loader

Gençleşme taktikleri: Zamanı 5 adımda geri al

Favoriye Ekle

Zamanın yıpratıcılığından hepimiz etkileniyoruz. Genetik miras, şehir hayatı ve stres derken yüzümüzde yavaş yavaş çizgiler oluşmaya başlıyor. Peki zamanın yüzündeki izlerini hafifletmek ister miydin? Vereceğimiz taktiklerle sen de en az 5 yaş genç görünebilirsin!

Sıra sende

İşin sırrı; kendini olduğun gibi kabul edip ufak dokunuşlarla büyük değişiklikler yaratmakta!

1. Gençlik kat

İyi bir gençleşme kürünün ilk adımı, cilt bakımını düzenli yapmaktır. İster 25 ol ister 85, cilt bakımını ihmal etmemek hem kısa hem uzun vadede yaşlanma belirtileriyle savaşmanı kolaylaştıracaktır. Cilt tipine uygun ürünlerle cildini temizleyip nemlendirdikten sonra, en az 15 güneş koruma faktörü içeren bir primer kullan. Bu, ciltteki çizgilerin içini doldurarak anında gençleşmeni sağlayacaktır. Boyun ve kulaklarını da ihmal etme.

2. Dengele

Gençleşmek için ilk adımı attığına göre, artık hafif yapıda nemlendirici özellikli bir fondötenle devam etmeye hazırsın. Cilt tonunu dengeleyen ve ince çizgilerin görünümünü hafifleten, Işıltı veren fondötenleri tercih etmeni öneririz. Bu sayede daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaksın. Doğal bir görünüm için fırçayla uygulama yapabilirsin.

Sonuç: Taze, parlak bir cilt!

3. Kapat ve aydınlat

Eğer cilt kusurların veya koyu göz altı halkaların varsa ve kapatmaya ihtiyaç duyuyorsan, hafif yapılı ve ışığı yansıtan bir kapatıcı seç. Kapatıcıyı göz altlarına ve ihtiyaç duyduğun bölgeye basitçe sür ve yumuşak kıllı, küçük bir fırçayla nazikçe dağıt.

İpucu: Cilde parlaklık veren ürünler seçerken, dikkati kırışıklıklara ve diğer problemli bölgelere çekebilecek simli ürünlerden kaçın.

4. Renklendir

Gençleşmenin en iyi yöntemlerinden biri, aynı zamanda en hızlısı: Allık sürmek! Yaşımız ilerledikçe, aynı zamanda günlük hayatın yoğun temposuyla da birlikte, cildimiz rengini kaybetmeye başlar. Yanaklarına ve elmacık kemiklerine uygulayacağın allık da, buna çözüm getirmek için sırada. Krem ya da köpük formundaki allıklar en doğal görünümü elde etmek ve kolayca uygulama yapmak için ideal.

5. Kaldır

Ameliyat olmadan daha sıkı görünen bir yüze sahip olmak ister misin? Çok kolay! Eyeliner uygula. Gözlerinin dışına doğru, eyelinerı yukarıya doğru çekmeye başla ve boş kalan kısmı doldur. Bu, gözlerine daha diri bir görünüm kazandırarak ifadeni gençleştirir. Sıvı eyelinerlar gözlerdeki kırışıklara dolarak istenmeyen bir görüntü oluşturabilir. Bu yüzden jel ya da kalem formunda eyelinerlar tercih etmelisin. Kirpiklerini kıvırarak maskara uygulaman da, bakışlarının gençleşmesine yardımcı olur. Daha doğal ve yumuşak bir görünüm için; hem eyelinerda hem de maskarada kahverengini tercih et.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön