loader

Gece ve Gündüz Cilt Bakımı Rutinleriyle Cildini Nasıl Yenileyebilirsin?

Favoriye Ekle

Gece ve gündüz uygulayacağın cilt bakım rutinleriyle cildini nasıl yenileyebileceğini biliyor musun? Adım adım cilt bakımında kullanabileceğin en pratik ve etkili ürünleri bir araya getirdik!

Günlük hayatın koşuşturmacası, şehrin stresi, hava kirliliği, yorgunluk derken, cildimiz de tüm bu negatif durumlardan maalesef nasibini alıyor. Cildin üzerinde istemediğimiz bir sonuç yaratan bu etkilerden kurtulmak ve cildini yenilemek için uygulayabileceğin pratik bakım rutinlerinden sana bahsetmek istedik. Hem çok kolay hem de çok etkili ürün önerilerimizle, her sabah uyandığında yenilenmiş, bebek gibi bir ciltle karşılaşacaksın!

Cilt Yenilemek İçin Gündüz Cilt Bakım Rutini

Cilt Yenilemek İçin Gündüz Cilt Bakım Rutini nemlendirici önerisi

Cildinin dış etkenlere karşı savunmasız kalmaması için, gündüz cilt bakımında asla ama asla atlamaman gereken ilk adım cildini iyi bir şekilde nemlendirmek. Bunun için kolay emilen, yoğun nem etkisi veren ve etkisini gün boyu sürdüren bir nemlendirici kullanmalısın. Kiehl’s’ın Ultra Facial Cream’i, bizim çok uzun zamandır cilt bakım rutinimizin vazgeçilmez üyesi. Yenilenen formülü ile bu nemlendirici artık, eskisine oranla cildi 2.3 kat daha fazla nemlendiriyor. İçerisinde bulunan en zorlu hava şartlarında bile bitkilerin hayatta kalmasını sağlayan buzul proteini ve zeytinden elde edilen en saf yağlardan biri olan skualan ile en kuru ciltleri bile düzenli kullanımda normal cilt tipine döndürebiliyor, bizden söylemesi! Üstelik hafif ve kolay emilen yapısıyla makyaj öncesinde bile rahatlıkla kullanılabiliyor.

Cilt Yenilemek İçin Gündüz Cilt Bakım Rutini dudak nemlendiricisi

Gün içinde, dudakların bakımını da eksik etmemek gerekiyor. Özellikle en yoğun anlarda tüm stresimizi dudaklarımızdan çıkardığımızı düşünürsek, dudak balmları ve dudak yağlarını yanımızdan eksik etmemek gerek. Dudağa hem bakım yapıp besleyen hem de doğal bir ışıltı vererek bakımlı görünmesini sağlayacak bir dudak yağı kurtarıcımız. Kiehl’s’ın Love Oil For Lips dudak yağı, içeriğindeki hindistan cevizi, moringa ve Barbados kirazı yağı ile dudakları besleyip nem veriyor. 5 farklı rengi olan bu yağ dudağa çok hafif bir renk veriyor. Dudak parlatıcılarının en rahatsız kısmı saçların dudaklara yapışmasıdır ama Love Oil For Lips, hiç yapışkan olmadığı için rüzgarlı havalarda bile gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Pratik bir bakım ve güzellik tüyosu olarak bu yağları çantandan eksik etmemeni öneririz!

Cilt Yenilemek için Gece Cilt Bakım Rutini

Cilt Yenilemek için Gece Cilt Bakım Rutini serum önerisi

Gelelim gece cilt bakım rutinine: Cildin kendini yenilemeye ve onarmaya aldığı bu saatlerde, uygulayacağın bakım ürünlerinin önemi büyük. Gün boyunca stres, çevre kirliliği, yorgunluk ve nemsizlik sebebi ile düşen cilt bariyerini gece boyu onarmak için, doğal içerikli cilt bakım yağlarını gece bakım rutinine eklemelisin. Bunun için sana Kiehl’s’ın Midnight Recovery Concentrate serumundan daha iyisini önermemiz mümkün değil. İçerisindeki botanik yağlar ile gece boyu cildi onaran, cilt bariyerini güçlendiren ve arındıran bu serum, düzenli kullanıldığında cildi gözle görülür bir şekilde yeniliyor, ince çizgi ve kırışıklıkların bile azalmasını sağlıyor. Üstelik lavanta kokusunun yatıştırıcı özelliği ile uyumadan önce uyguladığında kolayca uyukuya dalacak ve uyku kaliteni de artırmış olacaksın!

Editörün Önerisi: Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate serum, gerçekten çok doğal ve etkili bir içeriğe sahip. Bu yüzden, önerildiği gibi sadece 2 damla kullanmak ve cilde ovuşturmadan, tampon hareketlerle yedirmen yeterli.

Cilt Yenilemek için Gece Cilt Bakım Rutini dudak bakımı

Gece için uygulayabileceğin dudak bakımı ise nemlendirici, onarıcı dudak maskeleri olabilir. Dudak bakım maskeleri, tıpkı ciltte olduğu gibi, gün içinde kuruyan, çatlayan ve gerilen dudakların nem bariyerini güçlendirmeye yarıyor. Kiehl’s’ın Buttermask For Lips dudak maskesi, içerisindeki yabani mango ve hindistan cevizi yağı ile gece boyunca çatlayan dudakları onarıyor ve nemlendiriyor. Sonuç olarak sabah yumuşacık dudaklara uyanmış olacaksın! Bu rutinleri de alışkanlık haline getirdiğinde, cildinin günden güne ne kadar sağlıklı görünmeye başladığını fark edeceksin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler