Göz alıcı bakışlar: Daha dolgun kirpikler için 5 öneri

Göz alıcı bakışlar: Daha dolgun kirpikler için 5 öneri

Uzun kirpik görünümü, bakışlarımıza saniyeler içinde Audrey Hepburn etkisi katıyor. Eğer doğuştan uzun ve dolgun kirpiklerin yoksa, tavsiyelerimizi takip ederek, kısa sürede upuzun kirpik görünümüne kavuşabilirsin.

Uzun kirpik görünümü güzellik trendleri arasındaki yerini her zaman koruyacak. Ne kadar uzun ve dolgun, o kadar iyi. İşte bakışlarının etkisini arttırmak için yapman gerekenler!

5 adımla daha dolgun kirpik görünümü

1. Maskaranı seçerken özenli davranmalı, kirpiklerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalısın. Kısa kirpiklerin mi var? Uzatıcı bir maskara tercih et. İnce kirpiklerin mi var? Hacim veren bir maskaraya yönel.

2. Siyah, maskara deyince aklımıza gelen tek renk, üstelik herkesin daha dramatik bakışlara kavuşmasını sağlıyor. Ancak kahverengi maskaralar da açık tonluların yumuşak bir kirpik görünümü kazanmalarına yardımcı olacak.

3. Maskara uygulamasına önem ver. Maskara fırçanı yatay bir şekilde tutarak ilk katı uygula. Maskaranı zigzag hareketlerle uygulayarak topaklanmayı önle ve eyeliner efekti yarat. İlk katı uyguladıktan sonra bir 10 saniye kadar bekle. İkinci katı uygularken ise kirpiklerine uzunluk vermek odak noktamız olacak. Bunun için maskaranı dikey olarak tutarak, kirpik içlerine uygula. Topaklanmaları ise temiz bir makyaj fırçası ile düzelt.

4. Eğer daha dramatik bakışlar elde etmek istiyorsan, ilk katı uyguladıktan sonra, bir kulak çubuğunu bebek pudrasına batır. Pudrayı kulak çubuğu yardımıyla kirpiklerinin önüne ve arkasına uygula. Ardından ikinci kata geç. Böylece daha dolgun görünen kirpiklere bir adım daha yaklaşacaksın.

5. Makyajını temizle. Maskaranı uyurken temizlememek, kirpiklerinin kırılmaya çok daha müsait olmasına neden olacak.


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Loreal Paris Maskara Manga Mega Volume

Loreal Paris Maskara Manga Mega Volume

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Loreal Paris Maskara Manga Mega Volume

Loreal Paris Maskara Manga Mega Volume