loader

Göz alıcı dudak makyajı için 5 ipucu

Favoriye Ekle
Göz alıcı dudak makyajı için 5 ipucu

Dudak makyajımızı çoğu zaman es geçiyoruz ancak dudaklarımızın da her zaman kusursuz görünmesini istiyoruz! Sen de mi? Kulübe hoş geldin! Deneyimlerimizden yola çıkarak, göz alıcı dudak makyajı için bilmen gereken 5 pratik ipucunu bir araya getirdik!

Daha dolgun görünen dudaklar için neler yapabilirim?

null

Balm ya da parlatıcının verdiği ışıltı dudaklarını daha dolgun gösterirken, aydınlatıcın yardımıyla üst dudağın boyunca yapacağın küçük dokunuşlar da büyük dudaklar illüzyonu yaratır. Ayrıca bej ve nude pembe, dolgunluk için ideal renkledir. Buna ek olarak, parlatıcıyı dudaklarının ortasına uygulamak ışığı yansıtarak istediğin dolgunluğu sağlayacaktır.

Maybelline New York Master Strobing Liquid Aydınlatıcını dudak çukuruna uygulamayı deneyebilirsin. Maybelline New York Baby Lips Nemlendirici Dudak Parlatıcın ise dudaklarının daha dolgun gözükmesine yardımcı olacaktır.

Dudaklarımın daha canlı görünmesi için ne yapmalıyım?

null

Mat rujunu uyguladıktan sonra, aydınlatıcını dudaklarına sürmeyi dene. Zarif ve canlı dudaklarına merhaba diyebilirsin.

Ruju pürüzsüz bir biçimde uygulamanın tekniği nedir?

null

Ağzın kapalı şekilde hafifçe gülümseyerek dudaklarını ger ve büzmekten kaçın. Dudaklarının pürüzsüz görünmesi için dudaklarını dudak balmınla nemlendirmeyi de unutma. 

Dudaklarımı makyaja nasıl hazırlayabilirim?

null

Haftada bir gün dudaklarına esmer şeker-limon suyu karışımıyla ya da diş fırçasıyla peeling yaparak da daha canlı ve dolgun dudaklara kavuşabilirsin. Dudaklarını ölü deriden arındırdıktan sonra pürüzsüz bir baz için dudak balmını uygula ve işte dudak makyajına hazırsın! 

Rujumu saç rengime uygun olarak seçebilir miyim?

null

Teni ve saçı koyu olanlar koyu nude ve bordo tonlarını, kumral tenli koyu saçlılar kırmızı tonlarını, sarışınlar mercan ya da pembe tonlarını, kızıllar ise bej ya da kayısı tonlarını tercih edebilirler. Koyu rujlardan vazgeçemeyenlerdensen, her ten ve saç rengine uyacak Maybelline New York 975 Divine Wine'ı denemeni öneririz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön