loader

Gelin makyajında kaçınılması gereken hatalar

Favoriye Ekle

Hayatının en özel gününe hazır mısın? Düğün gününde prensesler gibi görünmek istiyorsan sıkı bir hazırlık yapmanı öneriyoruz. En güzel gelin makyajını yapmak istiyorsan abartıdan uzak hafif makyaj modellerini seçmelisin. Gelin makyajı modellerinde karşımıza hep kusursuz fakat doğal görünümler karşımıza çıkıyor. Peki kusurusuz görünürken abartıdan nasıl uzak durabilirsin?

Şimdi senin için hazırladığımız dosyada, gelin makyajında en sık yapılan hataları açıklıyoruz. Sen de 'o' gün kusursuz ve ışıl ışıl görünmek istiyorsan bu yazıya mutlaka göz atmalısın.

Yanlış kapatıcı uygulaması

BRIDES Magazine (@brides) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (17 Eki 2016, 05:06 PDT)

Gelin makyajını, günlük makyajınla karıştırmamalısın. Fotoğraflarda güzel çıkmak ve gece boyu kusursuz görünmek için göz altı halkalarını en doğru kapatıcı uygulamasıyla kapatmalısın. Bunun için öncelikle gözlerinin altındaki morluklara turuncu renk eşitleyici kapatıcını uygula ve parmaklarınla dağıt. Bu adım sayesinde göz altı morluklarını nötrleyeceksin.

Göz altındaki koyu halkaları eşitledikten sonra üzerine kapatıcını uygulayabilirsin. Makyajının daha aydınlık görünmesi için göz altına ters üçgen şeklinde somon rengi kapatıcnı sür ve süngerle tampon hareketlerle dağıt. 

Editörün önerisi: Kapatıcını yayarken göz altını çekiştirerek değil tam tersi ürünü tampon hareketlerle uygulamalısın. 

Allığı yanlış yere uygulamak

Gelin makyajında kaçınılması gereken hatalar_1

En özel gününde palyoça gibi görünmek istemezsin, değil mi? Doğal gelin makyajı görünümü için allık uygulaman şart ama tabii sınırını bilmek şartıyla.

Allığını fırçaya aldıktan sonra güvenli bir uygulama için fazlasını fırçadan üflemelisin. Eğer allığın yetersiz görünürse üzerine tekrar allık sürmelisin. Sade gelin makyajı yapmak istiyorsan toprak tonları yerine pembe tonlarında allık kullanmanı öneriyoruz. Pembe allık seni düğününde daha enerjik ve dinamik gösterecek. 

 Allığını uygulamadan önce yüz şekline bak ve nasıl uygulaman gerektiğine karar ver. Yüz şekline göre allık rehberi için seni bu yazımıza alalım.

Göz makyajının akması

Gelin makyajında kaçınılması gereken hatalar_2

Gelin göz makyajı denilince aklımıza gün boyu kusursuz görünen büyülü gözler geliyor. Eğer sen de göz makyajının düğünün sonuna kadar etkileyici görünmesini istiyorsan göz makyajı hatalarından kaçınmalısın. 

Gecenin sonunda hala mükemmel görünen göz makyajı için mutlaka far bazı kullanmalısın. Göz çevrene uygulayacağın far bazı sayesinde göz kalemin, farın gece boyu gözünde akmadan duracaktır. Göz makyajının gece boyu kalıcı olması için toz far yerine likit veya krem farları kullanabilirsin. 

Editörün önerisi: Maskaranın akmaması için waterproof maskaraları tercih etmelisin.

 Cilt parlaması

Gelin makyajında kaçınılması gereken hatalar_3

Yağlı ciltlilerin gelin makyajı yaparken daha dikkatli olması gerekiyor. Yağlı cildine makyaj yaptıktan sonra kısa sürede parlamaya başlıyorsa gelin makyajı için erkenden önlem almak şart.

Gece boyu dans, eğlence ve sıcaklığın etkisiyle yağlı cildinde parlamalar olabilir, bu çok normal! Bu parlamaları önlemek için mutlaka matlaştırıcı makyaj bazı kullanmalısın. Ten makyajın bittikten sonra da T bölgeni sabitlemek ve parlamasını engellemek için transparan pudra uygulamayı unutma. En güzel gelin makyajı gece boyu kusursuz görünendir, bu nedenle makyajının akmaması için her türlü önlemi almalısın.

Gece boyunca yanına mutlaka matlaştırıcı mendil almalısın. İhtiyacın olduğunda cildindeki fazla yağı bu mendillere alıp, mat bir tene kavuşabilirsin.

Editörün önerisi: Eğer yağlı bir cildin varsa içinde ışıltılar olan fondötenler yerine mat bitişli fondötenleri kullanmalısın. Islak bitişli fondötenler makyajını hızlıca yağlandırabilir. 

İddialı ruj tercihi

Gelin makyajında kaçınılması gereken hatalar_4

Özel gününde özel bir makyaj yapmalısın dedik ama sınırını da bilmelisin. Beyaz gelinliğini giydiğin bu özel günde sade gelin makyajından uzaklaşmamalısın. Gelin makyajında kırmızı ruj genellikle abartılı bir görünüme neden olabiliyor. Kırmızı dudaklarınla göz önünde olmak yerine ten rengi veya uçuk pembe renklerini tercih etmelisin. Dudak renginin bir-iki ton koyusunu tercih ederek de başarılı bir seçim yapabilirsin.

Eğer illa ki kırmızı ruj sürmek istiyorsan göz makyajında sade bir makyaj yapmalısın. Göz makyajında ince bir eyeliner ve kırmızı ruj gelin makyajında daha dengeli bir görünüm yaratacak. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler