loader

Geç Kalmaya Son! Hızlı Makyaj Taktikleri

Favoriye Ekle

Evden hızlıca çıkmana yardımcı olacak hızlı makyaj yapma yöntemlerini inceliyoruz!

Sabahları uyanmak o kadar zor geliyor ki! Özellikle de bir önceki gece dışarda biraz fazla takıldıysak... Bak ne diyeceğiz, geç kalma korkusu bakımsız olmamıza bahane değil. Hızlı makyaj ipuçlarını keşfetmeye var mısın?

Sık Kullandığın Makyaj Malzemelerini Gözden Geçir

Sık Kullandığın Makyaj Malzemelerini Gözden Geçir

Hepimizin, hatta güzellik ve kozmetik takıntılılarımızın bile her gün düzenli olarak kullandığı ve yanından ayırmadığı ürünler belli. Makyaj aynamızın önünde küçük birer makyaj imparatorluğu olsa da favori ürünlerimiz genellikle fondöten, kapatıcı, maskara, allık ve bir adet ruj oluyor. Aslında bakarsan, bunlar gerçekten yeterli. Bunlardan ten makyajının temelini oluşturan fondöteni ise hızlı ve pratik şekilde uygulamanı sağlayacak önerimiz, Maybelline Affinitone Fondöten.

Geceden kalma yorgunluk izlerini hızla kapatan bu fondöten, bir anda seni taze, sağlıklı ve çok doğal bir görünüme kavuşturacak. İçeriğindeki hyaluronik asit ve E vitamini ile de gün boyu cildini nemlendirecek. Sanki cildinde yokmuş gibi hissettiren ve hafif dokusu sayesinde çizgilere dolmayan bu fondöteni, acelen olduğu zamanlarda kullanabilirsin. Tek katta kusursuz ve doğal bir görünüm sunan bu ürüne bayılacağını düşünüyoruz.

Tek Ürünle Birden Fazla Etki Yakala

Tek Ürünle Birden Fazla Etki Yakala

Hızlı ve pratik makyaj denilince akla kuşkusuz, tek ürünle birden fazla etki yakalayan ürünler geliyor. Misal, dudağına uyguladığın ruju yanaklarına allık olarak da kullanmak gibi. Ancak biz burada ten makyajına devam etmek istiyoruz. O nedenle sana çoklu kullanıma sahip bir kapatıcı önerisi yapmak istiyoruz. Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı ile tanışmalısın.

Goji berry içeren formülüyle pürüzsüz bir uygulama sağlayan ve aydınlık bir görünüme kavuşturan bu kapatıcı o kadar etkili ki biz, acelemiz olduğunda sadece göz altlarımıza değil yüzümüzün ihtiyaç duyduğu tüm bölgelere uyguluyoruz. Cilt tonumuzu mükemmel şekilde eşitleyen bu kapatıcı, ayrıca kolay uygulama sağlayan bir sünger uca sahip. Koyu tonlarını, kontür olarak da rahatlıkla uygulayabileceğin bu kapatıcı, acelen olduğu zamanlarda senin de vazgeçilmezin olacak!

Tek Katta Gökyüzüne Uzanan Kirpikler!

Tek Katta Gökyüzüne Uzanan Kirpikler!

Rimelsiz yapamadığını biliyoruz. Bu konuda oldukça haklısın da. Çünkü bazen sadece kirpikleri bile belirginleştirmek, solgun görünümü yok etmek için yeterli olabiliyor. Evden çıkmak için yalnızca 5 dakikan olduğunda kullanabileceğin maskara önerimiz ise Maybelline Sky High Maskara.

Kirpiklerde limitsiz uzun görünümü sunan bu maskarayı biz çok severek kullanıyoruz. Çünkü tek katta uzun ve hacimli bir kirpik görünümü sağlıyor. Üstelik gün boyu kalıcı. Bambu özü ve fiberler içeren formülü ile kirpiklerde katmanlı bir görünüm sağlayan bu maskara ve sahip olduğu esnek fırça sayesinde, en küçük kirpiklerini bile boyayabilir ve hızla gökyüzüne ulaşan kirpiklere sahip olabilirsin. 

Likit Formüllere Şans Ver

Likit Formüllere Şans Ver

Son zamanların makyaj trendi arasında yer alan likit makyaj ürünleri, hızlı ve pratik makyaj sürecinde en büyük yardımcılarından biri olabilir. Kolay uygulama sağlaması ve gün boyu kalıcılık sunmasıyla bizim favorimiz olan Maybelline Cheek Heat allıkları mutlaka denemelisin.

Birbirinden farklı 6 rengi bulunan bu likit allıklar, hafif ve ipeksi bir uygulama sağlıyor. Yanaklarımızda taze bir canlılık görünümü istediğimiz zamanlarda elimizin gittiği bu allık, yumuşak ve artırılabilir renk dokusu ile pratik makyajlarımızın tamamlayıcısı oluyor. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Aydınlatıcı Kullan

Aydınlatıcı Kullan

Cildin ne kadar yorgun ve soluk görünürse görünsün, aydınlatıcı hemen cildini parlatacak ve sana gençlik ışıltısı verecek. Yüzünün ön plana çıkarmak istediğin noktalarına uyguladığın aydınlatıcı ışıldamanı sağlayacak en önemli silahlarından biri.

Sürümü Kolay Rujlara Yönel

Sürümü Kolay Rujlara Yönel

Madem hızlı olmaktan bahsettik o halde ruj seçiminde de hızlı ve kolay sürüş sağlayan ürünlere yönelmelisin. Bunun için ilk sürüşte tüm dudağı renklendirebilecek formüller tercihin olabilir. Bizim önerimiz, Maybelline Ultimatte Rujlar.

Maybelline Color Sensational rujlarına oranla daha mat, daha renkli, daha kapatıcı ve daha hafif bir sürüş deneyimi sunan bu seri bizim kalbimizi bıraktığımız rujlardan. Mat formülüne rağmen dudaklarda son derece hafif bir his bırakan ve yoğun etkili pigmente sahip bu rujlar, tek sürüşte mükemmel pürüzsüzlükte bir uygulama sağlıyor. Dudaklarına hızlıca uygulama yapıp evden çıkabileceğin bu ruj serisinden sana en uygun olan rengi seçip, hızlı ve pratik makyajının son dokunuşunu tamamlayabilirsin.

Saçlarında Atkuyruğu Kullan

Saçlarında Atkuyruğu Kullan

Atkuyruğu ister ofise giderken ister özel bir randevu olsun, her türlü etkinlik için süper bir kurtarıcı. Şahane bir görünüm için, şekillendirici spreyi saçına uygulayıp ve istediğin modeli yaratabilirsin. Böylece artık, evden çıkmak için hazırsın! 😊

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler