loader

Göz altı morlukları için en iyi ürün ve uygulamalar nelerdir?

Favoriye Ekle

Göz altı morlukları hepimizin malum derdi... Uykusuz geceler, kötü beslenme düzeni ve genetik faktörler sebebiyle oluşan göz altımızdaki morluklara karşı savaş başlatıyoruz! Bugünden itibaren onlarla yaşamak yerine onları gizleyerek yaşamayı denemelisin. Göz altı morluklarının seni daha fazla yorgun göstermesine izin verme, sana anlatacaklarımıza kulak ver ve hemen harekete geç!

Göz altları neden koyu görünür?

Göz altları neden koyu görünür?

Yorgun göz altları ve koyu halkalar hiç canını sıkmasın! Şimdi sana söyleyeceğimiz birkaç adımla, cildinin, özellikle de göz altlarının çok daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin.

Göz altı morluklarının ağırlıklı sebebi genetik de olsa, sonradan değiştirebileceğin bazı durumlar da var. Örneğin düzenli uyku, hem göz altı morlukları için hem de vücudün tamamı için son derece önemli bir alışlanlık. Vücudumuzu ihtiyacı oranında dinlendirmek her anlamda en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerden biri. Bununla beraber, bol bol su içmek de önemli. Vücudun susuz kalması çeşitli noktalarda kendini belli ediyor, bunlardan biri de göz altları, bunu unutma. Düzenli ve sağlıklı beslendiğinde, bir de bol su içtiğine hem göz altlarının hem de cildinin ne kadar sağlıklı göründüğünü fark edeceksin.

Bir de tabii genetik faktörler var. Vücudunun yapısı gereği, ne yaparsan yap koyu göz altı görünümünden kurtulamıyor olabilirsin. Bunun için sana önereceğimiz makyaj tüyoları ve kapatıcı tavsiyelerimizle "göz altı morluklarını" asla dert etmene gerek kalmayacak!

Göz altı morlukları nasıl gizlenir?

Göz altı morlukları nasıl gizlenir?

Eğer gerçekten koyu göz altı halkaların varsa, göz altı morluklarını kapatmadan evden dışarı adımını atmıyorsan, sen de bizdensin demektir! Bizim bu konuda en çok önem verdiğimiz şey, göz altı morluklarımızı olabildiğince doğal bir şekilde gizlemek. Bir kapatıcıyı bol ve kat kat uygulamak maalesef her zaman istenen sonucu vermeyebiliyor. Hatta daha aydınlık görünmesini sağlamak için ten renginden çok daha açık bir kapatıcı uygulamak çok daha kötü bir görünüm veriyor. Bu yüzden doğal bir sonuç elde etmek için kapatıcını ten renginle aynı veya en fazla bir ton daha açık seçmelisin.

Çok uzun zamandır, vazgeçemediğimiz kapatıcımız Maybelline New York Anti Age Eraser kapatıcıyı nasıl uyguladığımızı anlatalım: Fondöten uygulmamasını tamamladıktan sonra, göz altındaki morlukların en belirgin olduğu noktalara daha yoğun olmak üzere, Instant Anti Age Eraser kapatıcıyı uyguluyoruz. Sünger uçlu aplikatörü sayesinde çok kolay uygulandığı gibi, incecik yapısı sayesinde de rahatça dağılıyor.

Maybelline New York Anti Age Eraser kapatıcı bu kadar ince yapılı olmasına rağmen gerçekten iyi bir kapatıcılık veriyor ve öyle kat kat uygulamaya da gerek kalmıyor.

Editörün Önerisi: Hatta bu kapatıcının yapısı o kadar ince ki, yüzümüzün yüksek bölgelerini ön plana çıkarmak için de kullanıyoruz. Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu'ndan öğrendiğimiz bu "

ters kontür

" yöntemi favorilerimizden!

Goji Berry'nin Göz Altı Morluklarına Faydaları

Göz altı morlukları için en iyi ürün ve uygulamalar nelerdir?_1

Maybelline New York Anti Age Eraser kapatıcıyı neden bu kadar sevdiğimizi ve vazgeçemediğimizi anlatmamız gerekirse, doğal bitiş ve yüksek kapatıcılık özellikleri ile birlikte, içerisinde bulunan Goji Berry özleri ile göz çevresinde çok işe yarıyor olması.

Goji Berry'nin faydaları: Bir portakaldan bile daha çok C vitamini barındıran bir meyve olarak doğal bir antioksidan görevi görüyor. Vücuda olan faydaları zaten saymakla bitmez ama cilde olan faydaları ise anti-age özelliğe sahip olması yani yaşlanmayı geciktirmesi ilk sıralarda yer alıyor. Haliyle, Goji Berry özleri içeren bir kapatıcının hem göz çevresindeki ince çizgilere hem de göz altı morluklarına olan iyileştirici etkisi onu bizim için vazgeçilmez yapıyor!

Maybelline New York Anti Age Eraser kapatıcının renkleri

Göz altı morlukları için en iyi ürün ve uygulamalar nelerdir?_2

Maybelline New York Anti Age Eraser kapatıcı dediğimiz gibi incecik yapısıyla doğal bir bitiş sağlıyor, ağırlık yapmıyor ve en güzel tarafı ise, göz çevresindeki ince çizgilere dolmuyor. Gün boyu kalıcı olan bu kapatıcıyı denediğinde en az bizim kadar çok seveceğine eminiz.

Diğer bir iyi tarafı ise her cilt tonuna uygun renk seçeneğinin bulunması. En açık tenlerden esmerlere kadar, her cilt tonuna uygun bir rengi bulunan Maybelline New York Anti Age Eraser, bize sorarsan gelmiş en iyi kapatıcılar listesinin ilk 3'üne girer. Sen de bizim gibi göz altı morluklarından şikayetçiysen, gün boyu kalıcı ve doğal bir sonuç elde etmek için bu kapatıcıya mutlaka bir şans vermelisin!

Bir kapatıcıdan daha fazlası

l'oréal Paris infaillible more than concealer kapatıcı

Eğer göz altı morluklarında, bugüne kadar hiç denemediğin kadar yüksek kapatıcılık etkisi istersen, o zaman sana önerimiz L'Oréal Paris'in Infaillible More Than Concealer kapatıcısı! Çok konuşulan bu kapatıcı, kocaman sünger aplikatörü ile inanılmaz kolay bir uygulama sağlıyor. Ufacık miktarı bile en yoğun göz altı morluklarını bile gizlemeye yeten bu kapatıcıyı uygulamadan önce göz çevreni nemlendirmen yeterli.

Eğer göz altların gibi cildinin kalanında da gizlemek istediğin sivilce izleri, lekeler ve renk eşitsizlikleri varsa, More Than Concealer tüm yüze uygulanabilen bir kapatıcı olduğu için çok işine yarayacak. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön