loader

Gigi Hadid'ten öğrendiğimiz 7 makyaj stili

Favoriye Ekle

İşte favori modelimiz! Uzun sarı saçlarına, enerjisine ve diğer modellerden farklı tarzına hayran kaldığımız (ve hadi itiraf edelim) biraz da kendimize yakın gördüğümüz için sevdiğimiz; son dönemlerin en çok konuşulan modeli ve üstelik Maybelline New York'un da marka yüzü Gigi! British Fashion Awards tarafından da senenin modeli seçildiğini belirtmekte fayda var. Her giydiğini ve her yaptığını yakından takip ediyoruz, üstelik söz konusu makyaj olduğunda ondan öğrenecek çok şeyimiz olduğunu da biliyoruz! 

Çift eyeliner

Gigi Hadid'ten öğrendiğimiz 7 makyaj stili_1

Klasik siyah eyelinerına farklı bir dokunuş katmak istediğin zamanlarda Gigi'nin bu makyajını hatırla! Siyah kuyruklu eyelinerını, beyaz eyelinerı ile çerçeveleyen Gigi bu sayede hem yenilikçi hem de parlak bakışlar elde etmiş. Sen de aynı görünüm için nude tonlarda ışıltılı göz kaleminle siyah eyelinerını vurgulayabilirsin. Makyajını tamamalamak için cömertçe siyah maskara uygulamayı da unutma! 

Kahverengi dudaklar

Gigi Hadid'ten öğrendiğimiz 7 makyaj stili_2

Bu makyaj stili ile bizi doksanlı yıllara sürükleyen Gigi, kahverengi rujunu doğal bıraktığı ten makyajıyla tamamlamış. Göz makyajını da yine oldukça hafif tutarak odağın kahverengi dudakları olmasını sağlamış! Denemek için sabırsızlanıyoruz! 

Sen de mi? Öyleyse, Maybelline New York Color Sensational 988 Brown Sugar rengini denemelisin. 

Mor dudaklar

Gigi Hadid'ten öğrendiğimiz 7 makyaj stili_3

İddialı bir dudak makyajına cesaretin var mı? Baksana, Gigi böyle cüretkar bir dudak makyajını ne kadar da zarif taşıyor! En kusursuz uygulamalar için ten makyajının olabildiğince iyi uygulandığından emin ol. İddialı dudak makyajın için renk seçerken Maybelline New York Loaded Bolds serisinden Berry Bossy rengine bir göz atmanı öneriyoruz. 

Grafik eyeliner + buğulu bakışlar

Gigi Hadid'ten öğrendiğimiz 7 makyaj stili_4

Buğulu bakışlarını nude dudakları ve bronz teniyle kombinlediğinde; Gigi, görenleri makyajıyla büyülemeyi başarıyor. Makyaja bir de grafik dokunuşlar eklenince ortaya hem yenilikçi hem de gösterişli sonuçlar çıkıyor. Aynı görünümü yakalamak için göz kaleminle gözlerini çerçevele ve göz kapaklarının katlanma bölgesine de yine siyah eyelinerını çek! 

Mavi bakışlar

Gigi Hadid'ten öğrendiğimiz 7 makyaj stili_5

Mavi ve göz farı kelimeleri yanyana geldiğinde koşar adım uzaklaşanları da şöyle alalım! Gigi Hadid mavi bir göz farını nasıl başarı ile taşıyacağına dair ipuçları veriyor. Son moda ve dinamik bir göz makyajı için mavi göz farına sen de bir şans ver! 

Ombre dudaklar

Gigi Hadid'ten öğrendiğimiz 7 makyaj stili_6

İddialı makyaj stillerine mesafeli yaklaşsak da, Gigi bizi yüreklendirmeyi başarıyor. Gigi'de gördüğün koyu ombre dudakları elde etmek için komplike adımlara da gerek yok! Koyu rujunu uyguladıktan sonra dudaklarının ortasını beyaz göz kaleminle aydınlatmak bu görünümü yakalamak için yeterli olacak. 

Veee... Strobing! 

Gigi Hadid'ten öğrendiğimiz 7 makyaj stili_7

Strobing tekniğini belki Gigi bulmadı ama bu makyaj uygulaması güzel modelle birlikte anılır oldu! Yüzünün yüksekte kalan kısımlarını aydınlatarak, yüz hatlarını belirginleştirdiğin strobing uygulaması Gigi'den aldığımız ilhamla bizim de favori makyaj tekniklerimizden biri oldu. Görünümü elde etmek için Maybelline New York Master Strobing Liquid Aydınlatıcıyı kullanabilirsin. Strobing kraliçesi Gigi'ye ne kadar teşekkür etsek az! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler