loader

Göz altı morlukları neden oluşur ve nasıl gizleriz?

Favoriye Ekle

Göz altındaki koyu halkalar

hepimizin kabusudur. Fondöten sürmeden, kapatıcı uygulamadan gizlenmeyen koyu halkalar bizim güvenimizi yerle bir edebiliyorlar. Peki göz altındaki koyu halkalar neden oluşur? Nasıl gizleyebilirsin? Bu soruların cevaplarını senin için araştırdık, merak ediyorsan okumaya devam et.

Göz altı halkaları neden oluşur?

Göz altı morlukları neden oluşur ve nasıl gizleriz?_1

Göz altı halkalarının birçok farklı çeşidi ve nedeni vardır. Eğer göz altın kahverengiye yakın ise bunun nedeni genetiktir. Genetik faktörlerden dolayı oluşan kahverengi halkaların uykusuzluk ve yorgunluk ile zaman zaman daha koyulaşabilir. Eğer halkaların mavi, mor tonlarında ise bunun nedeni yaşam tarzı ve uykusuzluktur. Günde en az 7-8 saat uyumak ve bol su içmek göz altı halkalarının yoğunluğunu azaltacaktır.

Nasıl gizleyebilirim?

Göz altı morlukları neden oluşur ve nasıl gizleriz?_2

Göz altı halkalarını gizlemek için cildindeki renkleri eşitlemen gerekiyor. Bunun için öncelikle fondötenini uygula. Daha sonra somon rengi veya nötr tonlardaki concealerını göz altı halkalarının üzerine sür ve makyaj süngerin ile yay. Mor halkalardan kurtulmanın en iyi yolu; aydınlatıcı özellikli, ışığı yansıtan bir ürün seçmek. Yves Saint Laurent Touche Eclat, bu konuda bir efsane! Kapatıcı, cilt tonundan bir ton açık olursa ideal sonucu verir. Tampon hareketler ile yaydığın kapatıcını sabitlemek için transparan pudradan yardım alabilirsin.

Editörün önerisi: Göz altı morluklarından şikayetçi olanlar, göz altına beyaz veya içinde ışıltılar olan farları uygulamamalılardır. Beyaz far, göz altı halkalarını daha çok medyana çıkaracaktır. Bunun yerine alt kirpik diplerine kahverengi veya nude tonlarda far tercih edebilirsin.

Kapatıcını nasıl sürmelisin?

Göz altı morlukları neden oluşur ve nasıl gizleriz?_3

Göz altı morluklarını gizlemek için kapatıcını ters üçgen şeklinde uygulamanı öneriyoruz. Sadece göz altına ince bir şerit halinde sürdüğün kapatıcı göz altında doğal olmayan bir görünüm yaratabilir. 

Göz altı kapatıcının daha doğal görünmesi aynı zamanda da etkili bir kapatıcılık sağlaması için ters üçgen şeklinde kapatıcını sür ve parmaklarına tampon hareketlerle dağıt. Kapatıcını yayarak değil tam tersi ürünü göz altına hafifçe bastırarak uygulamalısın. Bu adım sayesinde göz altı kapatıcın çok daha iyi sabitlenecektir. 

Nasıl sabitlenir?: Göz altı kapatıcın kısa sürede çizgilere doluyor veya gün içinde etkisini yitiriyorsa kapatıcını sabitlemen gerekebilir. Kapatıcını sabitlemek için transparan pudraları kullanmalısın. Kapatıcını sürer sürmez - bu aşamada mimik yapmaman lazım yoksa kapatıcın göz altındaki ince çizgilerin arasına dolabilir- transparan pudra uygulamalısın. 

Göz altındaki koyu halkaları göz makyajınla gizle

Göz altı morlukları neden oluşur ve nasıl gizleriz?_4

Göz altındaki koyulukları gizlemenin alternatif bir yolunu bulduk! Göz makyajını yaparken alt kirpik dibine koyu tonlarda buğulu bir görünüm verdiğinde göz altı morlukların daha az görünür olacaktır. 

Göz makyajı yaparken alt kirpik dibini tamamen boş bırakmak yerine mutlaka kahve veya siyah farla buğulu bir görünüm vermeli ve kirpik dibini doldurmalısın. Göz kalemi yerine far kullanman daha doğal ve etkili bir sonuç yaratacak. Bu adım sayesinde göz altında ilizyon yaratabilir, dikkati göz altındaki koyu halkalardan çekebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler