loader

Gigi Hadid'in Işıltılı ve Taze Kış Makyajı

Favoriye Ekle

Gigi Hadid’in ışıl ışıl ve taze görünen cildi hepimizi büyülüyor. Biz de soğuyan havalar için makyaj çantamızı güncellerken, Gigi Hadid’in ışıltılı ve taze kış makyajından ilham aldık!

Soğuyan havalarla birlikte cildimiz de o canlı ve taze görünümünü kaybetmeye başladı. Bu yüzden kış aylarında elimiz hep cildimizi daha nemli, ışıltılı ve taze gösterecek makyaj ürünlerine gidiyor. Bu yüzden makyaj çantamızın içindekileri güncellerken, Gigi Hadid’in harika bir makyajına denk geldik! Bizim de cildimiz nasıl böyle görünebilir diye düşünürken, en sevdiğimiz Maybelline ürünleriyle tıpkı Gigi Hadid gibi ışıltılı ve taze bir kış makyajının adımlarını sıraladık!

Nemlendirici ve ışıltı veren bir makyaj bazı

maybelline makyaj bazı

Cildin taze, sağlıklı, nemli ve ışıltılı görünmesi için en önemli adımlardan biri makyaj bazı. Fondöten uygulamadan önce cildini hem nemlendirecek hem de ışıltı verecek bir makyaj bazı uygulayarak bu görünümü elde edebilirsin. Biz bu etki için Maybelline’in Face Studio Primer’larından Nemlendirici ve Aydınlatıcı olanını karıştırarak kullanmayı çok seviyoruz. Bu iki bazla hem cildimizi nemlendirmiş oluyor, hem de aydınlık bir etki elde etmiş oluyoruz.

Cildi taze ve aydınlık gösteren fondöten

maybelline affinitone fondöten

Kış aylarında cildin kurumasıyla ton eşitsizliği de daha belirgin hale geliyor. Cilt soluklaşıyor ve tazeliğini kaybedebiliyor. Bunun için cildinin sağlıklı, taze ve doğal görünmesini sağlayacak bir fondöten tercih edebilirsin. Bize sorarsan Gigi Hadid’in bu büyüleyici güzelliğinin sırrı da taptaze görünen cildi.

Aydınlık, doğal ve sağlıklı görünen bir cilt elde etmek için bizim en sevdiğimiz fondöten Maybelline Affinitone fondöten. Bu fondötenin içerisindeki doğal renkli pigmentler, cildi kusursuz ve pürüzsüz bir hale getiriyor. Üstelik E vitamini içeren formülü, cildin nemli kalmasını sağlıyor. Kış mevsimi için en iyi fondöten seçeneklerinden biri!

Işıltılı ten makyajı

Cildinin tıpkı Gigi Hadid gibi ışıltılı ve taze görünmesini sağlamak için aydınlatıcı, bronzer ve allık uygulamaları en kritik noktalardan biri. Öncelikle yüzünü doğal bir şekilde boyutlandırmak ve ısıtmak için bronzer uygulaması yapmalısın. Maybelline City Bronzer'ın doğal tonu hem yüzü ısıtmak hem de boyutlandırmak için ideal. Sonrasında, yüzüne ışıltı vermek için de Maybelline Master Chrome Aydınlatıcılardan 100 Molten Gold rengi elmacık kemiklerine, kaş altlarına ve burun üzerine uygulayabilirsin. Son adımda, yanaklarına doğal bir sıcaklık vermek için de Maybelline Fit Me allıklardan pembe tonlu 30 Rose rengini uygulayabilirsin. Bu sayede yanakların kendiliğinden pembeleşmiş gibi görünecek.

Işıltılı göz makyajı

Gözlerde, Gigi Hadid’in ışıltılı ve çekici görünümünü elde etmek için en büyük yardımcılarımız krem farlar. Maybelline New York’un Color Tattoo krem farları hem yoğun pigmentliler hem de 24 saat kalıcılar. Uygulamaları da son derece kolay olduğu için neredeyse her makyajımızda elimiz bu farlara gidiyor. İlk önce bir baz elde etmek için tüm göz kapağına, gözün katlanma bölgesinin hafifçe üstüne çıkacak şekilde, koyu bej tonlu 240 Dusk Doll rengini uyguluyoruz. Bu ton aynı zamanda gözlerin daha boyutlu görünmesini sağlıyor.

Gelelim göz makyajında biraz ışıltı elde etmeye: Bunun için iki farklı tonu birlikte uyguluyoruz. İlk olarak katlanma bölgesine ve dış köşelere sıcak şeftali tonlu metalik bir renk olan 150 Socialite rengini uyguluyoruz. Altın dokunuşu elde etmek için de 200 Golden Girl rengini sadece göz kapaklarının ortasına uyguluyoruz. Bu farların hepsini parmaklarınla da kolayca uygulayabilirsin.

Kirpiklerine hacim ver

maybelline lash sensational maskara

Bu ışıltılı makyajın son adımı, kirpikleri belirginleştirmek. İlk olarak kirpik dibine Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemlerinden 911 Smooth Walnut rengini hafifçe uyguluyoruz. Bu renk kirpiklerin çok daha belirgin görünmelerini sağlayacak. Sonrasında da kirpiklerini tek tek ayıracak, yelpaze gibi görünmelerini ve hacimlenmelerini sağlayacak Maybelline Lash Sensational maskara’yı uygulayabilirsin.

Nude ruj ile tamamla

maybelline made for all mauve for me

Bu ışıltılı ve taze kış makyajını tamamlamak için, Gigi Hadid’in ruju da çok başarılı bir seçim. Satin bitişli, dudakları nemli gösteren nude tonlu bir ruja ihtiyacın var. Maybelline Color Sensational rujlardan Made For All Mauve For Me rengi, tüm cilt tonlarına yakışacak bir nude renk. Yaptığın ışıltılı makyaja bu renk çok yakışacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler