loader

Göz altlarındaki koyu halkalar nasıl gizlenir?

Favoriye Ekle

Göz altlarındaki koyu halkaların ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyorum. Tüm cildin kusursuz görünse bile gözlerinin altındaki bu karartı tüm görünümünü etkilemeye yeter. Neyse ki makyaj yardımıyla göz altı morluklarını gizleyebilirsin; tek yapman gereken doğru kapatıcıyı alıp, doğru şekilde uygulamak.

Göz altlarındaki koyu halkalar nasıl gizlenir? _1

Renk eşitleyici makyaj tekniği ile tanışmanın vakti geldi. Renk eşitleyici makyajın nasıl işe yaradığını anlamak için hafızalarını tazele ve resim derslerinde bahsedilen renk tekerini hatırla. Renk tekerindeki her bir renk, tam karşısındaki rengi nötrleyebiliyordu. Bir örnek vermek gerekirse, renk tekerinde yeşilin karşısında kırmızı var. Bu demek oluyor ki kırmızı rengi, yeşil ile nötrleyebilirsin. Makyajımıza dönecek olursak, akne izlerini ve kızarıklıkları yeşil kapatıcı ile gizleyebilirsin. Konu koyu halkalar olduğunda ihtiyacın olacak kapatıcı ise koyu turuncu. Sana yardımcı olması için aşağıya renk tekerini de ekliyorum. 

Göz altlarındaki koyu halkalar nasıl gizlenir? _2

Renk eşitleyici makyaj tekniğini anladığına göre, sıra uygun bir renk eşitleyici kapatıcı paleti edinmekte. L’Oréal Paris Infallible Total Cover Kapatıcı Paleti beş farklı kapatıcı içeren krem bir kapatıcı paleti. İçinde, mor, yeşil ve üç farklı bej tonu var. Bu üç farklı bej tonundan birini göz altlarını kapamak için, diğerini cilt kusurlarını gizlemek için, en açık tonu ise aydınlatmak için kullanabilirsin. 

Göz altlarındaki koyu halkalar nasıl gizlenir? _3

Koyu turuncuya kaçan bej tonunu göz altlarına ters üçgen şeklinde uygula ve dağıt. Bu kapatıcının çok az miktarı bile çok fazla kapatıcılık sağlayacak.  

Göz altlarındaki koyu halkalar nasıl gizlenir? _4

Sırada ne var? Tabii ki de fondöten! Fondötenin cildinle uyum yakalaması çok önemli. Cilt renginle uyumlu fondöteni seçmek için fondötenini gün ışığında ve boynunda dene. Eğer fondöten rengini elinin arkasında test edersen bu senin yanılmana neden olacaktır. Unutma, elin yüzünle aynı tonda değil. Fondöten seçerken dikkat etmen gereken tek şey cilt tonun da değil. Doğru fondöteni bulabilmek için cilt tipini de göz önünde bulundurmalısın. Eğer yağlı bir cildin varsa mat bir fondöten, kuru bir cildin varsa aydınlık etki verecek cushion veya likit fondöten tercih edebilirsin. Eğer karma bir cildin varsa cushion fondötenini uygulayıp, T bölgene pudra uygulayarak buradaki yağlanmayı kontrol altına alabilirsin. 

Cildin artık kusursuz görünüyor, öyle değil mi?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler