loader

Gotik Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Gotik makyaj trendlerine bakmayı çok seviyoruz. Simsiyah göz makyajı, porselen ten makyajı ve gotik dudaklar... Gotik tarz makyaj modelleri her dönem dikkat çekmeyi başarıyor. Özellikle konserlerde, festivallerde ve doğumgünü gibi organizasyonlarda tercih edilen gotik stilde makyajları beğeniyoruz. Peki nasıl gotik makyaj yapılır?

Gotik makyaj yaparken kullanacağın makyaj malzemelerini ve gotik makyaj adımlarını anlatıyoruz. Sen de rocker makyajına benzer gotik tarzda görünmek için bu makyaj adımlarını takip edebilirsin.

1. Porselen ten makyajı

Gotik makyaj

Gotik makyaj denilince aklımıza hemen pürüzsüz, adeta porseleni andıran ten makyajları geliyor. Porselen ten görünümü için cildinin pürüzsüz veya lekesiz olmasına hiç gerek yok. Doğru makyaj malzemeleriyle cildinin porselen gibi görünmesini sağlayabilirsin.

İlk olarak Maybelline Face Studio Prime Kızarıklık Karşıtı Makyaj Bazı'nı cildinin tamamına uygula. Cildinde renk eşitliği sağlayan ve kızarıkları gizleyen bu makyaj bazı sayesinde porselen görünüme bir adım daha yaklaşmış olacaksın. Sonrasında Maybelline New York Fit Me fondöteni fırça yardımıyla cildine uygula. Gotik makyajlar genellikle mat görünümlü oluyorlar. Sen de doğal mat bitiş için Fit Me fondöteni kullanmalısın. Ciltle mükemmel uyum sağlayan bu fondöten cildindeki kusurları gizliyor ve kadifemsi bitiş sağlıyor.

Son olarak porselen cilt görünümü için Maybelline New York Instant Anti-Age Eraser kapatıcıyı göz altlarına ve belirgin cilt kusurlarının üzerine sür. Sünger uçlu aplikatörü sayesinde kolay uygulama sağlayan bu kapatıcı, cildine kolayca yayılıyor ve doğal bir bitiş sağlıyor. Göz altını kurutmuyor, çizgilere dolmuyor ve en önemlisi uzun saatler kalıcılığı devam ediyor. Gotik makyaj için aradığımız ideal kapatıcı bu olsa gerek!

2. Adım: Gotik göz makyajı

gotik göz makyajı

Gotik makyajın kahramanı bize göre siyah göz makyajı! Gotik gözler, simsiyah bakışlar çok çekici görünüyorlar. Sen de gotik siyah göz makyajı için makyaj malzemelerini hazırla ve ayna karşısına geç.

İlk olarak NYX Professional Makeup Mystic Petals Shadow Palette renklerinden siyahı göz kapağının dış kısmına doğru yay. Yoğun renk veren bu siyah far, göz kapağını tek seferde örter ve mat bir bitiş sağlar. Yoğun ve simsiyah bir far arıyorsan NYX far paletine mutlaka bakmalısın. siyah farını temiz bir fırça yardımıyla gözlerinin dış köşelerine dağıt. Siyah göz makyajına biraz ışıltı katmak istersen far paletindeki ışıltılı koyu mor rengini göz kapağının tam ortasına uygula ve dağıt. Bu adım sayesinde gözlerind aha iri gözükecek.

Göz makyajına yoğun siyah etki kazandırmak için NYX Professional Slide On Eye Pencil Gun Metal rengini kirpik diplerine uygulayabilirsin. NYX göz kalemlerinin yüksek pigmentasyonu ve yumuşacık sürümüyle gotik makyaj yapmak çok keyifli olacak! Göz makyajının daha buğulu görünmesi için far fırçasıyla alt kirpik diplerindeki farı dışarı doğru dağıtabilirsin.

Editörün önerisi: Gotik göz makyajı için kirpiklerini ortaya çıkarmayı unutma. Siyah göz makyajın bittikten sonra NYX Professional Worth The Hype Volumizing Lengthening Maskarayı kirpiklerine uygula. 8 kata kadar kirpiklere hacim veren bu maskara sayesinde daha belirgin ve gür kirpiklerin olacak.

3. Adım: Bronz yanaklar

3. Adım: Bronz yanaklar

Gotik makyajlarda yüz hatları daha belirgin görünür. Biz bu kontürlü ve bronz görünüm için NYX Professional Makeup'ın 3 Steps to Sculpt kontür ve bronzer paleti tercih ediyoruz. Üç adımda yüzü şekillendiren, aydınlatan ve renklendiren palet sayesinde gotik yüz makyajının temellerini oluşturacaksın. Yüzüne kontür yaptıktan sonra paletteki bronzerı alıp yanaklarının üzerine uygulamayı unutma. Bronz ten makyajı özellikle siyah göz makyajıyla çok yakışıyor.

4. Adım: Siyah dudaklar

4. Adım: Siyah dudaklar

Siyah ruj sürmeden gotik makyajını tamamlamayı düşünmüyorsun, değil mi? Gotik görünüm için ikonik siyah ruju sürmelisin. Siyah ruj denilince akla ilk olarak Maybelline New York Color Sensational Lipstick Loaded Bold No: 888 Pitch Black rengi geliyor. Mat siyah ruj, yoğun renk pigmentiyle tek seferde simsiyah bir görünüm bırakıyor. Bal nektarı içeren bu siyah ruj, dudakları kurutmuyor ve çarpıcı bir bitiş sağlıyor.

Dilersen siyah rujunu tek başına porselen ten makyajıyla da kullanabilirsin. Günlük makyajında siyah ruj kullanmak için gözlerini sade tutmalı, bütün ilgiyi siyajh dudaklarında toplamalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler