loader

Glitter Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

2017 makyaj trendleri arasında en dikkatimizi çeken makyaj stili tabii ki Glitter Makyaj oldu. Son yıllarda hayatımıza giren glitter trendi, sadece makyajla sınırlı kalmadı. Işıltılı çanta, ayakkabı, t-shirt hatta pantolonlar bile vitrinlerde yerlerini aldı. Yani artık glitter trendinden kaçış yok! Özel günlerde yaptığın makyajla herkesin dikkatini çekmek, kendi stilini makyajına yansıtmak istiyorsan glitter makyajı en doğru şekilde öğrenmeni tavsiye ediyoruz. Yanlış veya fazla uygulandığında abartılı görünebilen bu trendi makyaj.com'dan en pratik haliyle öğrenebilirsin!

Evet, gördüğün gibi glitter makyaj düşündüğün kadar zor değilmiş, değil mi? Doğru adımlarla glitter göz makyajını kolaylıkla elde edebilirsin. Glitter makyajı yaparken dikkat etmen gereken en önemli detay: Denge. Makyajında dengeyi yakaladıktan sonra ışıl ışıl makyajının keyfini bütün akşam sürebilirsin. Glitter makyajı nasıl uygulayacağını ve hangi ürünleri kullanman gerektiğini açıklıyoruz. 

Göz makyajında baz oluştur

Glitter Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Glitter makyajını yaparken öncelikle gözlerden başlamalısın. Gözlerinin altına düşen sim taneleri, ten makyajının kusursuz görünmesine engel olabilir. Göz makyajında önce yoğun pigmentli farını sürerek başlayabilirsin. Bunun için bizim tercihimiz kesinlikle Urban Decay Full Spectrum Pallette'den yana. Göz kapağımızda hiç bozulmadan saatlerce kalabilen bu farlar, hem günlük hem de gece makyajında bizim gizli kahramanımız! 2017 makyaj trendleri arasında yer alan renkli göz makyajı için mutlaka Urban Decay Full Spectrum Pallette edinmelisin. 

Far paletindeki mor rengi göz kapağına sür ve iyice dağıt. Böylece glitter makyajına zemin oluşturmuş olacaksın. 

Editörün önerisi: Glitter göz makyajı için bizim tercihimiz mor renginden yana oldu. Sen de sezon trendleri arasında yer alan mor, mavi, sarı veya pembe gibi canlı renklerden birini seçip bu makyajı yapabilirsin. 

Glitter zamanı

Glitter Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Glitter görünüm için öncelikle glitter bazını uygulamalısın. Bunun için NYX Professional Make Up Glitter Primerını göz kapağının tamamına uygula. Bu ürün sayesinde glitter farın göz kapağına iyice sabitlenecek ve gün boyu yerinden kıpırdamayacaktır. 

Primerı uyguladıktan sonra sıra makyajın en keyifli kısmına geldi! NYX Professional Make Up Face&Body Glitter serisinden Violet rengini göz kapağına uygula. Glitterı ister parmağınla, istersen de far fırçasıyla uygulayabilirsin. Glitterını uygularken kuyruklu bir görünüm oluşturabilirsin. Böylece göz makyajın çok daha iddialı ve havalı görünecektir. 

Glitter uyguladıktan sonra far fırçasıyla dağıtma veya şekillendirme imkanı çok olmuyor. Bu nedenle glitter uygularken dikkatli davranmalısın. Glitter sürerken, alttaki mor far senin rehberin olacaktır. Mor farının üzerine glitterleri yerleştirirsen fazla uygulamadan kaçınmış olacaksın. 

Hacimli kirpikler

Deniz Özübek (@emeyzingblog)`in paylaştığı bir gönderi (20 Nis 2017, 09:47 PDT)

Glitter makyajının en önemli tamamlayıcısı hacimli kirpiklerdir. Hacimli kirpikler için illa takma kirpik kullanmana gerek yok. Maybelline Lash Sensational Intense Black sayesinde takma kirpik kadar hacimli ve uzun kirpikler elde edebilirsin. Kirpiklerini önce kıvır. Daha sonra zig-zag hareketlerle dipten uca maskaranı uygula. Maskaranın kurumasını beklemeden ikinci katı sürmelisin. Alt kirpiklerine de maskara uygulayarak göz makyajında bütünlük yakalayabilirsin. 

Nude ruj 

Deniz Özübek (@emeyzingblog)'in paylaştığı bir gönderi (14 May 2017, 23:23 PDT)

Glitter makyajını ön plana çıkarmak için dudaklarında nude ruju tercih etmelisin. Unutma, makyajının tek bir yıldızı olmalıdır. Dudaklarında da iddialı bir görünüm yakaladığında abartılı görünebilirsin. Nude ruj hem göz makyajının dikkat çekmesine yardımcı olacak, hem de dudaklarının dolgun görünmesini sağlayacaktır. Nude ruj denilince bizim aklımıza ilk olarak L'Oréal Paris Color Riche Matte Addiction serisinden 103 numara geliyor. Yapısı ve rengiyle bizi kalbimizden vuran bu ruju mutlaka denemeni öneriyoruz.  Rujunu dikkatli bir şekilde sür ve ta taaam.... Hazırsın!

Glitter makyaj yapmak sandığın gibi imkansız değilmiş, değil mi? Bu makyajınla düğün, nişan davetlerine, doğumgünü partilerine veya özel gecelere rahatlıkla katılabilirsin.

Glitter makyajı yaptığında #makyajselfiem etiketiyle bizimle paylaşmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön