loader

Glitter makyaj trendi her yerde! Peki nasıl uygulamalıyız?

Favoriye Ekle
Glitter trendini hemen hemen her yerde görüyoruz. Tırnaklarda, kıyafetlerde, aksesuarlarda gördüğümüz bu trend şimdi de makyaja sıçradı. Zaten uzun süredir popüler olan strobing tekniğinden sonra iyice alıştığımız ışıltılı ten görünümü bizi bu trende daha da yaklaştırdı. Sen de parlak yansımaları makyajında profesyonelce kullanmak istiyorsan okumaya devam et!

Aydınlık gözler

Özellikle küçük göze sahip olanları buraya alalım! Gözlerini olduğundan daha büyük ve aydınlık gösterecek bu tekniği, yaz mevsiminde sık sık kullanmanı tavsiye ediyoruz. Gözlerine pastel sarı, pembe veya mavi gibi yazı anımsatan renkleri uygula. Sadece göz kapağına uyguladığın farı karıştırma fırçası ile iyice dağıtarak doğal bir görünüm ver. Daha sonra ışıltılı farını, ince uçlu bir far fırçası ile göz pınarına veya kuyruğuna hafifçe uygula. Işıltılı farını istersen hafifçe alt kirpik dibine de uygulayabilirsin. Bu görünümü bol maskara ile tamamlamayı unutmamalısın.

Işıltılı elmacık kemikleri

Yüz hatlarını vurgulayan ve daha parlak bir ten görünümü veren strobing tekniğini çok seviyoruz! Yaz aylarında favorimiz olacak bu teknik için ıslak bitişli fondötenler kullanmanı tavsiye ediyoruz. Eğer yağlı bir cildin varsa transparan pudra ile fondötenini sabitleyebilirsin. Fondötenini uyguladıktan sonra yelpaze uçlu makyaj fırçası ile aydınlatıcını elmacık kemiklerinin üzerine yatay bir şekilde uygula. Kaşlarına doğru C şeklinde uyguladığın aydınlatıcı sayesinde bu yazın yıldızı sen olabilirsin.

Parlak dudaklar

Işıltılı makyaj uygulamasına yeni başlıyorsan, bu trendi öncelikle dudaklarında deneyebilirsin. Hem pratik hem de oldukça etkileyici dudak görünümü için favori rengini uyguladıktan sonra üzerine şeffaf dudak parlatıcısı sürebilirsin. Bu yazın favori ürünlerinden olan dudak kokteylleri ile dudaklarında parlak ve fresh bir görünüm yakalaman da mümkün! Daha yoğun bir renk istiyorsan, dudak kokteylini üst üste sürebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön