loader

Göz Altına Allık Sürme Hilesi Nedir, Ne İşe Yarar?

Favoriye Ekle

TikTok’ta viral olan göz altına allık sürme hilesi, bakışlara gölge düşüren göz altı morlukları ve şişkinliklere karşı yaralarımızı saracak gibi görünüyor!

TikTok’ta her hafta farklı bir makyaj tüyosuyla karşılaşıyoruz. Cildimizi daha canlı ve ışıltılı gösterecek makyaj hileleri görünce de denemeden duramıyoruz. Sen de bizim gibi yeni makyaj teknikleri uygulamayı seviyorsan makyaj çantanı hemen önüne al. Göz altına allık sürme hilesi neymiş, nasıl uygulanırmış adım adım birlikte inceleyelim!

Göz Altına Allık Sürme Hilesi Nedir?

Göz Altına Allık Sürme Hilesi Nedir?

Göz altına allık sürme hilesi, göz çevresinde daha canlı ve aydınlık bir cilt görünümü elde etmeyi sağlayan bir makyaj tekniği. Bu yöntem göz altı morlukları nasıl gizlenir sorusuna doğal görünümlü bir uygulamayla yanıt veriyor. Son zamanlarda ortaya atılan bu yenilikçi çözüm yolu TikTok kullanıcıları arasında hızla yaygınlaşıyor.

Göz Altına Allık Sürmek Ne İşe Yarar?

Göz Altına Allık Sürmek Ne İşe Yarar?

Göz altına allık sürmek cildin daha aydınlık bir görünüme ulaşmasını sağlıyor. Kapatıcıya pembe bir alt ton kazandırmak için uygulanan bu makyaj tüyosu, göz altındaki mor ve kahverengi halkaları nötrlüyor. Esasında pembe tonlu bir allıkla kapatıcı karıştırılarak, pembe-somon tonlu bir color corrector (renk düzenleyici) elde edilmiş oluyor. Aynı zamanda göz altına allık uygulanarak yüzü daha kalkık ve genç göstermek de mümkün. 

Biliyorsun ki her zaman kapatıcılardan istediğimiz verimi alamıyoruz. Kapatıcı gün içinde göz altlarımızda grileşebiliyor. Allıkla kapatıcıyı karıştırıp göz altına sürdüğümüzde ise daha aydınlık bir etki elde edebiliyoruz. En önemlisi de bu yöntemle göz altı morluğunu nasıl kapatırım sorusunu ve yapay görünüm endişesini artık nihai olarak bir kenara bırakabiliyoruz.

Göz Altına Allık Nasıl Sürülür?

Göz Altına Allık Nasıl Sürülür?

  • Nemlendirici krem ve güneş kreminin ardından favori makyaj bazını kullanabilirsin.
  • Seçtiğin fondöteni göz altlarına gelmeyecek şekilde tüm yüzüne uygulayabilirsin.
  • Ardından göz altı kapatıcısı ve pembe tonlu likit allığı karıştırdıktan sonra, gözlerinin daha kalkık görünmesini sağlayacak şekilde, gözlerinden şakaklarına doğru tampon hareketlerle sürmelisin.
  • Göz altına allık ve kapatıcı uyguladıktan sonra pudrayla sabitleme işlemi yapabilirsin.

TikTok makyaj hileleri arasına adını yazdıran göz altına allık sürme hilesi iki farklı şekilde uygulanıyor. Göz altına yalnızca allık sürebileceğin gibi allığı kapatıcıyla karıştırarak da sürebilirsin. Günlük makyaj rutininde kapatıcı tercih etmiyorsan ve koyu renkli göz altı halkalarına sahip değilsen sadece allıkla bile ilerleyebilirsin.

Günlük makyaj rutininde daima göz altı kapatıcısına yer veriyorsan bu yeni makyaj hilesini de kendi rutinine uyum sağlayacak şekilde uygulaman mümkün. Yani kapatıcıyı ve likit allığı üst üste sürdükten sonra göz altına dağıtabilirsin. Allık ve kapatıcıyı bir arada kullanırken süpürme hareketinin aksine tampon hareketler yapmalısın.

Göz Altına Allık Sürme Hilesinde Hangi Allık Tercih Edilmeli?

Göz Altına Allık Sürme Hilesinde Hangi Allık Tercih Edilmeli?

TikTok kullanıcıları göz altına allık sürme hilesini farklı allık formlarıyla uyguluyor. Eğer allığı kapatıcıyla karıştırarak kullanacaksan likit allık tercih etmen daha ideal. Fakat allığı tek başına uygulayacaksan krem allık veya stick allık da kullanabilirsin. Ne yazık ki toz allık bu makyaj hilesinde göz altı morlukları nasıl kapatılır sorusuna tek başına yanıt vermek için yeterli değil. Ancak likit allığı uyguladıktan sonra renk yoğunluğunu artırmak için dilersen, toz allık paletindeki renklerden yine faydalanabilirsin.

Göz Altı Morlukları için Kapatıcı Önerisi

Göz Altı Morlukları için Kapatıcı Önerisi

Göz altına allık sürme hilesinin en önemli noktası tabii ki doğru makyaj malzemelerini seçmekten geçiyor. Biz göz altına allık sürme trendini birkaç farklı allık ve kapatıcıyla denedik ve en iyi sonucu nasıl elde edeceğimizi çözdük! Bu makyaj hilesinde pürüzsüz bir göz altı görünümüne ulaşmak için bizim kapatıcı önerimiz Maybelline New York Instant Anti Age Eraser

İlk denememizden itibaren favori kapatıcılarımız arasına giren Maybelline Insant Anti Age Eraser kapatıcıyı daha önce denemediysen neler kaçırdığını bilmelisin. Maybelline kapatıcı, sünger aplikatörü sayesinde çok rahat uygulanıyor ve incecik yapısına rağmen yüksek kapatıcı etki sunuyor. Cilde taze ve aydınlık bir görünüm verirken yorgunluk izlerini de gizliyor. Hem de gün içinde çizgilere dolmadan!

Göz Altına Allık Önerisi

Göz Altına Allık Önerisi

Maybelline Cheek Heat Likit Allıklar, göz altına allık uygulamak için birebir! Bu Maybelline likit allık, iz bırakmadan cilt üzerinde eşit bir şekilde dağılabildiği için kapatıcıyla karıştırmak için ideal. Hafif bir formüle sahip olan Maybelline Cheek Heat likit allıklar sayesinde göz altlarında ağırlık hissi yaşamadan yeni öğrendiğin bu makyaj hilesinin tadını çıkarabilirsin.

Göz altına allık sürme hilesini öğrendiğine göre sıra uygulamaya geldi! Hadi, hemen dene ve yorumlarını bizimle paylaşmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler