0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Göz Çevresi Bakımı: Kullanımına Göre En İyi 7 Göz Kremi

Favoriye Ekle

Cilt temizleyiciler, günlük nemlendirici, tonik, göz kremi, gece kremi, serum, maske, peeling... Cildimizin her ihtiyacını karşılayabilecek, çeşit çeşit cilt bakım ürünümüz var. Eğer çoğunun işlevinin aynı olduğunu zannediyorsan yanılıyorsun. Her biri farklı bir amaca hizmet ediyor.

Özellikle cildinin ileri yaşlarda bile kusursuz görünmesini istiyorsan kremlerden vazgeçmemelisin. Bu kremlerin başında da göz çevresi kremleri geliyor. Göz altı morlukları için en iyi göz altı kapatıcılarını öğrendin. Şimdi sıra göz kreminde! Peki, göz kremi kullanmanın faydaları neler ve nasıl kullanmalı? İşte detayları!

Göz Kremi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Göz Kremi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Göz çevresindeki derinin, yüzünün diğer bölgelerine göre 5-10 kat daha ince olduğunu biliyor muydun? İşte bu nedenle göz çevresi yaşlanma belirtilerini daha fazla belli eder ve daha çabuk tahriş olur. Daha ince yapıda olduğu için de daha fazla nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Kısacası her gün kullandığın nemlendiricin göz çevrene yetmeyebilir. Göz kremi sayesinde göz altı problemlerinden kurtulabilirsin. 

Göz çevresine uygun bir bakım uygulamak genç görünen bir cilt için oldukça önemlidir. Bu neden ilk önce göz çevrene nasıl bir bakım uygulamak istediğine karar vermelisin. 

Göz kremi nasıl sürülmeli?: 
Yüzünde olduğu gibi, gözlerine de krem uygularken temiz olmasına özen göstermelisin. Göz makyajını nazik bir temizleyici ile çıkardıktan sonra uygulayabilirsin. Bizim önerimiz, hassas göz çevrene uygun, Kiehl's Supremely Gentle Eye Make-Up Remover ile temizlemen.
Gözlerini temizledikten sonra, göz çevrene nokta nokta kremini uygulayıp, yüzün parmağının ucuyla çok hafif tampon hareketlerle uygula.

Günlük Göz Kremi Önerisi

L'Oréal Paris Mucizevi Yağ Göz Kremi

Göz çevreni nemlendirecek, günlük olarak kullanabileceğin iyi bir göz kremi arıyorsan, L'Oréal Paris'in Mucizevi Yağ Besleyici Göz Bakım Kremi'ni deneyebilirsin. İçerisindeki arı sütü ve shea yağı ile göz çevresinin ihtiyacı olan nemi sağlayan, bakım yaparak besleyen bu göz kremi aynı zamanda düzenli kullanıldığında kuruluktan kaynaklanan ince çizgi görünümünü de azaltıyor. Özellikle makyajdan önce göz altlarını bu kremle nemledirirsen, kapatıcının kuru görünmesinin de önüne geçmiş olacaksın.

Göz Altı Torbası Kremleri

Vichy Minéral 89 Göz Çevresi Bakımı

Vichy Minéral 89 Göz Çevresi Bakımı

Gözlerinin altındaki torba görünümü, mor halkalar ve çizgiler genetik nedenlerden veya yorgunluk, stres gibi dış faktörlerden dolayı meydana gelebilir. Göz altı torbalarını ve morluğu önlemek için Vichy Minéral 89 Göz Çevresi Bakımı ile en yakın zamanda tanışmalısın. 

Tüm ciltlerinin kullanımına uygun olarak tasarlanan Vichy göz kremi, göz altı morlukları, göz altı torbaları ve yorgunluk belirtilerini cildi ferahlatarak ve nemlendirerek gideriyor. İçeriğinde bulunan termal su, hyalüronik asit, ve kafein sayesinde cildi nemlendirirken, cildin sağlıklı ve canlı görünmesine de yardımcı oluyor. Morlukları ve torbaları azaltmaya yardımcı olan bu göz kremi, düzenli kullanıldığında gözle görülür bir fark yaratıyor.

Göz Altı Morlukları İçin Kremler

Garnier BB Krem Mucizevi Cilt Kusursuzlaştırıcı Göz Roll-On 

Garnier BB Roll On

Göz çevresinde oluşan morluklardan kurtulmak oldukça zordur. Göz altı morluk kremi sayesinde bu görüntüden kurtulabilir, daha temiz ve sağlıklı görünen göz altına kavuşabilirsin. 

Garnier BB Krem Mucizevi Cilt Kusursuzlaştırıcı Göz Roll-On, bildiğimiz BB kremin göz altına uygun olan versiyonu. Tek seferde koyu halkaları ve göz altı torbalarının görünümünü sihirli bir şekilde yok eden bu göz altı morluk kremini biz erken kalktığımız her sabah sürüyoruz. Böylece uykusuz halimizden eser kalmadan enerjik ve sağlıklı bir görüntü elde edebiliyoruz. Sen de bizim gibi göz altı morluklarından şikayetçiysen tek seferde bu görüntüden kurtulabilirsin.

Kiehl's Midnight Recovery Eye Göz Kremi

Kiehl's Midnight Recovery Eye Göz Kremi

Eğer göz çevrendeki morluklardan, torbalanmadan ve ince çizgilerden şikayetçiysen, diğer bir önerimiz de Kiehl'sın Midnight Recovery Eye göz kremi. İçerisindeki akşam sefası yağı, lavanta yağı ve skualan ile göz altı morluklarını azaltan, ince çizgilerin görünümünü gideren bu göz kremi, sabahları dinlenmiş bir görünümle uyanmak için birebir. Ayrıca formülündeki diğer bir içerik olan Tavşan kirazı özü, ödemi gidermeye ve göz çevresindeki kan akışını düzenlemeye yardımcı oluyor.

YSL Beauty - Top Secrets Eye Perfecting Fluid Göz Kremi

YSL Beauty - Top Secrets Eye Perfecting Fluid Göz Kremi

Göz çevresini nemlendirirken aynı zamanda göz altındaki morluklardan kurtulmak istiyorsan YSL Beauty Top Secrets Eye Perfecting Fluid Göz Kremi ile hemen tanışmalısın. İçerisindeki kafein ile de göz altını aydınlatarak sağlıklı ve enerjik bakışlar elde etmemizi sağlayan bu krem bizim için en iyi göz kremlerinden biri!

Göz altı morluğu kremi denilince içimizden hem morlukları gizlemesini hem de göz altımızı iyice nemlendirerek morlukları tedavi etmesini geçiririz. Bu sefer tam içimizden geçen kremi bulduk! Top Secrets Eye Perfecting Fluid Göz Kremi'ni göz makyajından önce göz çevremize yayarak uyguluyoruz. Böylece morluklardan kurtularak makyaja 1-0 önde başlıyoruz. 

 Göz Altı Nemlendiricisi

Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado

Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado

Herkesin konuştuğu şu meşhur göz kremine bir de biz bakalım. Bloggerlar tarafından en iyi göz altı kremi olarak bilinen Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado göz çevresini o kadar iyi nemlendiriyor ki, göz çevresinde solgun, kuru veya cansız görünümle karşılaşmak imkansız oluyor. 

Her gece cildimizi temizledikten sonra sürdüğümüz göz altı nemlendiricisi, içeriğindeki avokado yağı sayesinde cildimizi adeta nem bombardımına tutuyor. Sabah uyandığımızda dinlenmiş ve fresh bir yüzle kalkmamızı sağlayan bu kremi biz yanımızdan ayırmıyoruz. 

Göz Altı Kırışıklıkları Kremi

Göz çevresi kırışıklık kremi için illa göz çevrenin yaşlı görünmesini beklememelisin. 25 yaşından sonra göz kremi kullanmaya başlamanı öneriyoruz. Böylece kırışıklarınla erken yaşta savaşarak, göz çevrenin hep genç görünmesini sağlayabilirsin. 

Vichy Liftactive göz çevresi kremi göz altı kırışıklıklarını nemlendirerek göz çevrene daha dinamik bir görünüm kazandırıyor. Düzenli kullanımdan sonra göz çevrendeki kırışıkların daha az belirgin olduğunu fark edeceksin. 

Kiehl's Powerful Wrinkle Reducing Eye Cream

Kiehl's Powerful Wrinkle Reducing Eye Cream

Photo Credit:

Belle Belle Beauty

Göz çevrendeki kırışıklardan kurtulmak istiyorsan sana harika bir göz kremi önerimiz var. Kiehl's Powerful Wrinkle Reducing Eye Cream, Bakır PCA ve Kalsiyum PCA ile göz çevresindeki ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır. Göz çevresini nemlendirir ve cilt dokusunu düzeltir. İçerdiği kafein sayesinde göz çevresindeki şişliğin görünümünü azaltmada etkilidir. 

Peeling göz çevresi için uygun bir temizlik yöntemi değildir, göz çevresi için ince taneli peeling yapabilirsin.

Peeling nedir,

nasıl yapılır sorusu için bu yazımıza alalım.Göz çevresinde oluşmaya başlayan kaz ayaklarını göz kremiyle yok edebilir, gerçek yaşının ortaya çıkmasını önleyebilirsin!

Bonus: Göz Kremi İçeren Kapatıcı

L'Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı 2'si 1 Arada

Cilde bakım yapan makyaj malzemeleri son zamanların en yükselen trendlerinden biri. Hep göz altındaki koyu halkaları ve renk eşitsizliklerini gizlemek, hem de aynı zamanda göz çevreni nemlendirmek için sana harika bir önerimiz var:

L'Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı

, %0,5 hyaluronik asit içeren formülüyle göz çevresini nemlendiriyor, ince çizgi ve kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Bu göz kremi içeren kapatıcıyı düzenli olarak kullandığında, göz çevrenin çok daha nemli, aydınlık göründüğünü, yorgun görünümün azaldığını görebilirsin. Aynı zamanda kusur görünümünü de gizlediği için, makyaj yaparken cilt bakımı da yapabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler