Gökçe Yıldırım ile Uygun Fiyatlı Ürünlerle Sevgililer Günü Makyajı

Favoriye Ekle
Gökçe Yıldırım ile Uygun Fiyatlı Ürünlerle Sevgililer Günü Makyajı

Evet, uzun süredir beklediğimiz Sevgililer Günü geldi çattı! Panik yapmaya gerek yok, kusursuz görüneceğine eminim.

14 Şubat için iki ayrı makyaj görünümü hazırlayarak 'Nasıl makyaj yapsam' derdinden seni kurtarıyorum. Akşam yemeği ve gece makyajı olmak üzere iki ayrı görünümde de kusursuz romantikliğin tadını çıkarabilirsin. Bugün Sevgililer Günü ve makyajında istediğin kadar pembe tonunu kullanmak serbest. Pembe tonlarının en romantik görünümlerini harmayanlarak iddialı ve göz alıcı makyajlar hazırlamaya çalıştım. Sen de bu makyaj stilinden ilham alarak sevgilini etkileyebilir ve gün boyu romantik bakışları üzerinde toplayabilirsin.

Akşam yemeği makyajı

Ten makyajı: Yorgun görünümünü gizle

Sevgililer Günü için günün ilk planı genellikle akşam yemeği oluyor. Akşam yemeğine giderken canlı, aydınlık ve tabii ki romantik bir görünüm yakalamalısın. 

Romantik makyajıma öncelikle koyu göz altı halkalarımdan kurtularak başlıyorum. Bunun için göz altı morluklarıma Maybelline New York Master Camo Renk Eşitleyici Kalemlerden Apricot rengini sürüyorum. Göz altı morluklarımın rengini eşitleyen bu kalem sayesinde yorgun görünümüm anında siliniyor. Renk eşitleyicimin üzerine Maybelline New York Master Conceal kapatıcı uygulayarak göz altımın daha pürüzsüz olmasını sağlıyorum. Oldukça yoğun kapatıcılığı olan bu ürün göz altımdaki koyuluğu dengelememe yardımcı oalcak. 

Göz altımdaki ürünleri hafifçe yaydıktan sonra fondötenimi de uyguluyorum. Özel gecelerde her zaman uzun süre kapatıcılığı olan fondötenleri tercih etmelisin. Benim Sevgililer Günü makyajım için tercihim Maybelline New York Superstay Fondöten oluyor. Fondöteni makyaj fırçasıyla ince bir şekilde uygluyorum. Yoğun kapatıcılığı olan bu fondöteni ince bir tabaka olarak uygulaman yeterli olacak. 

Fondöteni uyguladıktan sonra göz altıma tekrar geri dönerek  Maybelline New York Master Conceal uyguluyorum. İlk olarak koyu rengini daha sonra da açık rengini sürerek cildimde daha aydınlık ve canlı bir görünüm yakalıyorum. Makyajımın gün boyu parlamaması ve ilk anki gibi kusursuz görünmesi için T bölgeme Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless Pudra uyguluyorum.

Editörün önerisi: Burun kenarındaki kırmızılıkları da kapatıcı kullanarak gizleyebilirsin.

Kaş makyajı: Kaşlarını şekillendir

Kaşlar her zaman makyajın gizli kahramanlarından biri oluyor. Ben kaşlarımın aralarındaki boşlukları Maybelline New York Brow Precise Micro Eyebrow Pencil ile dolduruyorum. Kaş kaleminin arkasındaki tarakla kaşlarını tara ve boşluklarını belirle. Daha sonra kaşlarının aralarındaki boşlukları alttan yukarı doğru doldur. Son olarak kaşlarında bütünlük yakalamak için kaşlarını tekrar yukarı doğru tara.

Göz makyajı: Gözlerini ortaya çıkar

Göz makyajımda Sevgililer Günü için aydınlık ve enerjik bir görünümü tercih ediyorum. Bunun için ilk olarak göz kapağıma Maybelline New York Color Tattoo'nun Creme De Rose krem farını baz olarak uyguluyorum. Açık pembe tonlarındaki bu renk hem göz kapağımdaki rengi eşitliyor hem de makyajımın gün boyu bozulmadan kalmasına yardımcı oluyor. Krem farı göz kapaklarımdan kaşlarıma kadar iyice yaydıktan sonra ikinci adıma geçiyorum.

Maybelline New York'un en yeni far paletlerinden olan The City Kits Pink Edge Paletinin içindeki pembe tonları tam da Sevgililer Günü için imdadıma yetişiyor. Öncelikle paletin içindeki en açık rengi alarak krem farımı sabitliyorum. Böylece makyajımı ileriki aşamalarda daha rahat karıştırabileceğim. Daha sonra gözlerimin katlanma çizgisine mor alt tonlu pembe rengini uygulayarak gözlerimde dumanlı bir görünüm yaratıyorum. Göz makyajımın ortaya çıkması için paletin içindeki aydınlatıcıyı kaş altıma uyguluyorum ve iyice dağıtıyorum. 

Göz makyajımın biraz daha belirgin olması için aynı paletteki açık pembe rengini alıyorum ve tüm göz kapağıma uyguluyorum. Göz makyajımın son olarak maskarayla bitiriyorum: Maybelline New York Total Temptation Maskara kirpiklerimi tek tek ayırarak daha uzun ve hacimli görünmelerini sağlıyor. Böylece gözlerim daha belirgin ve iddialı görünüyor. 

Strobing ve allık zamanı: Romantik bir aydınlanma

Ten makyajımın ışıl ışıl görünmesi için elmacık kemiklerimi aydınlatmak istiyorum. 

Storobing makyajı için Maybelline New York Master Strobing Liquid Highlighter'ı makyaj fırçasıyla elmacık kemiklerimden başlayarak kaş kemiğime doğru dağıtıyorum.

Maybelline New York The City Kits paletindeki aydınlatıcıyı da burun ucuma ve dudak kenarlarıma uygulayarak aydınlık görünümümü destekliyorum.

Paletin içindeki pembe allığı da yanaklarıma uyguluyorum ve romantik görünümümü tamamlıyorum. Allığı uygularken gülümsemeyi unutmayın!

Dudak makyajı: Nude rujdan ilham al

Akşam yemeği makyajımda nude ruj tercih ederek daha romantik ve etkileyici bir görünüm yakalıyorum. Kremsi ve mat yapısı sayesinde favori rujlarımdan biri olan Maybelline New York Color Sensational The Creamy Mattes 930 Nude Embrace rengini sürüyorum ve 14 Şubat akşam yemeğine hazırım!

Gece görünümü: Göz makyajını yoğunlaştır

Akşam yemeğinde daha aydınlık ve romantik bir görünümü tercih ederken gece makyajında daha iddialı bir makyaj stili tercih ediyorum. 

Gözlerimde daha yoğun ve etkileyici bir görünüm için Maybelline New York Burgundy Bar far paletinin içindeki kızıl rengini alarak gözlerimin katlandığı kısımlara uygulayarak göz makyajımı daha iddialı bir hale getiriyorum. Paletin içindeki kahve tonunu, gözlerimin dış köşelerine sürüyorum ve iyice dağıtıyorum. Böylece göz makyajımı silmeden gece stiline geçiş yapabiliyorum.

Gece makyajının olmazsa olmazlarından biri bana göre eyeliner oluyor. Maybelline New York Sensational Liner ile kusursuz kedi gözü görünümüne ulaşmak çok kolay. Gözlerimi daha yukarıda ve çekik göstermek için yarım eyeliner stilini tercih ediyorum. 

Daha fazla strobing: Holografik aydınlatıcı kullan

Gece makyajı için aydınlatıcımın daha iddialı ve parlak görünmesini istiyorum. Bunun için Maybelline New York Master Holographic aydınlatıcıyı elmacık kemiklerimin üzerine uyguluyorum. Bu aydınlatıcı sayesinde Sevgililer Günü fotoğraflarında kusursuz çıkacaksın!

Dudaklarda çekici bir etki: Bordo rengine şans ver

Dudak makyajını gece görünümüne transfer ederken bordo ruj kullanabilirsin. Ben bugün için Maybelline New York Color Sensational Powder Matte 05 Cruel Ruby rengini kullanıyorum. Dudaklarda kremsi bir matlık yakalayan bu ruj serisini mutlaka denemelisin!

Benim Sevgililer Günü için hazırladığım iki görünüm bu şekilde! Sen de bu makyaj stillerinden ilham alarak 14 Şubat'ta kusursuz ve etkileyici görünebilirsin. Eğer makyajımı beğendiysen beğen butonuna basmayı ve Sevgililer Günü için yaptığın makyajını #makyajselfiem etiketiyle bizimle paylaşmayı unutma!

Bir sonraki videoda görüşmek üzere! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön