loader

Gece İçin 10 Göz Alıcı Göz Makyajı Önerisi

Favoriye Ekle

Gece davetlerinde veya gezmelerinde deneyebileceğin, 10 çarpıcı göz makyajı önerisi ile karşındayız!

Geceleri dışarı çıkarken yapacak, çarpıcı ve güzel göz makyajları mı arıyorsun? Evet, doğru yerdesin. Senin için birbirinden güzel, hemen denemek isteyeceğin 10 göz makyajı önerisini bir araya getirdik.

Siyah Göz Kalemi ile Siyah Dumanlı Göz Makyajı

Gece İçin 10 Göz Alıcı Göz Makyajı Önerisi_1

Bugün bahsedeceğimiz göz makyajları arasında sanırız en pratiği bu olacak. Hem pratik hem de göz alıcı bu siyah dumanlı göz makyajını yapmak son derece basit: siyah göz kalemini alt ve üst kirpiklerine uygula ve bir far fırçası ile güzelce dağıt. Kirpiklerine de hacim veren bir maskara sürdükten sonra hazırsın!

Editörün Önerisi: Kolay dağılan, yoğun siyah ve tüm gece kalıcı L’Oréal Paris Infaillible Gel Crayon siyah göz kalemi tam bu makyaja göre!

Lacivert Dumanlı Göz Makyajı

Gece İçin 10 Göz Alıcı Göz Makyajı Önerisi_2

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Eğer gece göz makyajında biraz daha alışılmamış renkler denemek istiyorsan işte sana harika bir fırsat: Lacivert dumanlı göz makyajı! Hem şık hem de değişik bir hava veren lacivert tonları, siyah veya gümüş rengi farlarla kombinleyebilirsin. Özellikle metalik lacivert tonları mutlaka denemelisin!

Editörün Önerisi: Metalik lacivert, siyah, füme ve gümüş tonlarını bir arada bulabileceğin Maybelline New York The Rock Nudes paleti bu makyaj için ideal!

Bordo Dumanlı Göz Makyajı

Gece İçin 10 Göz Alıcı Göz Makyajı Önerisi_3

2017’nin makyaj trendleri arasında en popüler olanlardan biri de bordo tonlarında göz makyajlarıydı. Eğer sen de bordo, bakır ve kızıl tonlarını seviyorsan, gece makyajında deneyebilirsin. Metalik bakır ve bordo tonların birbiriyle uyumu gerçekten sıcak ve hoş bir etki bırakıyor. Göz pınarlarını da şampanya tonları ile aydınlatmayı ihmal etme!

Editörün Önerisi: Bordo, kızıl ve bakır tonlarını bir arada bulabileceğin Maybelline New York Burgundy Bar far paletini bir an önce edinmelisin!

Kahverengi Dumanlı Göz Makyajı

Gece İçin 10 Göz Alıcı Göz Makyajı Önerisi_4

Bir klasik: Kahverengi tonlarda dumanlı bir göz makyajı ile her yere gidebilirsin. Açık ve koyu tonları bir arada kombinleyerek gözlerine şekil verdikten sonra göz pınarlarını da aydınlatmalısın. Eğer yüzüne biraz daha sıcak bir etki vermek istersen, göz kapağının katlanma bölgesinde sıcak kahverengi tonları tercih edebilirsin.

Editörün Önerisi: Mat ve kolay uygulanan far yapıları ile oldukça sevdiğimiz, Lancôme Hypnôse far paletlerinden 108 Matte rengi tam bu makyajlara göre!

Glitter Göz Makyajı

Gece İçin 10 Göz Alıcı Göz Makyajı Önerisi_5

Eğer gece makyajın için daha ışıltılı bir seçenek arıyorsan, göz makyajında glitterlara bir şans verebilirsin. Siyah veya kahverengi mat bir farla gözlerinin dış köşesini hafifçe gölgelendirdikten sonra, göz kapaklarına altın rengi glitter uygulayarak ışıl ışıl bir göz makyajı elde edebilirsin.

Editörün Önerisi: NYX Professional Makeup’ın pigmentlerinden VEGAS, BABY! altın rengini mutlaka denemelisin!

Koyu Yeşil Dumanlı Göz Makyajı

Gece İçin 10 Göz Alıcı Göz Makyajı Önerisi_6

Yeşil ve kahverengi tonlarının uyumu göz makyajlarında da harika görünüyor. Kahverengi bir farla yaptığın dumanlı göz makyajını, kirpik diplerine koyu yeşil bir far sürerek tamamlayabilirsin. Eğer gözlerin yeşilse daha belirginleşecek, değilse de yeşil gibi görünecek!

Tek Farla Kızıl Dumanlı Göz Makyajı

Gece İçin 10 Göz Alıcı Göz Makyajı Önerisi_7

Yine bu senenin favori trendlerinden tek far ile dumanlı göz makyajları da son derece göz alıcı görünmeni sağlayabilir. Özellikle sıcak tonlu kızıl mat bir farla ile yapacağın dumanlı bir göz makyajı harika olacak. Dikkat etmen gereken geçiş yerlerinde farı çok iyi dağıtarak güzel bir geçiş elde etmek.

Sıcak Renklerle Dumanlı Göz Makyajı

Gece İçin 10 Göz Alıcı Göz Makyajı Önerisi_8

Eğer gece makyajında çok yoğun ve koyu renkleri kullanmak istemiyorsan, sıcak pembe ve mercan renklere de bir şans verebilirsin. Bunun için bir far kullanmak yerine allıklarını far olarak kullanmayı deneyebilirsin. Birbiriyle uyumlu iki allığını, dumanlı bir göz makyajı elde edecek şekilde kombinlediğinde sonuca sen de şaşıracaksın!

Editörün Önerisi: L’Oréal Paris’in Infaillible Blush Paint allık paletleri bu iş için biçilmiş kaftan!

Kedi Gözler

Gece İçin 10 Göz Alıcı Göz Makyajı Önerisi_9

Eğer gözlerini daha çekik ve kedi gibi göstermek istersen, çok şık bu eyeliner görünümünü deneyebilirsin. Gözlerinin dış köşelerini yukarı doğru çekik bir şekilde yapıp, göz pınarlarına da eyeliner uygulayarak bu görünümü elde edebilirsin.

Editörün Önerisi: Sivri ucu ile uygulama kolaylığı sağlayan ve pigmentli yapısı ile eyeliner çekme işini kolaylaştıran Maybelline New York Sensational Liner, kedi gözü makyaj için ideal!

Grafik Eyeliner

Gece İçin 10 Göz Alıcı Göz Makyajı Önerisi_10

Klasik eyeliner görünümünden daha farklı, daha dikkat çekici bir eyeliner tarzı denemek istersen işe biraz grafik etki de katabilirsin.  Kusursuz kuyruklu eyelinerını çektikten sonra, alt kirpik dibine de bir kuyruk ekleyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler