje seçeneklerinden biri saydam beyaz renkli Maybelline Super Stay Oje 71 Pure White rengi. French manikürde çok iyi duran bu beyaz oje, 7 güne kadar kalıcı ve tırnaklara jel parlaklığı veriyor. Son adımda da üzerine Maybelline Super Stay Quick Dry Top Coat uygularsan, French manikürünün çok uzun süre kalıcı olmasını garantileyebilirsin.


French Oje Hakkında Bilmen Gerekenler

French Oje Hakkında Bilmen Gerekenler

French oje bugüne kadar en çok tercih edilen ve modası geçmeyen manikür stillerinin başında geliyor. Fransızların ilk olarak kullanmaya başladığı bu manikür stili zamanla renklenerek daha modern görünümler kazandı. Dilersen renkli Fransız manikür veya kırmızı - siyah Fransız manikürünü de deneyebilirsin.

Düğünlerde de French manikür oldukça sık tercih ediliyor. Sen de düğününde veya arkadaşının düğününde Fransız şıklığını yakalayabilirsin.

Yaratıcı French Manikür Önerileri

Yaratıcı French Manikür Önerileri

Klasik French manikürü yerine daha alternatif manikür stilleri denemek istiyorsan Fransız manikürünü biraz değiştirmekte bize göre sakınca yok!

Yaratıcı French manikür stillerinde karşımıza renkli, glitter ve ters French manikür modelleri çıkıyor. Tırnak ucuna beyaz oje sürmek yerine simli veya renkli ojelerini sürebilirsin. Top coata gelince, beyaz veya pembe gibi klasik manikür renkleri yerine canlı pembe, mavi veya turuncu bahar mevsimine çok yakışacak!

Ters French maniküründe ise tırnak uçlarına değil, tırnak diplerine farklı renk uygulayabilir geri kalan tırnağına ise glitter top coat sürebilirsin. Yaratıcı French manikür stilleri tamamen senin hayal gücüne kalmış!

'Oje nasıl sürülür?' konusunu artık çok iyi biliyorsun.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön