loader

Gelin makyajı: En özel gününde 3 adımda yıldızlar gibi parla

Favoriye Ekle

Hayatının sayılı özel günlerinden düğününde zarafetin, eleganlığın ve gelin makyajınla göz kamaştırmak ister misin? Gecenin yıldızı zaten sensin, biz de makyaj tavsiyelerimizle ışıltına ışıltı katmaya geldik!

Birinci adım:

Ten makyajı bugün en mükemmel olmalı! Bunun için günler öncesinden bir cilt bakımı yaptırırsan, makyajın daha da mükemmel görünecektir. Ten rengine uygun, kalıcı bir fondöteni cildine büyük fırça yardımıyla uygula.

Aceleye getirmemeye özen göster ve rengi sabırla tüm tenine dağıt. Daha sonra aydınlatıcı özellikli bir makyaj bazını cildine uygula. Bu adım daha aydınlık bir görünüme kavuşmanı sağlayacaktır. Son olarak kendiliğinden fırçalı bir aydınlatıcıyı; burun kemerine, göz altlarına, dudak çevrene ve elmacık kemiklerine uygula ve rengi yine fırça yardımıyla dağıt ve şeftali rengi bir allığı, elmacık kemiklerine uygulayarak ten makyajını noktala.

İkinci adım:

Gelin makyajında zarafet ve eleganlık ön planda olacağı için, göz makyajını hafif tutmaya özen göster. Bunun için öncelikle göz kapaklarına transparan pudra uygulayarak kalıcılığı garantile. Daha sonra bej-krem tonlarında mat bir farı baz olarak göz kapaklarına sür.

Açık renkte pırıltılı bir gri göz farını, fırça yardımıyla göz kapaklarının dış uç kısımlarına uygulamakla devam et. Aynı farı alt kirpik diplerine de bir fırçayla uygulamayı unutma. Bu arada üst kirpik diplerinin iç kısmına siyah göz kalemi çekersen, kirpik diplerin daha siyah görüneceği için kirpiklerin daha yoğun duracaktır. Kirpik kıvırıcıyla kirpiklerini dolgunlaştırdıktan sonra, hacimlendirici maskarayı kirpiklerine sür. Dilersen göz pınarlarının çevresine, beyaz ışıltılı far uygulayarak daha aydınlık bakışlara sahip olabilirsin.

Üçüncü adım:

Dudaklarında da gelin makyajının eleganlığını yakalamak için, natürel pembe tonlaında bir ruj ile makyajını tamamlayabilirsin. Kalıcılığı garantilemek için ruj öncesinde, dudaklarına transparan pudra uygulayabilirsin.

Mutluluklar dileriz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön