loader

Gelin makyajı trendleri 2019

Favoriye Ekle

2019'da evlenme planları yapanlar parmak kaldırsın! Düğün sezonu yaz aylarıdır ancak kış ve bahar ayları da artık çokça tercih ediliyor. Hal böyle olunca, biz de geç kalmadan

gelin olacaklara tavsiyeler

vermek ve makyaj stillerini belirlerken ilham alacakları bir liste hazırlamak istedik. 

Sen de yeni yılda en yeni gelin makyajı trendlerini merak ediyor ve en güzel gelin makyajını ben yapmalıyım diyorsan; doğru yerdesin. Okumaya devam et... 

2019 yılında geçen sene olduğu gibi makyajda doğal ve sade makyaj modelleri dikkatimizi çekiyor. Göz makyajında daha yumuşak renkler, dudaklarda ise parlak dokunuşlar ön plana çıkıyor. İşte 2018-19 Sonbahar - makyaj trendlerinden ilham alınmış düğün makyajı modelleri:

 Sağlıklı ve canlı görün

Sağlıklı ve canlı görün

Photo by Vitor Pinto on Unsplash

Gelin makyajında cildinin mat ve solgun görünmesi yerine daha canlı ve sağlıklı görünümlere yönelmelisin. Bunun için fondötenin içine birkaç damla aydınlatıcı ekleyebilirsin. Fondötenin daha ışıltılı olması daha gün boyu doğal ve sağlıklı bir ışıldama sağlayacak. L'Oréal Paris'in Glow Cheri Aydınlık Veren Renkli Nemlendiricisi, doğal ışıltısıyla tam gelin makyajına göre!

Allık konusuna gelince, gelin makyajında mutlaka pembe allık kullanmanı öneriyoruz. Pembe allık sayesinde yanakların daha doğal ve sade görünecek. Sade gelin makyajı modellerine baktığında bol bol pembe allık kullanıldığını göreceksin. L'Oréal Paris'in Melon Dollar Baby allığı, yanaklarına romantik bir pembelik verecek.

Allığını yanaklarının tam ortasından saç diplerine doğru uygula. 

Aydınlatıcı kullan

Aydınlatıcı kullan

Photo by Kyle Roxas from Pexels

Gelin makyajının en önemli adımlarından biri aydınlatıcıdır. Gece boyu enerjik ve ışıl ışıl görünmek için aydınlatıcını bu geceye özel biraz tık daha yoğun uygulayabilirsin.

Aydınlatıcını nerelere sürmelisin?: Aydınlatıcını yüzünün yüksek bölgelerine uygulamalısın. Elmacık kemiklerinden başlayarak kaş kemiğine doğru C şeklinde aydınlatıcını uygula. Burun ucuna da hafifçe aydınlatıcı dokundurabilirsin. Gözlerini daha belirgin göstermek için göz pınarına, kaşlarını daha kalkık göstermek için de kaş altına hafifçe aydınlatıcını uygula. Dudaklarının daha dolgun görünmesini istersen üst dudağının ortasındaki çukur bölgeye de aydınlatıcı sürmeyi unutma. YSL Beauty'nin Touche Eclat Shimmer Sticks krem aydınlatıcıları tüm gece boyunca ışıldamanı sağlayacak.

Gelin göz makyajı nasıl yapılır?

Gelin göz makyajı nasıl yapılır?

En güzel gelin göz makyajı modelleri gözleri ön plana çıkarandır. Bu nedenle göz makyajını yaparken amacın gözlerini daha belirgin bir hale getirmek olmalı. Bunun için doğal ve ışıltılı far renkleri tercih edebilirsin. NYX Professipnal Makeup'ın Ultimate Edit far paletlerinden Warm Neutrals rengini tercih edebilirsin.

Gelin makyajında gözlerini ön plana çıkarmak için eyelinerını yarım uygulamanı öneriyoruz. Yarım eyeliner uygulaması gözlerini daha çekik ve belirgin gösterecek. Bunun için hem alt hem de üst kirpik dibinin ortasından başlayarak kirpiklerinin sonuna doğru ince bir eyeliner çek. Eyelinerını adım adım kalınlaştırarak göz makyajını tamamla.

Editörün önerisi: Eğer gelin göz makyajında takma kirpik kullanacaksan, kirpiklerinin diplerini siyah farla doldurarak takma kirpiğinin daha doğal görünmesini sağlayabilirsin

Klasik eyeliner stili 

Klasik eyeliner stili

Klasik eyeliner trendini sevmeyen yoktur. Peki bunu düğün makyajına taşımaya ne dersin? Gözlerine aydınlık tonlarda krem far uyguladıktan sonra kedi gözü stilindeki eyelinerını uygula. Bu göz makyajı sayesinde gözlerin olduğundan daha belirgin olacaktır. Pratik bir şekilde uygulanan, gece boyunca asla akmayan ve dağılmayan, simsiyah bitişli bir eyeliner arıyorsan, gelin makyajında NYX Professional Makeup Epic Ink Liner'ı tercih edebilirsin.

Özellikle küçük gözlere sahip olanlar düğün makyajında kuyruklu eyeliner tercih etmeliler. Eğer kır düğünü yapacaksan bu makyajını fresh ten görünümü ve parlak dudaklarınla birleştirmeni tavsiye ediyoruz.

Bronz ten makyajı

Bronz ten makyajı

Bronz ten makyajın ve beyaz gelinliğin birbirine çok yakışacaktır. Bronz ten makyajı için bronzerından ve kontür tekniğinden yardım alabilirsin. Elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak için kontür yapmanı öneriyoruz. Daha sonra elmacık kemiklerine bronzer uygulayarak yaz bronzluğunu elde edebilirsin. makyaj trendleri arasında yer alan bronz görünüm, seni gecenin kraliçesi yapacaktır.

Editörün önerisi: Düğün makyakında yüzündeki bronz etkiyi vücuduna da taşımak istersen, L'Oréal Paris'in Bronze Please! bronzlaştırıcı pudrasını uygulayabilirsin. Bu bronzer hem yüze hem de vücuda uygulanabiliyor!

Doğal kaşlar

Doğal kaşlar

2019 yılında sadece düğün makyajında değil, günlük makyajda da doğal ve kalın görünen kaşlar çok popüler! Sen de bu özel gününde kaşlarını ince şekillendirmek yerine daha doğal ve kalın tercih etmelisin. Düğün günün yaklaşırken kaşlarını almayı bırakmalısın. Düğün gününde sadece kaşlarının aralarındaki boşlukları kaş pomadı ile doldurman yeterli olacaktır. Kaş maskarasıyla kaşlarını yukarı doğru sabitle, ve hazırsın!

Eğer düğün makyajında yüksek kalıcılığa sahip bir kaş pomadı arıyosan, Maybelline New York'un Tattoo Brow Pomade kaş pomadını deneyebilirsin. Dövme etkili bu kaş ürünü, kaşlarına doğal bir etki verecek ve gece boyunca da bir yere kıpırdamayacak.

Parlak dudaklar

Parlak dudaklar

Uzun zamandır popüler olan mat dudak makyajı yerini parlak görünüme bıraktı. Sen de düğün gününde daha enerjik ve canlı görünmek istiyorsan rujunun üzerine lip gloss uygulamanı tavsiye ediyoruz. Hayatının en güzel günlerinden olan düğün gününde abartılı ruj renkleri yerine daha soft ve doğal tonlar tercih etmelisin. Hafif gelin makyajı modelleri 2019 yılında oldukça popüler. Böylece fresh ve sade bir imaj yakalamış olacaksın. L'Oréal Paris'in Plump & Shine dudak dolgunlaştırıcı rujları hem dudaklarına çok doğal ve parlak bir etki verecek, hem de daha dolgun görünmelerini sağlayacak.

Editörün önerisi: Düğün gününde dudak parlatıcını yanından ayırmamalısın. Özellikle yemek yedikten sonra rujunu tazelemen gerekebilir.

2019 yılında evleneceklere şimdiden mutluluklar diliyoruz. Ve tabii ki de gelin makyajı hakkında daha fazla bilgi için makyaj.com'u takipte kalmaya davet ediyoruz.  

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler