loader

Glitter Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Glitter makyajı nasıl yapılır? Adım adım anlatıyoruz!

Makyaj trendleri arasında en dikkatimizi çeken makyaj stili tabii ki Glitter Makyaj oldu. Son yıllarda hayatımıza giren glitter trendi, sadece makyajla sınırlı kalmadı. Işıltılı çanta, ayakkabı, t-shirt hatta pantolonlar bile vitrinlerde yerlerini aldı. Yani artık glitter trendinden kaçış yok! Özel günlerde yaptığın makyajla herkesin dikkatini çekmek, kendi stilini makyajına yansıtmak istiyorsan glitter makyajı en doğru şekilde öğrenmeni tavsiye ediyoruz.

Glitter Makyaj Nedir?

Glitter Makyaj Nedir?

Glitter makyaj simlerle yapılan makyaja denir. Simlerle yapılan göz, ten ve dudak makyajı özellikle festival, konser ve doğumgünü gibi etkinliklerde tercih ediliyor.

Glitter makyaj ipucu: Glitter makyajı yaparken dikkat etmen gereken en önemli detay: Denge. Makyajında dengeyi yakaladıktan sonra ışıl ışıl makyajının keyfini bütün akşam sürebilirsin. Glitter makyajı nasıl uygulayacağını ve hangi ürünleri kullanman gerektiğini açıklıyoruz. 

Glitter Makyaj Nasıl Yapılır?

glitter makyaj nasıl yapılır?

Glitter makyaj yapımı aslında zor görünse de bizce çok kolay! Glitterli makyajın en güzel yanı hata yapma şansının neredeyse hiç olmaması. Glitter yoğunluğunu kendi zevkine ve gideceğin yere göre ayarlayabilirsin. Makyajındaki simleri istediğin zaman arttırabilirsin.

Glitter makyajı yapmak için önce baz oluştur. Göz makyajında krem veya ıslak yapılı bir farı baz olarak kullanabilirsin. Ten makyajındaysa fondöten veya makyaj bazı kullanarak glitterleri makyajına sabitleyebilirsin. Glitterli makyaj malzemeleri genellikle göz makyajında tercih ediliyor. Glitter göz makyajı çiçin glitter farını, far fırçasıyla göz pınarına ve kirpik diplerine uygula. Gliterli farını dağıtmanı önermiyoruz.

Glitterli ten makyajında ise yüz simlerini elmacık kemiklerine sürebilirsin. Fan fırçası veya aydınlatıcı fırçası kullanarak glitterli makyaj malzemeni cildine uygula.

Baz Uygulaması: Glitter zamanı

Glitter Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Glitter görünüm için öncelikle glitter bazını uygulamalısın. Bunun için NYX Professional Make Up Glitter Primerını göz kapağının tamamına uygula. Bu ürün sayesinde glitter farın göz kapağına iyice sabitlenecek ve gün boyu yerinden kıpırdamayacaktır. 

Glitter Göz Makyajı

Glitter Göz Makyajı

Primerı uyguladıktan sonra sıra makyajın en keyifli kısmına geldi! NYX Professional Makeup Face&Body Glitter serisinden Violet rengini göz kapağına uygula. Glitterı ister parmağınla, istersen de far fırçasıyla uygulayabilirsin. Glitterını uygularken kuyruklu bir görünüm oluşturabilirsin. Böylece göz makyajın çok daha iddialı ve havalı görünecektir. 

Glitter uyguladıktan sonra far fırçasıyla dağıtma veya şekillendirme imkanı çok olmuyor. Bu nedenle glitter uygularken dikkatli davranmalısın. Glitter sürerken, alttaki mor far senin rehberin olacaktır. Mor farının üzerine glitterleri yerleştirirsen fazla uygulamadan kaçınmış olacaksın. 

Göz Makyajında Baz Oluştur

Glitter makyajını yaparken öncelikle gözlerden başlamalısın. Gözlerinin altına düşen sim taneleri, ten makyajının kusursuz görünmesine engel olabilir. Göz makyajında önce yoğun pigmentli farını sürerek başlayabilirsin. Bunun için bizim tercihimiz kesinlikle Maybelline Nudes of New York far paletinden yana. Göz kapağımızda hiç bozulmadan saatlerce kalabilen bu farlar, hem günlük hem de gece makyajında bizim gizli kahramanımız! Yılın makyaj trendleri arasında yer alan nude göz makyajı için mutlaka Nudes of New York far paleti edinmelisin. 

Far paletindeki şampanya veya kiremit rengi göz kapağına sür ve iyice dağıt. Böylece glitter makyajına zemin oluşturmuş olacaksın. 

Editörün önerisi: Glitter göz makyajı için bizim tercihimiz ışıltılı altın renginden yana oldu. Sen de sezon trendleri arasında yer alan metalik tonlar ve somon rengi gibi ışıltılı renklerden birini seçip bu makyajı yapabilirsin. 

Glitter Far Nasıl Kullanılır?

Glitter Far Nasıl Kullanılır?

Glitterı farı nemli far uygulama fırçasıyla sürmelisin. Eğer büyük glitterli far kullanıyorsan parmaklarınla uygulama yapabilirsin. Glitter göz farının iyice yapışması ve gün boyu düşmeden durması için makyajı bazı adımını atlamamalısın. Eğer makyaj bazı kullanmıyorsan krem farlarla glitter farın uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsin.

Glitter makyaj için farını uyguladıktan sonra, göz altına düşen farları temizleyerek daha pürüzsüz ten makyajı yapabilirsin.

Hacimli Kirpikler

Hacimli Kirpikler

Glitter makyajını yaparken öncelikle gözlerden başlamalısın. Gözlerinin altına düşen sim taneleri, ten makyajının kusursuz görünmesine engel olabilir. Gözlerde glitter gibi iddialı bir ışıltı kullandığında, kirpiklerinin de aynı iddiayı taşıması için yoğun hacim etkili bir maskara ile desteklemelisin. Biz devasa hacim ve kıvrık kirpikler için Maybelline Curl Bounce Maskara'yı çok seviyoruz. Kirpik kıvırıcıya ihtiyaç bırakmadan kirpikleri harika bir şekilde kavrıyor, kıvırıyor ve yoğun hacim veriyor.

Nude ruj 

nude ruj

Glitter makyajını ön plana çıkarmak için dudaklarında nude ruju tercih etmelisin. Unutma, makyajının tek bir yıldızı olmalıdır. Dudaklarında da iddialı bir görünüm yakaladığında abartılı görünebilirsin. Nude bir lip gloss hem göz makyajının dikkat çekmesine yardımcı olacak, hem de dudaklarının dolgun görünmesini sağlayacaktır. Nude lip gloss denilince bizim aklımıza ilk olarak Maybelline Lifter Gloss Dudak Parlatıcı'lar geliyor. Nude tonlarda, hafif ışıltılı ve yapışkan his bırakmayan bu lip glosslar, hyaluronik asit içeren formülleri sayesinde dudakların daha kalkık ve dolgun görünmesini sağlıyor.

Glitter Nasıl Kullanılır?

Glitter Nasıl Kullanılır?

'Glitter ne demek?' sorusunun cevabını öğrendin, peki ya glitter nasıl kullanılır? Glitter makyaj malzemesi genelde göz makyajında kullanılıyor. Fakat sen allık, aydınlatıcı hatta ruj olarak da glitter makyaj yapabilirsin. Glitterli makyajı baz veya fondötenle cildine yapıştırarak istediğin gibi şekillendirebilirsin. Farklı glitter renklerini birleştirerek rengarenk simli makyaj modellerine imza at!

Glitter makyaj yapmak sandığın gibi imkansız değilmiş, değil mi? Bu makyajınla düğün, nişan davetlerine, doğumgünü partilerine veya özel gecelere rahatlıkla katılabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler