loader

Göz altı morlukları için en iyi ürün ve uygulamalar nelerdir?

Favoriye Ekle

Göz altı morlukları neden olur, nasıl geçer ve nasıl kapatılır? Adım adım anlatıyoruz!

Göz altı morlukları hepimizin malum derdi... Uykusuz geceler, kötü beslenme düzeni ve genetik faktörler sebebiyle oluşan göz altımızdaki morluklara karşı savaş başlatıyoruz! Bugünden itibaren onlarla yaşamak yerine onları gizleyerek yaşamayı denemelisin. Göz altı morluklarının seni daha fazla yorgun göstermesine izin verme, sana anlatacaklarımıza kulak ver ve hemen harekete geç!

Göz altı morlukları neden olur?

Göz altları neden koyu görünür?

Yorgun göz altları ve koyu halkalar hiç canını sıkmasın! Şimdi sana söyleyeceğimiz birkaç adımla, cildinin, özellikle de göz altlarının çok daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin.

Göz altı morluklarının ağırlıklı sebebi genetik de olsa, sonradan değiştirebileceğin bazı durumlar da var. "Göz altı morlukları neden olur?" sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz:

 • Genetik faktörler
 • Uykusuzluk
 • Sağlıksız beslenme
 • Cep telefonu ve bilgisayar gibi ekranlardan gelen mavi ışıklar
 • Yeterli su içmeme
 • Nemsizlik
 • Hormonal değişimler

Göz altı morlukları nasıl geçer? Nasıl kapatılır?

Göz altı morlukları nasıl gizlenir?

Eğer gerçekten koyu göz altı halkaların varsa, göz altı morluklarını kapatmadan evden dışarı adımını atmıyorsan, sen de bizdensin demektir! Göz altı morluklarına ne iyi gelir diye düşünüyorsan, yukarıda saydığımız nedenlere bağlı olarak:

 • Sağlıklı ve dengeli beslenmek
 • Günde ortalama 8 saat uyumak
 • Bol su içmek
 • Göz çevresini nemlendirmek
 • Mavi ışıktan korunmak

gibi maddeleri sayabiliriz.

Bunun dışında, göz altı morluklarını kapatmak için çok önemli destekçilerimiz de var: Göz altı kapatıcıları! Eğer göz altı morlukların ne yaparsan yap kapanmıyorsa, göz altı kapatıcıları ile saniyeler içerisinde koyu halka görünümünden kurtulabilirsin. Kendi cilt tonundan en fazla 1 ton açık bir kapatıcı uygulayarak göz altı morluklarını kapatabilirsin.

Göz altındaki morluklar çok koyuysa, somon renkli kapatıcılar ile önce rengi nötrleyebilir, daha sonra cilt tonundaki bir kapatıcıyla kusursuz bir sonuç elde edebilirsin.

Göz altı morluklarını kapatmak için kapatıcı önerileri

1. Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı

Göz altı morlukları için en iyi ürün ve uygulamalar nelerdir?_2

Maybelline Instant Anti Age Eraser kapatıcı, göz altı morluklarını gizleme konusunda en çok güvendiğimiz kapatıcıların başında geliyor.

Yenilenen ambalajıyla birlikte artık bu kapatıcı 12 saate kadar cildi nemlendirme etkisi de sağlıyor. Koyu göz altı morluklarını kolayca gizleyebildiği gibi, yüzü aydınlatmak ve kontür yapmak için de kullanılabiliyor.

Özel formülü ile Insant Anti Age Eraser Kapatıcı, göz altı morluklarını, göz şişkinliğini ve ince çizgi görünümünü gizleme özelliğine sahip. Ayrıca ikonik sünger aplikatörü ile çok pratik bir şekilde uygulanabiliyor, gün boyu renk değiştirmeden kapatıcılığını koruyor.


2. L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer Kapatıcı

l'oréal Paris infaillible more than concealer kapatıcı

Eğer göz altı morluklarında, bugüne kadar hiç denemediğin kadar yüksek kapatıcılık etkisi istersen, o zaman sana önerimiz L'Oréal Paris'in Infaillible More Than Concealer kapatıcısı! Çok konuşulan bu kapatıcı, kocaman sünger aplikatörü ile inanılmaz kolay bir uygulama sağlıyor. Ufacık miktarı bile en yoğun göz altı morluklarını bile gizlemeye yeten bu kapatıcıyı uygulamadan önce göz çevreni nemlendirmen yeterli.

Eğer göz altların gibi cildinin kalanında da gizlemek istediğin sivilce izleri, lekeler ve renk eşitsizlikleri varsa, More Than Concealer tüm yüze uygulanabilen bir kapatıcı olduğu için çok işine yarayacak. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler