loader

Geri sayım başladı: Düğün gününden önce yapman gerekenler

Favoriye Ekle

Mekan ve gelinlik seçimi, düzenlemeler, makyaj ve saça karar vermek, davetli listesi... Bu liste uzayıp gider! Gelinler telaş yapmakta çok haklılar çünkü düğünleriyle ilgili uğraşmaları gereken bir sürü detay var. İşte bu telaş arasında unutmaman gereken, güzellk ve bakımla alakalı bazı detaylar daha var. Bu detaylar ise yazımızın devamında saklı!

-Düğün gününden 6 ay önce:

Cilt bakımı

Cilt bakımın yapılacaklar listende üst sıralarda bulunmalı. Yüzünü günde 2 kere temizlemek için hiçbir bahanen olamaz! Haftada iki kez de

peeling

yapmayı ihmal etmemelisin. Günlük makyajının altına da, güneşten korunmak için yüksek faktörlü bir krem uygulamayı sakın unutma!

-3 ay önce:

Kaşlar

Yüz hatlarını ve ifadeni tamamen değiştiren kaşlarını, düğün gününden önce istediğin forma sokabilmek için, 3 ay öncesinden bu işe başlayabilirsin. Bunun için ister bir profesyonelden yardım alabilir, istersen de evde kendin de yapabilirsin.

Provalar

Hem saçların hem de makyajın için seçim yaptıktan sonra mutlaka bir prova yapmalısın. Böylece eğer beğenmezsen değiştirmek için zamanın olur.

Beyaz dişler

En çok unutulan detaylardan biri de diş beyazlatmak. Düğününde bembeyaz, inci gibi dişlerle boy göstermek istiyorsan, bu detayı atlamamanı öneririz.

-Bir ay kala:

Pedikür

Biraz erken bir zaman gibi görünebilir ama eğer balayında yumuşacık topukların olsun istiyorsan,

ayaklarına bakım

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler