loader

Gelinlerin Yeni Gözdesi: Altın Folyo ile Düğün Makyajı!

Favoriye Ekle

Küçük bir çocukken düğün makyajını en ince detayına kadar düşünmüş olabilirsin. Ancak altın folyo ile düğün makyajı yapabileceğinin hiç aklına gelmediğinden neredeyse eminiz! Hadi, bu trendi yakından keşfet!

Eşsiz bir gelin olma fikri seni heyecanlandırıyorsa, aradığın güçlü stil dokunuşu altın folyo ile düğün makyajı olabilir! Altın folyo ile vücudunun farklı bölümlerine ve yüzüne küçük dokunuşlar yaparak ışıldayan bir görünüm elde edebilirsin. Yeni nesil bir gelin stili ortaya koyan altın folyo ile makyaj, bize kalırsa gelinliğin üzerine takı takma ihtiyacını dahi ortadan kaldırıyor. Peki, düğününde yüzündeki altın yansımalarla tam anlamıyla “göz kamaştırmaya” hazır mısın?

1. Altın Folyo Makyajı Nedir?

Altın Folyo Makyajı Nedir?

Altın folyo makyajı cilt üzerine altın folyo yapıştırılarak uygulanan bir makyaj stili. Son dönemlerin en dikkat çekici makyaj stillerinden olan altın folyo ile makyaj sayesinde, dekorasyonlarda sıklıkla kullanılan altın folyolara artık bambaşka bir gözle bakmak mümkün. Zira onlar, şimdilerde makyaj dünyasına yeni bir akım getirmekle meşgul. Parıltılı bir görünüm oluşturmak için tercih edilen altın folyo, kendisine özellikle gelin ve parti makyajı uygulamalarında yer buluyor. 

2. Altın Folyo Nereye Uygulanır?

Altın Folyo Nereye Uygulanır?

2.1. Elmacık Kemiklerine

Elmacık kemiklerinin en çıkıntılı noktasına altın folyo uygulayabilirsin. Bununla birlikte göz makyajını da yine altın rengiyle destekleyebilirsin. 

Editörün Önerisi: Yves Saint Laurent Sequin Crush Göz Farı, altın rengi ve parıltılı yapısı sayesinde makyajınla göz alıcı bir uyum yakalayacak. 

2.2. Şakaklara

Şakaklarına altın folyoyla küçük dokunuşlar yaparak göz alıcı bir görünüm elde edebilirsin. Bu görünümü tamamlamak adına ise ışıltılı bir lip gloss tercih edebilirsin. 

Editörün Önerisi: Dudak makyajın için Lancôme L'Absolu Gloss Sheer Likit Ruj’u kullanabilirsin. İnci ışıltısına sahip olan bu ruj, altınla uyumunun beraberinde parlaklığına parlaklık katacak. 

2.3. Omuz ve Boyun Bölgesine

Altın folyoyla boyun bölgene ve omuzlarına da gold detaylar ekleyebilirsin. Dilersen bu görünümünü altın glitter makyajı ile devam ettirerek çok daha gösterişli bir gelin stili oluşturabilirsin. 

2.4. Tırnaklara

Tırnak uçlarına altın folyoyla parlak bir detay kazandırabilirsin. Nude veya beyaz tonlarında ojeyle birlikte kullanabileceğin altın folyo ile tırnaklarının görünümü, düğün konseptine fazlasıyla uygun olmanı sağlayacak.

3. Altın Folyo ile Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Altın Folyo ile Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

  • Makyaj bazı, fondöten, göz farı ve ruj gibi temel adımları tamamladıktan sonra yüzünde istediğin bölgelere altın folyo yapıştırabilirsin. 
  • Cildinin hafif nemli olması ve kremsi veya likit makyaj ürünleri kullanman altın folyonun sabitlenmesini kolaylaştırabilir. 
  • Altın folyoları cımbız gibi sivri uçlu bir materyal yardımıyla tam olarak istediğin noktalara yapıştırabilirsin. Ardından bir makyaj sabitleme spreyi kullanarak makyajının uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsin.
  • Altın folyo ile tırnaklarını süslemek istersen ojenin üzerine bir miktar folyo aldıktan sonra üzerinde kalan fazlalıkları bir fırça yardımıyla süpürebilirsin. Ardından şeffaf oje ile üzerinden geçerek işlemi bitirebilirsin.

4. Altın Folyo ile Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli?

Altın Folyo ile Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Altın folyo kullanımında son derece dikkatli olmalısın. Fazla kullanacağın folyo abartılı ve gereğinden fazla gösterişli bir görünüm elde etmene yol açabilir.
  • Altın folyo ile düğün ve gelin makyajı yaparken yüzünün geri kalanında dengeli ve duru bir görünüme sahip olman çok önemli. Bunun için makyajında kullanacağın diğer tüm malzemelerin doğal tonlarda ve hafif ışıltılı olmasına özen gösterebilirsin.

Editörün Önerisi: Altın folyo makyajı yaparken cildinin kusursuz görünmesi önemli. Armani Luminous Silk Işıltılı ve Doğal Bitişli Fondöten ile cilt kusurlarını gizleyip daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsin.


Altın folyo makyajı nasıl yapılır artık biliyorsun. Bu yaz ufukta düğün planları varsa altın folyo makyajı yaparak 2023 düğün trendlerinin öncülerinden biri olabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler