loader

Garnier Yüz Maskeleri: Taze Karışım'ı Deniyoruz!

Favoriye Ekle

Cilt bakımı dendiğinde, kağıt maskelerin yeri bizim için bambaşka! Sadece 15 dakikada cildimizin ihtiyacı olan tüm bakımı yapan Garnier Taze Karışım maskelerini denedik ve etkilerini seninle paylaşıyoruz!

Cilt bakımı rutinimizin olmazsa olmazlarından kağıt maskeler, tek seferde sağladıkları yoğun bakım etkisi ile vazgeçilmezimiz. Solgun, yorgun ve nemini kaybetmiş ciltler için anında fark yaratan bu kağıt maskeler ilk olarak hayatımıza Garnier Nem Bombası serisiyle girmişlerdi. O günden beri cilt bakım rutinimizin atlanmaz bir adımı oldular. Bugünkü yazımızda ise Garnier’in yepyeni bir teknolojisiyle, "Sen Karıştır, Cildin İçsin" diyerek hayatımıza giren, Taze Karışım kağıt maskeleri var. Bakalım bu “kendin yap” maskelerin farkları ne ve ne işe yarıyorlar?

Garnier Taze Karışım Kağıt Yüz Maskeleri

Garnier Taze Karışım Kağıt Yüz Maskeleri

Garnier’in kağıt maskelerini çok seviyor olmamızın ilk sebebi, çok kısa bir sürede ihtiyaç duyduğumuz nemi pratik bir şekilde sağlıyor olmaları. Bu kağıt maskeleri sadece 15 dakika yüzünüzde tutarak, tüm bir haftaya yetecek kadar cildinizi nemlendirebiliyorsunuz. Üstelik kağıt maskeyi yaparken kitap okumak, selfie çekmek, keyif yapmak gibi başka işlerle uğraşmak da serbest!

Garnier’in en yeni üyesi Taze Karşım Kağıt Maskeleri de son zamanlarda karşımıza çıkan en yenilikçi cilt bakım ürünlerinden biri. Taze Karışım maskelerini hem hazırlaması hem de uygulaması çok zevkli! Hele çıkardıktan sonra cilde verdiği o tazelik hissi resmen anlatılmaz, yaşanır cinsten! C vitaminli ve Hyaluronik asitli olmak üzere iki çeşidi bulunan bu maskeleri daha yakından incelemeye ne dersin?

Garnier Taze Karışım Kağıt Yüz Maskesi C Vitamini

Garnier Taze Karışım Kağıt Yüz Maskesi C Vitamini

Turuncu renkli paketiyle taze sıkılmış portakal suyunu andıran bu harika maske, içerisindeki C vitamini ile cilde ışıltı ve enerji veriyor, nemlendiriyor. 1 maske = 1 şişe C Vitamini serum içeren Taze Karışım C Vitamini, solgun, yorgun ve nemini kaybetmiş ciltlere ilaç gibi geliyor ve daha kullanır kullanmaz anında cilde enerjik ve parlak bir görünüm veriyor. Bir hafta içinde de düzenli kullanıldığında cilt daha parlak, ışıltılı ve taze görünüyor. Tazelenmiş, eşitlenmiş bir cilt tonu elde etmek için bu kağıt maske birebir!

Garnier Taze Karışım Kağıt Yüz Maskesi Hyaluronik Asit

Garnier Taze Karışım Kağıt Yüz Maskesi Hyaluronik Asit

Garnier Taze Karışım kağıt maskelerin ikinci çeşidi ise mavi paketli olan Hyaluronik asit içerikli olanı. Solgun, nemsiz ve yorgun görünen ciltlere ilk kullanımda nem vererek pürüzsüzleştiren bu Garnier Taze Karışım Kağıt Yüz Maskesi Hylauronik Asit, düzenli kullanıldığında daha nemli ve canlı bir cilt görünümü sağlıyor. İçerisindeki hyaluronik asit, hem cildin nemi tutmasını kolaylaştırıyor hem de ince çizgilerin görünümünü azaltıp cildi sıkılaştırıyor.

Garnier Taze Karışım Kağıt Yüz Maskeleri Nasıl Uygulanır?

Garnier Taze Karışım Kağıt Yüz Maskeleri Nasıl Uygulanır?

İşte bu maskelerin en keyifli kısmına geldik: Garnier Taze Karışım maskelerini nasıl uygulamalı? Her iki maskede de bakım yapan losyon ve kuru kağıt maske ayrı bir şekilde bulunuyor. Yepyeni bir teknolojiyle maskeyi, birkaç pratik adım izleyerek kendin karıştırıyorsun! Bu “kendin yap” yöntemi, en az maskeyi uygulamak kadar keyifli.

Kağıt maske pakedinin içerisinde, C vitamini veya hyaluronik asit içeren losyon ve kuru bir kağıt maske yer alıyor. İlk adımda pakedin iki yanından içeri doğru katlayıp, alt kısmından bastırarak losyonun, kuru kağıt maske olan bölmeye dolmasını sağlıyorsun, sonra da maskenin losyonu iyice emmesini bekledikten sonra pakedi açıp yüzüne uyguluyorsun. İşte bu kadar basit!

Garnier Taze Karışım Kağıt Yüz Maskenin içerisindeki losyon, emiciliği yüksek olan kuru kağıt maskeye çok hızlı bir şekilde nüfuz ediyor. Paketten çıkan aktifleşmiş kağıt maske, çok kolay bir şekilde yüze oturuyor ve uygulama boyunca da yerinden kıpırdamıyor, kaymıyor. Yani maskeyi uyguladığın süre boyunca istediğini yapmakta özgürsün, buna dans etmek bile dahil! Tek yapman gereken temiz cildine maskeyi 15 dakika boyunca uygulamak.

 Garnier Taze Karışım Kağıt Yüz Maskelerin Etkisi

Garnier Taze Karışım Kağıt Yüz Maskelerin Etkisi

Garnier Kağıt Maskelerin bizim için bu kadar vazgeçilmez olmalarının sebebini söylemiştik: 15 dakikada gözle görülür bir etki veriyorlar. Maskeyi uyguladıktan hemen sonraki tazelenmiş hissi gerçekten bir harika. Ciltte kalan losyonu bir pamuk yardımıyla cilde masaj yaparak temizlediğinde ise cildin iyi bir şekilde nemlendiğini görebiliyorsunuz. Daha esnek, daha sağlıklı ve canlı görünen bir cilt için haftada 2 kere uygulamak yeterli. Zaten düzenli kullanımda, çok daha belirgin sonuçlar aldığında, sen de aynı bizim gibi bu maskelerden vazgeçemeyeceksin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler