loader

Geleneksel Fransız manikürü: Farklı renkleri denemenin zamanı geldi mi?

Favoriye Ekle

Fransız manikürü hala, en çok sevilen ve tercih edilen tırnak tasarımlarından biri. Nötr renk paletinden oluşturulan ve tırnak ucuna beyaz çizgi çekilerek yapılan bu manikür, son derece şık ve her kıyafetle uyum sağlıyor. İş hayatında günlük ofis stiline ve toplantılara uyum sağlarken aynı zamanda hafta sonuna geçişi kolaylaştırıyor.

Fransız manikürünün değişik uygulamaları var. Tırnağın ucuna beyaz çizgi yerine farklı çizgiler çekebilirsin, simli üst kat uygulayabilirsin, tırnağını badem ya da kare şeklinde törpüleyerek manikürünün farklı görünmesini sağlayabilirsin, dilersen üzerine sticker bile yapıştırabilirsin... Bu liste uzar gider. Farklı uygulama ya da desen yapmak son zamanlarda tercih edilmeye başlansa da French manikürün temeli olan minimal, temiz ve net beyaz çizgi hala oldukça popüler.

Editörün önerisi: Klasik Fransız manikürü yaparken tırnaklarının boyunu kısa tutmaya özen göster ve ince bir beyaz çizgi çek. Tırnağının üzerine sürdüğün temel rengin hafif pembe olmasını tercih edersen tırnakların daha canlı ve sağlıklı görünür.

SIRA SENDE

Kendi Fransız manikürünü kendin yapman için, aşağıda senin için hazırladığımız basit adımları takip et. Sadece tırnaklarını boyamaya başlamadan önce, düzgün bir şekilde törpülediğinden emin ol.

1.Adım:

Geleneksel Fransız manikürü: Farklı renkleri denemenin zamanı geldi mi?_1

Yaptığın tüm manikürlerde olduğu gibi uygulamaya ikisi bir arada koruma ve renklendirme içeren koruyucu bir oje sür. Bu oje, tırnağının güzel görünmesini sağlarken sararmalara karşı da korur.

Baz oje sürmenin bir başka avantajı ise ojenin daha kalıcı olmasını sağlaması. Baz oje sürdüğünde ojen tırnağından hızlıca çıkmaz, sen de Fransız manikürünün tadını uzun uzun çıkarabilirsin. 

2. Adım:

Geleneksel Fransız manikürü: Farklı renkleri denemenin zamanı geldi mi?_2

Tırnaklarına iki kat açık beyaz rengini sür ve kurumasını bekle.Tırnaklarının gerçek rengine benzeyen bu renk sayesinde Fransız manikürün hem doğal hem de modern görünecek. 

3.Adım:

Geleneksel Fransız manikürü: Farklı renkleri denemenin zamanı geldi mi?_3

Eğer ellerinle kontrolü sağlayacağına güvenmiyorsan, tırnaklarının ucunu maskeleme bandı ile ince bir şerit şeklinde kapat.

Kusursuz Fransız manikürü yapmak ilk bakışta zor gelebilir. Bunun önüne geçmek için yapışkanlı bantları kullanabilirsiniz. Bir iki denemeden sonra yapışkanlı bantlara ihtiyacın olmadığını göreceksin. 

4.Adım:

Geleneksel Fransız manikürü: Farklı renkleri denemenin zamanı geldi mi?_4

Tırnaklarının ucuna beyaz ojeni sür. Eğer maskeleme bandı kullandıysan, bir süre bekle ve kuruduğundan emin ol. Eğer ojen kurumadıysa bantını çıkarman bütün manikürünün bozulmasına neden olabilir. İyice kuruduktan sonra ince bir makas ya da parmaklarınla bandı hafifçe çıkar.

5.Adım:

Geleneksel Fransız manikürü: Farklı renkleri denemenin zamanı geldi mi?_5

Manikürünü ikisi bir arada koruyucu üst katman ile bitir ve hazırsın!

Fransız manikürü hala moda mı dersin?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön