loader

Göğüsleri kontürleme tekniğiyle büyük göstermek mümkün

Favoriye Ekle

Göğüslerinin küçüklüğünden mi şikayet ediyorsun? Özel gecelerde dekolteli kıyafetlerin içinde daha dolgun görünen göğüslere sahip olabilirsin. Hayır, estetik operasyondan bahsetmiyoruz. Makyaj sayesinde göğüslerini daha dolgun göstermen mümkün. Kontür tekniği göğüslerinin daha büyük ve çekici görünmesine yardımcı oluyor. Yaklaşan mezuniyet, düğün veya özel bir davet varsa bu tekniği mutlaka denemelisin. 

Kontür tekniği nasıl yapılır?

 

Göğüsleri kontürleme tekniğiyle büyük göstermek mümkün_1

Göğüslerini dolgun göstermek için öncelikle köprücük kemiklerini ön plana çıkarmalısın. Bu işlemi yaparken tıpkı elmacık kemiklerine uyguladığın gibi, kemiğinin tam altına ve üzerine koyu renkli fondötenini sür. Kemiğinin tam üzerine de aydınlatıcını uygula ve iyice dağıt. İki kemiğinin arasına da koyu renkli fondötenini sürerek bütünlük sağlayabilirsin. 

İpucu: Vücut kontürü yaparken krem yapıdaki kontür malzemelerini kullanmanı öneriyoruz. Pudra formdaki ürünler gün boyu kalıcı olmayabilir. Bunun için stick veya fondöten tarzı kontür ürünlerini kullanmalısın.

Göğüsleri kontürleme tekniğiyle büyük göstermek mümkün_2

Şimdi işin zor kısmına geldik. Göğüslerini kontürlemek için öncelikle makyaj fırçasıyla koyu renkli fondötenini göğüslerinin üzerine yarım ay şeklinde uygula. Daha sonra bu çizginin altına aydınlatıcını sür. Göğüslerinin arasına da aydınlatıcıyla ters üçgen çiz. Son olarak omuzlarını biraz geniş göstermek için omuz çizgine doğru aydınlatıcı uygulayabilirsin.

İpucu: Aydınlatıcı renginin şampanya rengi olmasını tavsiye ediyoruz.

Göğüsleri kontürleme tekniğiyle büyük göstermek mümkün_3

İşin en keyifli kısmına geldik. Yumuşak uçlu makyaj fırçasıyla vücudundaki bütün kontür ürünlerini dağıt. Fondötenin katı bir yapısı varsa yuvarlak hareketlerle dağıtarak fırça izini ortadan kaldırabilirsin. Son olarak makyaj sabitleme spreyini de bolca sık ve hazırsın!

Gördüğün gibi dolgun görünen göğüslere sahip olmak için illa bıçak altına yatmana gerek yok. Kontür tekniği sayesinde sadece yüze değil, göğüslerini hatta dizlerini bile şekillendirebilirsin. Evde bu işlemleri deneyerek pratik kazanmanı öneriyoruz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler